آخرین اخبار

علل و آمار تصادف های استان/ افزایش 20درصدی تصادفها

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تصادفات 6ماهه امسال بیش از 20درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. سرهنگ “منوچهر سیاهپور” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: طی 6ماهه سال جاری بیش از 5درصد در تصادفات فوتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش […]

اشتراک گذاری
06 مهر 1395
کد مطلب : 1119

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان تصادفات 6ماهه امسال بیش از 20درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
سرهنگ “منوچهر سیاهپور” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: طی 6ماهه سال جاری بیش از 5درصد در تصادفات فوتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته ایم.
وی بیان کرد: سرعت و سبقت غیر مجاز و تجاوز و انحراف به چپ بیشترین تخلفاتی هستند که رانندگان مرتکب آن شده اند.
رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشترین تصادفات این استان بین بیشترین تخلفاتی 16 تا 22 با 37درصد رخ داده است.
سیاهپور تصریح کرد: ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه با 42درصد، توجه نکردن به صورت کافی و لازم به جلو با 25درصد و انحراف و تجاوز به چپ با 17درصد به ترتیب بیشترین علت وقوع حوادث ترافیکی هستند.
وی ادامه داد: خودروهای سواری با 69درصد، خودروهای وانت با 13درصد و موتور سیکلت ها با 9درصد به ترتیب بیشترین نوع وسیله نقلیه مقصر هستند.
رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: قریب به 11.5درصد از تصادفات را عابرین پیاده در آنها نقش داشته اند که متأسفانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
سیاهپور افزود: قریب به 36 درصد از تصادفات استان از نوع واژگونی و خروج از جاده بوده است.
وی اضافه کرد: از لحاظ جغرافیای مکانی یاسوج-اصفهان با قریب به 30 درصد از تصادفات، یاسوج-بابامیدان با 28درصد، گچساران-شیراز با 15درصد و یاسوج-گچساران با 14درصد از لحاظ حوزه ای پرخطرترین حوزه ها هستند اما از لحاظ محوری یاسوج-اصفهان با 17.5درصد پرخطرترین محور بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *