آخرین اخبار

عدم تغییر نام استان هم دردی بر مرهم بیکاری نخواهد بود

اولویتهای دیگر را چه مقدار پیش برده اید که از یک خواست عمومی مانند تغییر نام استان سر باز میزنید؟

اشتراک گذاری
۲۶ آبان ۱۳۹۵
کد مطلب : 3244

عرفان محمدی مفرد

این روزها در جراید استانی،خبر از تعویض نام استانمان به میان آمده است.این مساله برای چندمین بار است که کلید میخورد و البته اینبار درشورای فرهنگ عمومی استان کلید خورده و جنبه ی رسمی تری به خود گرفته است.جا دارد به دور از غرض و کاملا منطقی به تحلیل بنشینیم که آیا نام استانمان تغییر کند یا نه؟اساسا در تحلیل مخالفین آمده است که تغییر نام استانمان باعث خدشه دار شدن تاریخمان میگردد!!!

در جواب این دوستان باید گفت نام یک استان همه ی فرهنگ و تاریخ آن استان نیست،کسی که مشاهیر این خطه را بخواهد بشناسد به دنبالش میرود و خواهد شناخت،کسی هم که آریو برزن و حسین پناهی و جهان ناصری و …برایش مهم نباشد فارغ از نام یک استان،در هیچ کجای ایران آنها را نخواهد شناخت.و همچنین در جواب آن دوستان باید گفت آیا نام جایگزینی همانند زاگرس،کمتر از کهگیلویه و بویر احمد بار حماسی و تاریخی و غرور آفرین خواهد داشت؟مگر نه اینکه پدران ما و اغلب خود ما در پهنه ی سلسله جبال “زاگرس”قد کشیده ایم و پا به عرصه ی وجود نهاده ایم؟

مساله ی دیگری که عنوان میشود اینست که مسولان استان ما گفته اند تغییر نام استان اولویت نیست و باید برای فاکتورهای دیگری نظیر بیکاری تلاش کنیم!!!

اولا از همینجا سپاسگزار تمام مسولان و نخبگانی هستیم که برای اعتلای استان تلاش میکنند ثانیا ما از آنها میپرسیم که اولویتهای دیگر را چه مقدار پیش برده اید که از یک خواست عمومی مانند تغییر نام استان سر باز میزنید؟

شاید در همان فاکتور ها لنگ بوده ایم که اولویت برای مردممان تغییر نام استان شده است،بسیار دردآور است که در ماههای گذشته در رسانه ها بخوانیم که استانمان بهد از ۳۸ سال از انقلاب همچنان بیکارترین استان کشور میباشد.پس عدم تغییر نام استان هم دردی بر مرهم بیکاری نخواهد بود،حداقل با تغییر نام توانسته ایم به یک خواست عمومی احترام بگذاریم.

ثقیل بودن و البته دشوار بودن نام استانمان هم علت مضاعفی بر لزوم این تغییر بوده است،دلواپسان این واقعه مطمعن باشند تغییر یک نام که میتواند جلوه ی عمومی استان را در نزد کشور خوشایندتر کند،هیچ سدی در برابر پیشرفتهایمان نخواهد بود.

این تغییر سیمای فرهنگی استان را زیباتر خواهد کرد و زین پس زبان مرکزنشینان در نام بردن از استانمان کمتر دچار لکنت خواهد شد.البته باز هم بنا به اصول دموکراسی،این مساله به گفته ی استاندار به رای عمومی گذاشته خواهد شد و این حق هم استانیهایمان است که به آنچه اکثریت میخواهند برسند.
ا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *