آخرین اخبار

جوانان کهگیلویه و بویراحمدی در حال پرپر شدن/مسئولان در خواب زمستانه

متاسفانه جوانان و نوجوانان ما در خواب زمستانی مسئولان، یک به یک در حال پرپر شدن هستند و صدایی از کسی بلند نمی‌شود، عده‌ای از مسئولان بلندپایه، حقوق بگیران نجومی و این غارتگران بیت‌المال را ذخایر نظام می‌دانند ولی در فکر جوانان ما که در واقع ذخایر ما هستند، نیستند که جای بسی تامل دارد.

اشتراک گذاری
۲۳ مهر ۱۳۹۵
کد مطلب : 1941

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد گفت: جوانان کهگیلویه و بویراحمدی در خواب زمستانه مسئولان یک به یک در حال پرپر شدن هستند.
nadri
عبدالله نادری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته چرام با بیان اینکه هدف و قیام سیدالشهدا(ع) برای تشکیل حکومت و صرف رسیدن به فیض شهادت نبود، اظهار کرد: آنان که می‌گویند امام حسین(ع) برای تشکیل حکومت و صرف رسیدن به فیض شهادت قیام کردند، بین هدف و نتیجه خلط کرده‌اند.
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: در زمان امامت ابی‌عبدالله آنچنان انحراف در دین به وجود آمده بود که علاوه بر مردم گویندگان و عالمان دین و حکومت هم فاسد شدند.
وی با اشاره به این مطلب که دین خدا نیازمند یک تغییر اساسی بود، ابراز کرد: دین خدا نیازمند یک اسلام بود که تحقق و احیای اسلام هدف امام جهت قیام بود.
نادری اضافه کرد: اینکه امروزه عده‌ای خارج از دایره عقل و منطق برچسب سازش و مذاکره با استکبار را به کاروان سراسر عشق اباعبدالله وارد می‌دارند، این تحلیل غیر قابل بخشش و منشا آن فقدان در تحلیلگری سیاسی و دینی است.
وی با تاکید بر این مطلب که درس عاشورا، درس صبر و بردباری هست، گفت: درس عاشورا، درس آزادگی در برابر عزت است نه مذاکره در سایه ذلت، بزرگترین شاخصه کربلا عزتمندی و مبارزه با استکبار بوده که ثمره قیام عاشورا سندی بر این سخنان است.
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: در مقابله با استکبار، دیپلماسی سازش، مذاکره و لبخند نه تنها منجر به مصونیت نمی‌شود بلکه ندامت و ضلالت را در پیش خواهد داشت.
نادری، قیام امام راحل را نمونه بارز لبیک یا حسین (ع) دانست که ستون‌های استکبار جهانی را به لرزه درآورد و خاطرنشان کرد: اقتدار اسلام با قیام امام راحل بیش از پیش به رخ مستکبران عالم کشیده شد.
وی، افزود: امروزه بعد از گذشت ۳۸ سال از انقلاب اسلامی، عده‌ای غرب‌زده تفسیر جدید دارند و به دنبال این هستند که این تفسیر جدید را بر جامعه اسلامی تحمیل کنند.
این عضو مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: نفوذ این تفکرات در محافل تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر جامعه اسلامی سبب شده که علاوه بر برجام که نتیجه تقریبا هیچ را به دنبال داشته، قراردادهای دیگری مصالح نظام و منابع ملی ما را به خطر بیندازد.
نادری با بیان اینکه نتیجه این تفکرات همین فیش‌های نجومی است، تصریح کرد: عده‌ای بیت‌المال را غارت می‌کنند و دم از اعتدال‌گریی هم می‌زنند، عده‌ای دیگر کار آنان را تایید می‌کنند و می‌گویند در چارچوب قانون بوده است.
وی در ادامه سخنان خود به بحث فرهنگ در کهگیلویه و بویراحمد و کشور اشاره کرد و عنوان داشت: افرادی در پی نفوذ در دستگاه‌های ما هستند با تفکری لیبرال، اینان در پی این هستند که این تفکر را در جامعه اسلامی حاکم کنند و شمشیر را از رو بسته و با برگزاری کنسرت‌های نامشروع و لهو ولعب، جامعه اسلامی را از فضای معنوی خود دور کنند.
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با متذکر شدن این مطلب که ولنگاری فرهنگی سبب بیکاری می‌شود، گفت: ولنگاری فرهنگی سبب می‌شود تا در استان ما ظرف ۳ ماه، حدود هشت نفر خودکشی کنند و صدایی هم از کسی بلند نشد.
وی، افزود: متاسفانه جوانان و نوجوانان ما در خواب زمستانی مسئولان، یک به یک در حال پرپر شدن هستند و صدایی از کسی بلند نمی‌شود، عده‌ای از مسئولان بلندپایه، حقوق بگیران نجومی و این غارتگران بیت‌المال را ذخایر نظام می‌دانند ولی در فکر جوانان ما که در واقع ذخایر ما هستند، نیستند که جای بسی تامل دارد.
نادری در بخش بعدی از سخنان خود به بحث بومی و محلی شهرستان چرام نیز اشاره داشت و با بیان اینکه منطقه چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد سالهاست به نام یک شهرستان تلقی می‌شود، متذکر شد: متاسفانه امکانات شهرستان و دانشگاه‌های آن، مدارس و مراکز دولتی در حد یک شهرستان نبوده و به وسعت یک شهرستان تدارک دیده نشده است.
وی، خاطرنشان کرد: چرا باید بیماران شهرستان چرام به بیمارستان دهدشت و سایر شهرستان‌های دیگر اعزام شوند و فاقد پزشک متخصص باشد.
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: این شهرستان با وجود ظرفیت‌های زیادی که دارد به بخش کشاورزی آن توجه نشده است در حالی که می‌تواند یکی از قطب‌های بزرگ برنجکاری در استان باشد.
نادری به راه‌های ارتباطی چرام به عنوان معضل بزرگ این شهرستان اشاره داست و ابراز کرد: سؤال من از مسئولان این است با وجود این همه جاده در دست، چرا چرام در بن بست جغرافیایی قرار دارد و کسی هم اقدام قابل توجهی نکرده و این در حالی است که چرام یکی از قطب‌های گردشگری و توریستی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *