آخرین اخبار

سفر به برزیل؛ باج یا هدیه دولت به تاج گردون؟

قلم عماد عزیزیان اواخراردیبهشت ماه واویل تیرماه سالجاری مسئله فیش های حقوقی تعدادی ازمدیران بیمه مرکزی ایران وصندوق توسعه ملی در کشور سروصدای زیادی به پاکرد بود و درآن برهه زمانی حساس برای دولت تدبیر وامید که مورد هجمه های سنگینی از طرف جناح مقابل خود قرار گرفته بود و فشار افکار عمومی هم روز […]

اشتراک گذاری
۲۰ شهریور ۱۳۹۵
کد مطلب : 164

قلم عماد عزیزیان

اواخراردیبهشت ماه واویل تیرماه سالجاری مسئله فیش های حقوقی تعدادی ازمدیران بیمه مرکزی ایران وصندوق توسعه ملی در کشور سروصدای زیادی به پاکرد بود و درآن برهه زمانی حساس برای دولت تدبیر وامید که مورد هجمه های سنگینی از طرف جناح مقابل خود قرار گرفته بود و فشار افکار عمومی هم روز به روز بیشتر می شد.

غلامرضا تاج گردون طی نامه های سرگشاده و جداگانه مواردی را بعرض ریاست محترم جمهور و وزیرمحترم اقتصاد دکتر طیب نیا رساندند که آن نامه ها دررسانه های کشور دارای بازخوردهای گوناگونی بوده و تحلیل های مختلفی بهمراه داشته است و تا جائیکه ازآن بعنوان یک حمله گاز انبری و یک برنامه ی طراحی شده تاج گردون برای شروع مجلس دهم می دانستند که پشت پرده آن نامه ها اهداف خاصی نهفته و بجهت بازی دادن افکارعمومی بود و گرنه چرا قبل از نگارش این نامه ها از سوی ایشان بعنوان یک نماینده مجلس و متخصص در امور بیمه و بودجه هیچ گونه اقدامی صورت نپذیرفته بود.img_bkhdi3eb8wn

نگارش دو نامه فوق ازسوی تاج گردون اطلاح طلب و عدم همراهی در سفر وزیر کار به استان کهگیلویه و بویراحمد و انتقاد از سیاست های ایشان در هفته های گذشته، خاطر دوستان اصلاح طلب ایشان را مکدر کرده بود واز وی انتظار حمایت داشتند نه اینکه پتکی بر سر دولت تدبیر و امید باشد.

بهرحال دفاع تمام قد تاج گردون بعنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ومرکز ثقل تصمیم گیری های کلان مالی کشور بمنظور حفظ و حراست از حقوق ملت و بیت المال و انتقاد از دولتمردان بخاطر عدم اجرائی وعده های خود فارغ از جناح بندی های سیاسی ستودنی و قابل تقدیر بود و مردم و دلسوزان کشور آن را به فال نیک می گرفتند تا اینکه خبر سفر تاج گردون به مسابقات پارالمپیک برزیل آنهم با هزینه دولت در این شرایط بغرنج مالی و اقتصادی و درسالی که از طرف مقام معظم رهبری بعنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین شده در رسانه های کشوری و محلی درج گردید و مورد بهت و تعجب همگان و خیل عظیم ورزشکاران و سیاستمداران و دلسوزان کشور قرار گرفت و سوالات و ابهاماتی را بوجود آورد.

 چطور منتقد دولت در حیف میل بیت المال امروز با پول همان بیت المال ساک خود را به دست گرفته و به سفر خارجی و به تماشای مسابقات ورزشی می رود.

از آنجای که سفرهای خارجی نمایندگان مجلس هیچگونه مغایرتی با قوانین کشور ندارد و تا جای که بتواند گره ای از مشکلات کشور را حل و فصل نمائید می تواند مفید هم باشد ولی آیا سفر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به سفر غیرکاری و غیر مرتبط آنهم با هزینه های دولت می تواند برای کشور مفید باشد؟

مگر جناب تاج گردون در این سفر ورزشی چه اقدامی می خواهد انجام بدهد که ورزشکاران کشورمان صاحب مدال های خوش رنگتری بشوند؟

مگر جناب تاج گردون کارشناس ورزش می باشد یا کارشناس امور برنامه و بودجه مملکت؟

جناب تاج گردون که خود در دخل و خرج کشور و اوضاع مالی این روزهای مملکت آگاهی وافری دارند نمیداند این سفر چقدر هزینه برای دولت بهمراه خواهد داشت؟

فارغ از هزینه بلیط رفت و برگشت، اقامت چندین روزه، بلیط ورزشگاه ها و…. هزینه ای بعنوان حق ماموریت روزانه بمبلغ ۱۳۰ تا ۱۵۰ دلار برای ایشان بهمراه خواهد داشت که طبیعتأ پرداخت آن هم بعد از پایان سفر الساعه خواهد بود در صورتی که دولت بعلت کمبود منابع مالی سالهاست حق و حقوق(حق ماموریت ها) خیل عظیم کارکنان زحمتکش را نپرداخته است.

با این حال بعد از انتقاداتی که در ابتدای شروع مجلس جناب تاج گردون به دولت داشته این سفر را می توان بعنوان باج یا هدیه ای از سوی دولت به ایشان دانست تا شاید در سال پایانی تعامل بیشتری فی مابین اینان حاصل شود و تاج گردون هم انتقادات کمتری به دولتمردان داشته باشد.

و روز به روز پشت پرده آن نامه های جناب تاج گردون برای عموم مردم روشنتر خواهد شد که جهت رضای خدا نبوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *