آخرین اخبار

مدل توسعه پایدار کهگیلویه و بویراحمد تدوین شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد از تدوین مدل توسعه استان خبر داد.

اشتراک گذاری
07 December 2023
کد مطلب : 140187

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، جهانگیر شاهینی در آیین اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه علم و دانش به ویژه دانشمند شهید محسن فخری‌زاده  اظهار داشت: در دنیای امروز نسبت به دهه‌های اخیر پژوهش و فناوری به عنوان اساس دانش محسوب می‌شود و حصول دانش نیز در سایه انجام پژوهش، امکانپذیر است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اسناد پایه توسعه استان و مدل توسعه پایدار این استان تدوین و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه شده است.

وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های خوبی دارد که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد اگرچه فناوری‌های سخت بسیار حائز اهمیت است اما نباید از توسعه فناوری‌های نرم غافل شد و لازم است به فناوری توجه ویژه‌ای داشته باشیم و برای توسعه آن برنامه‌ریزی کنیم.

شاهینی، کهگیلویه و بویراحمد را نیازمند توسعه فناورانه دانست و گفت: استفاده از فناوری های نوین و دانش بنیان نقش مهمی در افزایش تولید واحدهای اقتصادی و صنعتی استان خواهد داشت.

وی کشاورزی را پایه اصلی توسعه اقتصادی استان دانست و گفت: با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان تولید محصولات در حوزه کشاورزی می تواند چندین برابر افزایش یابد.

شاهینی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت آبی این استان تاکنون از این پتانسیل برای تولید برق به نحو مطلوب باید استفاده شود .

وی بر یکپارچه سازی ظرفیت های استان تاکید و گفت: فناوری‌های نوین در استان باید حمایت بیشتری شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرد: کهگیلویه وبویراحمد زمانی می‌تواند در توسعه پایدار کشور نقش پایدار داشته باشد که در تولید به صورت مستمر از فناوری‌های نوین استفاده کند

وی اظهار کرد: با رویکرد فناورانه نوین روند توسعه شتاب بیشتری خواهد گرفت.

 در هفته پژوهش سال گذشته استان ۶۰ شرکت فناور در نمایشگاه حضور داشتند و با توجه به افزایش این شرکت ها، امسال حدود ۱۰۰ مرکز وشرکت فناور در نمایشگاه شرکت کردند.

پایان پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *