آخرین اخبار

دیدار رییس امور آب کهگیلویه با ائمه جمعه(+تصاویر)

ریس اداره منابع آب شهرستانهای کهگیلویه ،لنده و چرام به مناسبت هفته مصرف بهینه آب با امام جمعه های شهر های دهدشت ،چرام ،سوق و لنده دیدار و گفتگو کرد.

اشتراک گذاری
۰۴ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64552

؛ریس اداره منابع آب شهرستانهای کهگیلویه ،لنده و چرام به مناسبت هفته مصرف بهینه آب با امام جمعه های شهر های دهدشت ،چرام ،سوق و لنده دیدار و گفتگو کرد.
سید هادی خاضعی،رییس امورآب کهگیلویه  در این دیدارها با اشاره به اینکه کشور ما در ناحیه خشک جهان قرار گرفته و بارندگی آن حدود یک سوم میانگین جهان است،گفت:در استان و شهرستانهای کهگیلویه بزرگ اگر چه بارندگی از میانگین کشور بالاتر است ولی چون بارندگی ها  اغلب در فصل زمستان هستند، در سایر فصل ها  به شدت نیاز به منابع آبی احساس می گردد.
خاضعی اظهار کرد:یکی از روش های اصولی در مدیریت این بارش ها ، مهار و ذخیره آنهاست که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با احداث سدهای مخزنی کمک بزرگی به ذخیره سازی بارش ها و سیلاب های ناشی از بارندگی در مخازن سدها و استفاده از اب ذخیره شده در سایر ماهها بویژه فصل تابستان جهت شرب . صنعت و کشاورزی شده است .
وی افزود:همچنین طرح های کنترل سیلاب و تقویت منابع آب زیرزمینی نیز از جمله تدابیر اتخاذ شده در این خصوص است .
رییس امور آب کهگیلویه مطرح کرد:در حال حاضر بخشی از نیازهای آبی شهرستان های  کهگیلیویه، چرام و لنده از طریق منابع آب زیرزمینی، چشمه ها،رودخانه ها و نیز آب شرب حومه غربی دهدشت از سد کوثر تامین میگردد.
این مسوول با اشاره به چند طرح در حال اجرا گفت:با اجرای طرح های آبرسانی به ۴شهر از سد کوثر،سد سرپری،سد آبریز، طرح ۵۵۰۰ هکتاری دهدشت غربی و دهها طرح دیگر ،درآینده نزدیک شاهد تحول بزرگی در تامین اب شرب، صنعت،کشاورزی و تولید انرژی برقابی خواهیم بود.
خاضعی با اشاره به کاهش بارندگی در سال جاری،وضعیت خشکسالی و تنش آبی تصریح کرد:از مهمترین راهکارهای مدیریت در آب ،صرفه جویی و مصرف بهینه آب است .
وی در پایان از شهروندان گرامی،بانوان،کشاورزان و…خواست تا با صرفه جویی حتی در یک قطره آب مسوولین را یاری رساند.
 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *