آخرین اخبار

امید به فسادستیزی در قوه مجریه با حضور آیت‌الله رئیسی

امام جمعه موقت یاسوج گفت: امیدواریم با حضور آیت الله رئیسی که اکنون ریاست قوه قضائیه را بر عهده دارد در منصب ریاست جمهوری شاهد فسادستیزی بیشتری در دستگاه اجرایی کشور باشیم.

اشتراک گذاری
۰۵ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64607

به گزارش خبرگزاری…. از یاسوج حجت‌الاسلام سیروس حکمتی نیک در خطبه های نماز جمعه چهارم تیرماه ۱۴۰۰ در محل مصلای امام خمینی شهر یاسوج با دعوت به رعایت تقوای الهی به یکی از واجبات اجتماعی و مفاهیم ارزشمند اخلاقی و معنوی اشاره کرد و گفت: در سوره مائده مفهوم ارزشی تعاون یعنی کمک کردن و یاری رساندن به یکدیگر آمده و نسبت به آن تاکید شده است که انسان را در یاری رساندن به یکدیگر دعوت می کند و البته خداوند انسان را از یک تعاون دیگر که همانا گناه و معصیت و تجاوز بوده منع کرده و نباید در این کارها یکدیگر را یاری کنیم.

خطیب موقت جمعه شهر یاسوج ادامه داد: در جامعه ای که در آن واجب اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر و تعاون وجود داشته باشد آن جامعه پر از خیر و برکت و نیکویی می شود.

حکمتی‌نیک در ادامه یادآور شد: عرصه های مختلفی برای یاری رساندن و تعاون وجود دارد که اول از همه تعاون و همکاری در خانواده است  از حکمت‌های تشکیل خانواده کمک و یاری افراد به همدیگر بوده که از ارزشمندترین نوع تعاون و همکاری به شمار می‌رود.

وی گفت: مرد فقط در بیرون از خانه وظیفه ندارد بلکه در درون خانواده هم باید شریک زندگی همسر خود باشد همچنان که علی بن ابیطالب برای درست کردن آتش هیزم جمع می‌کرد و در کوچک ترین کارهای خانه از جمله جاروکشی و به همسر خود کمک می کرد.

جکمتی‌نیک ادامه داد: نوعی دیگر از تعاون یعنی اینکه همه اعضای جامعه همیار هم باشند یاریگر همسایه ها همشهری‌ها و همکاران خود باشیم اگر برای کسی مشکلی ایجاد شد باید به کمک او بشتابیم این تعاون بر اساس آموزه‌های دینی است که مصداق آن همین رزمایش‌های مومنانه در روزهای سخت کرونایی بود.

امام جمعه موقت یاسوج یادآور شد: یکی دیگر از عرصه‌های تعاون همکاری در عرصه جامعه است مردم نسبت به حاکمان و آن‌ها نسبت به مردم حق همکاری دارند.

وی گفت: وقتی حاکم اسلامی برای حضور مردم در انتخابات فرمان صادر می‌کند باید همکاری کنیم و دیدیم که وقتی رهبری معظم انقلاب مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رای فراخواندند آنها چه زیبا در پای صندوق حاضر شدند هرچند دشمن دسیسه های زیادی کشیده بود و روزهای سخت کرونایی را هم داشتیم اما مردم به رهبر خود لبیک گفتند و پای صندوق های رای حضور یافتند.

حکمتی‌نیک در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به مناسبت‌های هفته به هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و یارانش اشاره کرد و گفت: منافقین کوردل در یک عمل مذبوحانه دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر شخصیت های بسیاری از جمله آیت‌الله دکتر شهید بهشتی را به شهادت رساندند شهید بهشتی از شخصیت های اثرگذار در پیروزی نهضت و از مبدعان قانون اساسی بود که شهادت او سند مظلومیت جمهوری اسلامی ایران را امضا کرد.

وی با تبریک این هفته به متصدیان و متولیان امر قضا در کشور و استان گفت: امیدواریم با حضور آیت الله رئیسی که اکنون ریاست قوه قضائیه را بر عهده دارد در منصب ریاست جمهوری شاهد فسادستیزی بیشتری در دستگاه اجرایی کشور باشیم.

وی گفت: جمعه هفته گذشته مردم شریف و نجیب ایران و استان پای صندوق‌های رای آمدند نظام سلطه به دنبال توطئه و اهدافی بود یکی از اهداف ایجاد اختلال در حضور مردم بود در راه رسیدن به یک دولت انقلابی و در تراز انقلاب بود آن‌ها می‌خواستند دولتی همسو با غرب در کشور شکل بگیرد اما مردم با مشارکت خود این توطئه را ناکام گذاشتند.

حکمتی‌نیک گفت: با درایت مسئولان اجرایی و نظارتی و نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی انتخاباتی در شان نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت.

وی در ادامه وی با اشاره به گرمای هوا و اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد استانی سرسبز و دارای جنگل و مراتع بسیار است یادآور شد: اما متاسفانه در سال‌های اخیر جنگل‌های استان در آتش می سوزد که باید مسئولان تدبیر لازم برای جلوگیری از این آتش سوزی ها را داشته باشند و دستگاه قضایی با عاملان عامدانه آتش‌سوزی در جنگل‌ها برخورد قاطع داشته باشد.

انتهای پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *