کد خبر : 57339
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 1 دسامبر 2020 - 9:15

نقبی بر یک نقطه قوت و ضعف تاریخی نمایندگان ادوار کهگیلویه و بویراحمد در مجلس

نقبی بر یک نقطه قوت و ضعف تاریخی نمایندگان ادوار کهگیلویه و بویراحمد در مجلس

نمایندگان مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون خدمات بسیاری داشته اند و هر کدام فارغ از جناج و خط و و ربط سیاسی برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد اقداماتی انجام داده اند که باید از همه آنها قدردانی کرد و البته یاد مرحوم محمدعلی نبی‌زاده نماینده فقید شهرستان های گچساران و باشت را نیز

نمایندگان مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون خدمات بسیاری داشته اند و هر کدام فارغ از جناج و خط و و ربط سیاسی برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد اقداماتی انجام داده اند که باید از همه آنها قدردانی کرد و البته یاد مرحوم محمدعلی نبی‌زاده نماینده فقید شهرستان های گچساران و باشت را نیز گرامی بداریم.

به بهانه 10 آذر | نقبی بر یک نقطه قوت و ضعف تاریخی نمایندگان ادوار کهگیلویه و بویراحمد در مجلس

 داریوش بهنیا فعال رسانه‌ ای در استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ۱۰ آذر روز مجلس در یادداشتی با اشاره به نقش نمایندگان مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای شکل گیری مجلس اول تا امروز در امورات کشوری، استانی و شهرستانی آورده است: نمایندگان مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد به مانند همه نمایندگان ادوار نقاط ضعف و قوتی داشته اند که در این وجیزه به صورت مصداقی دنبال بیان این ضعف و قوت ها نیستیم.

نمایندگان مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون خدمات بسیاری داشته اند و هر کدام فارغ از جناج و خط و و ربط سیاسی برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد اقداماتی انجام داده اند که باید از همه آنها قدردانی کرد و البته یاد مرحوم محمدعلی نبی‌زاده نماینده فقید شهرستان های گچساران و باشت را نیز گرامی بداریم.

میانگین اقدامات و نقاط قوت نمایندگان مجلس در استان را که فاکتور بگیریم و به صورت خلاصه اهم آن را بیان کنیم می‌توان به چانه زنی در حد بالا و یا شاید اعلای آنها اشاره کرد که از این حیث نمایندگان استان ما در پارلمان در همه ادوار زبانزد بوده اند.

پی گیری مشکلات منطقه‌ای خواه به دلیل تبلیغاتی و خواه در راه رضای خدا و مردم از جمله کارهای پسنیده‌ای است که نمایندگان مردم استان همواره به آن قائل بوده اند.

نگارنده در یک مورد خوب به یاد دارم در پروژه ای که مشترکا می‌بایست میان استان اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد ساخته شود میهمانان اصفهانی به صراحت از قدرت بالای چانه زنی نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد سخن می گفتند و معتقد بودند کاری را که شروع کرده اند خیلی زود به پایان خواهند رساند لذا در این یک مورد که البته نقطه قوتی اساسی به شمار می‌رود نمایندگان استان تاکنون با قدرت عمل کرده اند.

اما در سوی دیگر قضیه اگر بخواهیم به یک مورد مقابل نقطه قوت نمایندگان مردم استان در ادوار مختلف اشاره کنیم دخالت همه جانبه در امور مختلف است که گاه مرزی ما بین قوه مقننه و مجریه قائل نیستند.

نمایندگان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در همه ادوار به جز استثنائاتی در همه مسائل سرک کشیده اند و ناخواسته چندان قائل به تفکیک قوا نبوده اند که البته چنین موردی شدت و ضعف داشته و برخی نمایندگان در دوره های مختلف، استان را ملک شخصی خود تصور کرده اند.

متاسفانه بدترین خصلتی که می‌توان در همه اداور فاکتور گرفت و به عنوان یک نقطه منفی در کارنامه قوه مقننه در استان لحاظ کرد این که خدمات نظام جمهوری اسلامی را گاها به نام خود نوشته و مصادره کرده و اگر راهی ساخته شده و یا درمانگاهی ایجاد گردیده و ورزشگاهی راه اندازی شده همه را از جیب شخصی خود پنداشته اند در حالی که چنین تفکری جفا به نظام جمهوری اسلامی و خدمات بی بدیل آن است.

هر چند نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در استان از ابتدای مجلس اول تا امروز نقاط ضعف و قوت زیادی داشته اند اما به همین دو مورد اکتفا کرده و امید است که نمایندگان ادوار در همه مراحل کار و زندگی موفق و سربلند بوده و برای نمایندگان فعلی استان در مجلس آرزوی توقیق هر چه بیشتر خدمت به مردم داریم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.