آخرین اخبار

مخالفت نمایندگان کنونی و سابق مجلس با جداسازی بهمئی از استان

مطلوبی میرسالاری گفت:مخالفین طرح الحاق بهمئی به خوزستان به دلیل منافعی است که در یاسوج دارند، باید به منافع مردم بهمئی بیندیشند و حتی در پیگیری این موضوع کارشکنی هایی برای ما ایجاد کرده و می کنند .  مسئول کمیته مردمی پیگیری جداسازی شهرستان بهمئی  از استان کهگیلویه و بویراحمد و الحاق آن به خوزستان، […]

اشتراک گذاری
06 December 2020
کد مطلب : 57447

مطلوبی میرسالاری گفت:مخالفین طرح الحاق بهمئی به خوزستان به دلیل منافعی است که در یاسوج دارند، باید به منافع مردم بهمئی بیندیشند و حتی در پیگیری این موضوع کارشکنی هایی برای ما ایجاد کرده و می کنند .

 مسئول کمیته مردمی پیگیری جداسازی شهرستان بهمئی  از استان کهگیلویه و بویراحمد و الحاق آن به خوزستان، آخرین تلاشها و فعالیت های این کارگروه را در راستای اجرای طرح تشریح کرد .

کاظم مطلوبی میرسالاری تصریح کرد: پیوستن شهرستان بهمئی به استان خوزستان یکی از مطالبات عمده مردم بهمئی است و حتی در فضای مجازی گروهی با عنوان “مطالبه گران بهمئی ” تشکیل دادیم که مهم ترین مطالبه آنها جدا شدن بهمئی از کهگیلویه و بویراحمد و پیوستن به خوزستان است.

مطلوبی میرسالاری افزود : کارگروه و کمیته جدا شدن بهمئی از کهگیلویه و بویراحمد و الحاق به خوزستان از هشت سال پیش  با پیگیری بنده و حضور تعدادی از دوستان تشکیل شد و اقدامات خوبی هم تاکنون انجام شده است .

وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق این مهم هشت هزار امضا از سوی مردم جمع آوری شد که به صورت طومار بود و اگر اراده کنیم و دوباره بخواهیم طوماری مردم امضا و به مقامات مسئول ارسال کنیم، تعداد امضاها را به ۱۶ هزار امضا می رسانیم که این امضاها نشان از خواست عمومی مردم است.

مسئول کمیته مردمی پیگیری جدا شدن بهمئی از کهگیلویه و بویراحمد با تشریح اقدامات انجام شده از سوی این کارگروه، گفت : چندماه قبل گروهی از وزارت کشور برای پیگیری این مطالبه مردمی و بررسی مرزهای خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد و بررسی شرایط جغرافیایی به منطقه آمدند که به زودی تحقیقات میدانی خود را به کارگروه تقسیمات کشوری وزارت کشور ارائه می دهند .

مطلوبی میرسالاری با بیان اینکه بهمئی در قلب استان خوزستان قرار دارد و مردم برای انجام امور اداری خود در خوزستان راحت تر هستند تا پس از گذشتن از سه استان به مرکز کهگیلویه و بویراحمد بروند،ادامه داد: ۸۰حلقه چاه نفت فعال در شهرستان بهمئی داریم که خوراک پالایشگاه های بید بلند ۱ و ۲ را تامین می کنند، از نفت ما استفاده می شود اما کارگرارن بهمئی را اخراج می کنند، چون گفته می شود اهالی بهمئی در تقسیمات کشوری برای خوزستان غیربومی لحاظ می شوند .

این فعال سیاسی – اجتماعی با بیان اینکه اخیرا تعداد زیادی از کارگران بهمئی شاغل در بید بلند ۱ و ۲ به دلیل پیگیری و مخالفت شدید نماینده بهبهان اخراج شدند،تصریح کرد: اخراج فرزندان بهمئی از نیروهای کارگری به کادر اداری هم رسیده و این در حالی است که این پالایشگاهها از نفت بهمئی استفاده می کنند .

مطلوبی با اشاره به مخالفت برخی از فرزندان بهمئی که در یاسوج دارای مسئولیت های اداری هستند و سالها در آنجا زندگی می کنند، گفت : اینها به دلیل منافعی که در یاسوج دارند، حاضر نیستند به منافع مردم بهمئی بیندیشند و حتی در پیگیری این موضوع کارشکنی هایی برای ما ایجاد کرده و می کنند .

مسئول کمیته جدا شدن بهمئی از کهگیلویه و بویراحمد و الحاق به خوزستان همچنین از مخالفت نماینده سابق و فعلی کهگیلویه بزرگ با این درخواست مردم خبر داد و گفت : هم آقای هاشمی پور و هم الان آقای موحد بعنوان نمایندگان سابق و فعلی کهگیلویه بزرگ مخالف این درخواست اکثریت مردم هستند که البته ما در این مسیر درخواست به حق مردم را تا آخر دنبال خواهیم کرد و از نماینده مردم می خواهیم به خواست اکثریت این مردم احترام بگذارد و همراهی لازم را داشته باشد.

وی در پایان  با بیان اینکه به زودی برای پیگیری این مهم به وزارت کشور و کارگروه تقسیمات کشوری سفر می کنیم، گفت : ما در این راه مصمم هستیم و امید داریم نتیجه لازم را بگیریم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *