آخرین اخبار

صدای انقلاب اسلامی در کهگیلویه خاموش شد

سید علیرحم موسوی‌نژاد مبارز انقلابی و از جانبازان دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت.  فارس ، سید علی رحم موسوی‌نژاد مبارز انقلابی و جانباز دوران دفاع مقدس دار فانی را وداع گفت. این جانباز فقید از مبارزان فعال انقلابی در شهرستان بود و در دوران انقلاب توسط ژاندارمری رژیم شاه هدف ترور قرار گرفت. […]

اشتراک گذاری
29 November 2020
کد مطلب : 57267

سید علیرحم موسوی‌نژاد مبارز انقلابی و از جانبازان دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت.

 فارس ، سید علی رحم موسوی‌نژاد مبارز انقلابی و جانباز دوران دفاع مقدس دار فانی را وداع گفت.
این جانباز فقید از مبارزان فعال انقلابی در شهرستان بود و در دوران انقلاب توسط ژاندارمری رژیم شاه هدف ترور قرار گرفت.
مرحوم موسوی‌نژاد در جنگ تحمیلی نیز همرزم شهید صیاد شیرازی در منطقه کردستان بود که از طرف ایشان مورد تقدیر قرار گرفت.
این جانباز و مبارز انقلابی ساکن طولیان از توابع شهرستان کهگیلویه بر اثر سکته مغزی در بستر بیماری افتاد و پس از یک هفته بستری در بیمارستان شهید جلیل یاسوج دعوت حق را لبیک گفت.
مدیر آموزش و پرورش دهدشت از تعبیر« صدای انقلاب اسلامی در کهگیلویه خاموش شد» برای وفات وی استفاده کرد.
سید فضل‌الله گنجی‌پور در پیام تسلیت صادره نوشت: مطلع شدیم صدای انقلاب اسلامی  درکهگیلویه خاموش شد، جانباز قبل از انقلاب مبارزه انقلابی که در دهه‌های پنجاه و حتی چهل  صدای آزادیخواهانی چون حضرت امام”ره”، مردم مظلوم فلسطین و…در زادگاهش روستای طولیان و شهر دهدشت بود.
وی در ادامه آورده است: مرحوم سید علی رحم موسوی نژاد در دوران ستم شاهی پهلوی جز اولین مبارزان با طاغوت در کهگیلویه وبویراحمد خاصه شهر دهدشت بود.
گنجی‌پور در تبیین مبارزات انقلابی این جانباز نوشت«به پخش اطلاعیه‌ها و کتب رهبران فکری و عملی انقلاب اسلامی به ویژه امام “ره” می‌پرداخت و یک بار هم مورد ترور نافرجام سلطنت طلبان در شهر دهدشت قرار گرفت و به درجه جانبازی نائل آمد.
وی ادامه داد: بعد از ۲۲ بهمن ۵۷ و در بحبوهه انقلاب اسلامی مدت کوتاهی فرمانده ژاندارمری کهگیلویه «نیروی انتظامی» را به عهده گرفت و سپس با شروع دفاع مقدس راهی جبهه‌های جنگ در جنوب و غرب کشور شد و در مناطقی چون آبادان،بهمنشیر، دهگلان و…در مقابل خصم زبون و رژیم بعث عراق همراه با دیگر رزمندگان اسلام مبارزه نمود.
وی در پایان آورده است:رحلت ایشان را به سادات عظیم الشان رضا توفیق خاصه سادات عواسی و خانواده محترم ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند طالبم که با اجداد طاهرینش محشور گردد.
همچنین حجت‌الاسلام سید علی محمد بزرگواری طی پیامی در صفحه شخصی خود نوشت: سید علی رحم موسوی از انقلابیون واقعی کهگیلویه بزرگ و پاسدار افتخاری انقلاب اسلامی بر سر عهدی که با امام و شهدا بسته بود به لقاء الله پیوست.
نماینده پیشین مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در ادامه آورده است:یاد دارم وقتی که یک روز ژاندارمری دهدشت برای ایشان و بنده احضاریه فرستاده بود وقتی پیاده از طولیان به دهدشت می‌آمدیم چون بنده از ایشان کوچکتر بودم به بنده روحیه می‌داد که مبادا بترسی این‌ها نمی‌توانند هیچ غلطی کنند.
بزرگواری یادآور شد: وقتی وارد پاسگاه ژاندارمری دهدشت شدیم چنان با شجاعت و قوت قلب با آنها صحبت کرد و آن‌ها را پیچاند که از بنده که نوجوانی بیش نبودم جرأت نکردند سوال کنند و هر دوی ما را آزاد کردند.
وی در ادامه نوشت:آن موقعی که سید علی رحم در کل استان ما انقلابی بود خیلی از علما و روحانیون استان ما جرأت نمی کردند که نامی از امام و انقلاب بیاورند رحلت این مرد بزرگ را به خانواده محترمشان و سادات محترم طولیان تسلیت عرض می کنم امیدوارم خداوند مهربان ایشان را در جوار رحمت خاصه‌اش قرار دهد و به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *