آخرین اخبار

شقاوت و بی رحمی شکارچیان در دنا / تصاویر دلخراش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ۳ نفر متهم به شکار خرس قهوه ای هستند یک نفر از آنها دستگیر و ۲ نفر دیگر متواری است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح یکشنبه نهمین روز از نهمین ماه سال ۹۹ در این خصوص گفت: دیروز شنبه هشتم آذر ماه در ساعت ۱۲ ظهر، صدای شلیک […]

اشتراک گذاری
30 November 2020
کد مطلب : 57306

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ۳ نفر متهم به شکار خرس قهوه ای هستند یک نفر از آنها دستگیر و ۲ نفر دیگر متواری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح یکشنبه نهمین روز از نهمین ماه سال ۹۹ در این خصوص گفت: دیروز شنبه هشتم آذر ماه در ساعت ۱۲ ظهر، صدای شلیک ۳ تیر از نوع گلوله زنی ، توجه مامورینی را که مشغول گشت و کنترل منطقه حفاظت شده دنا بودند را به خود جلب می کند .

سید اسدالله هاشمی افزود: مامورین ضمن برقراری تماس تلفنی با واحد فرماندهی در ستاد با استفاده از دوربین چشمی به رصد و پایش محل تیراندازی پرداختند .
هاشمی افزود: فورا” اکیپی از ستاد به منطقه اعزام می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: پس از ۳ ساعت دوربین کشی و رصد منطقه ، مامورین موفق می شوند ۳ نفر متخلف را که بدون هماهنگی با مامورین یگان حفاظت وارد منطقه شده بودند را در همان محل شنیده شندن صدای تیر شناسایی کنند .
این مقام مسئول افزود : پس از حدود ۴ ساعت تلاش و پیاده روی در منطقه ، مامورین یک نفر از آنها را دستگیر می کنندو دو نفر دیگر از آنها موفق به فرار می شوند.
به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ،هاشمی افزود: پس از دستگیری متهم ، مامورین به جستجو درمنطقه شنیده شدن صدای شلیک پرداختند که متاسفانه لاشه یک قلاده توله خرس قهوه ای حدودا” ۳ ساله با جنسیت نر که با شلیک گلوله از پای درآمده بود را کشف نمودند.
مدیرکل حفاطت محیط زیست استان ضمن تشکر از همکاری خوب دستگاه قضا با این اداره کل در شهرستان دنا و انتقاد از برخی بر رحمی ها توسط متخلفین به حیات وحش در فصل زمستان که به دامنه ارتفاعات می آیند افزود: با همکاری و هماهنگی دادستان محترم، ضمن تشکیل پرونده ، متهم بمنظور اعمال قانون تحویل مراجع قضایی و انتطامی داده شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان ضمن تشکر از یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دنا افزود: دراین شرایط خطرناک کرونایی و بارش های چند ورز اخیر محیط بانان با جان و دل از حیات وحش دنا حفاظت می کنند و متخلفین بدانند در صورت هر گونه دست درازی به سرمایه ملی درامان نخواهند بود .
براساس قانون جریمه حقوقی ناشی از شکار یک قلاده خرس قهوه ای با جنسیت نر ۷۵ میلیون تومان و ماده آن ۲۲۵ میلیون تومان جدای از جریمه کیفری آن تعیین شده است.

شقاوت شکارچیان در دنا / تصاویر دلخراش

شقاوت شکارچیان در دنا / تصاویر دلخراش

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *