آخرین اخبار

آغاز نام نویسی داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ اسفند در گچساران

فرماندار گچساران گفت: ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به طور غیر همزمان و در ۲ مقطع زمانی مجزا انجام خواهد شد. علی خوانپایه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: براساس اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور زمان ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات […]

اشتراک گذاری
05 December 2020
کد مطلب : 57432

فرماندار گچساران گفت: ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به طور غیر همزمان و در ۲ مقطع زمانی مجزا انجام خواهد شد.

آغاز نام نویسی  داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا از 20 اسفند در گچساران

علی خوانپایه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: براساس اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور زمان ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا مشخص شد.

وی ادامه داد: براساس  اطلاعیه شماره چهار برای انتخابات ۱۴۰۰متقاضیان ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به طور غیر همزمان و در ۲ مقطع زمانی مجزا انجام خواهد شد.

فرماندار گچساران افزود:  ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه آغاز و لغایت تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

خوانپایه عنوان کرد: همچنین ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری هم از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین ادامه می یابد.

بالاترین مقام اجرایی گچساران تصریح کرد: بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام بایستی گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ آن بیش از ۳ماه نگذشته باشد را ارائه نمایند.

وی اذعان کرد: لذا داوطلبان شورای اسلامی شهرها از تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ و داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از تاریخ ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی(www.ADLIRAN.IR) یا دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی نداشتن سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام گواهی را ارائه نمایند.

خوانپایه درباره استعفای مقام‌ها برای داوطلب شدن در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شورای اسلامی شهر و روستا محل خدمت محرومند مگر آنکه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا کنند.

 به گزارش فارس، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابت شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان در تاریخ ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *