آخرین اخبار
اشتراک گذاری
11 June 2019
کد مطلب : 28676

کارگران سد چمشیر طی ۱۲ ماه گذشته بارها صدای اعتراض و مطالبه خواهی خود را به گوش مسئولان رسانده اند و اخیرا در روز یکشنبه ۱۹خردادماه برای پرداخت معوقات خود در فرمانداری شهرستان گچساران تجمع کردند.
غلامرضا تاجگردون نماینده شهرستان های گچساران و باشت در نامه ای به وزیر نیرو نسبت به پرداخت نشدن ۱۰ ماه حقوق معوق کارگران سدچمشیر واکنش نشان داد.
متن نامه تاجگردون به وزیر نیرو به شرح زیر است:
بسمه تعالی
برادر گرامی جناب دکتر اردکانیان
وزیر محترم نیرو
با سلام و احترام
پیرو مذاکرات قبلی در خصوص وضعیت مالی پرداختی حق الزحمه کارگران زحمتکش سد چمشیر در گچساران باتوجه به تلاش برای رفع مشکلات مالی از طریق شورای اقتصادی، بانک مرکزی و تامین اجتماعی، علیرغم قولهای اعلامی نه تنها اقدام بایسته نشده بلکه بدلیل بی توجهی، نگرانی کارگران زحمتکش و خانواده های محترمشان را فراهم کرده است.
ضمن تذکر مجدد مبنی بر برخورد با عوامل ذیربط خاصه شرکت آب نیرو در بی توجهی به حل مشکل، انتظار حل سریع و فوری مشکل پرداخت حقوق کارگران که قریب به یکسال است حقوق خود را دریافت نکرده اند را داشته و ترتیبی اتخاذ نمایید این مشکل تکرار نگردد.
بدیهیست هرگونه بحران و حادثه نامناسب در حوزه انتخابیه ناشی از این نگرانی، مسئولیتش متوجه مسئولین آب نیرو خواهد بود.
غلامرضا تاجگردون

شایان ذکر است مطالعه احداث سد چم شیر در سال ۷۷ از سوی سازمان آب منطقه‌ای فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد آغاز و در سال ۹۰ فاز اول مطالعه آن تکمیل شد.
نیروگاه و سد چم شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره ساخته می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *