آخرین اخبار

حکایت تعطیلی ۱۰ ساله کارخانه «گچ» گچساران؛ ۹ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت کجا هزینه شد

کارخانه «گچ »گچ بلند گچساران بعد از نزدیک به ۱۰ سال تعطیلی هنوز در گیر و دار مشکلات ساختگی مانده است.

اشتراک گذاری
28 May 2019
کد مطلب : 28337

نشست شورای معادن کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز با هدف بررسی مشکلات معادن مختلف در این استان با حضور استاندار و دیگر متولیان امر برگزار که در روند ادامه این نشست از دریافت ۹ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به بهانه تولید و اشتغال رونمایی شد.

یکی از دستور کارهای نشست امروز بررسی مشکلات کارخانه گچ گچساران بود که با واکنش استاندار کهگیلویه و بویراحمد روبه رو شد و گفت: چند سال پیش این کارخانه دار ۹ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده که این کارخانه را راه اندازی کند ولی هنوز خبری از فعالیت و اشتغال نیست.

علی محمد احمدی خواستار مکاتبه با سازمان بازرسی با هدف بررسی هزینه کرد این میزان تسهیلات شد و افزود: زمانی این تسهیلات پرداخت شده ارز در بازار ارزان بوده و یک قدرت خرید عالی برای این کارخانه دار فراهم شده است و البته هم اکنون دقیق معلوم نیست کجا هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه گچ سمنان برای کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود، ادامه داد: به طور حتم گچ گچساران می‌تواند صادرات داشته باشد زیرا کیفیت این گچ اگر از سمنان بهتر نباشد، بدتر نیست.

احمدی با تاکید بر اینکه گچ که دیگر فولاد نیست که در گیر و دار فرآوری زیاد بماند، خاطرنشان کرد: هر موضوع تعطیلی و یا نیمه فعال بودن طرح معدنی را در این استان بتوانیم با اما و اگر توجیه کنیم ولی امکان توجیه گچ وجود ندارد.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: کارخانه گچ گچساران بعد از بیش از ۹ سال هنوز راه اندازی نشده و البته با این شرایط اراده‌ای برای راه اندازی توسط سرمایه گذار وجود ندارد.

احمدی بیان کرد: سرمایه گذار کارخانه گچ گچساران چنان حرفه‌ای عمل کرده که داریوش دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و همکارانش را خسته کرده که بی خیال پیگیری دریافت تسهیلات دریافتی این سرمایه گذار با هدف راه اندازی کارخانه شده‌اند.تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *