آخرین اخبار

ارزیابی نماینده گچساران از مدیران/انتقاد تاجگردون از شهرداری و سازمان بازرسی

جلسه بررسی بودجه پروژه های عمرانی شهرستان های گچساران و باشت در فرمانداری گچسارن برگزار شد.

اشتراک گذاری
29 May 2019
کد مطلب : 28351

 

 

این جلسه ۵ ساعته که با حضور نماینده گچساران و باشت، مدیران کل دستگاه های آب و برق، مدیران شهرستانی برخی دستگاه ها برگزار شد، همراه با حواشی و انتقاد های تند و گاهی شوخی های نماینده گچساران همراه بود.

دستگاه های کهگیلویه و بویراحمد بشتابند

در ابتدای این جلسه، نوروزی؛ رئیس سازمان مدیریت در این جلسه از ابلاغ بودجه ۹۸ در ۲۱ اردیبهشت خبر داد و گفت: گچساران امسال ۱۶۰ میلیارد تومان از محل استانی و نفت اعتبار دارد.

دکتر حسن نوروزی بیان کرد: اعتبارات سال ۹۷ که گذشت تخصیص خوبی داشت، در برخی حوزه ها ۱۰۰ تخصیص بود، پروژه های استانی، ارتقاء شاخص و ورزش تخصیص کامل گرفتند، نفت هم ۱۰۰ ابلاغ شد اما نقدینگی در حد ۸۱ درصد بود و ۳۴ میلیارد تومان از اعتبار ۹۷ هنوز واریز نشده است.

 

رئیس سازمان مدیریت استان گفت: تمامی تخصیص های ۹۷ که از محل اسناد خزانه بوده تنها تا ۱۵ تیر فرصت جذب دارد، لذا همه دستگاه هایی که از این محل اعتبار دارند باید سریعاً فرایند جذب را انجام دهند.

پاسره گفت: در مجموع در شهرستان گچساران در سال گذشته ۱۰ پروژه آبرسانی با اعتبار ۸۳۵۲۶ میلیون ریال داشتیم، و قریب به ۲۰ میلیارد تومان قرارداد برای انجام پروژه های شهرستان، با پیمانکاران منعقد کردیم.

اجرای پروژه ها فراتر از تعهدات یکی از دستگاه های استان

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان افزود: اصلاح شبکه روستای خیرآباد، مجتمع بزرگ آبرسانی باباکلان، مجتمع آبرسانی خان احمد باشت، آبرسانی روستای خَربَر، آبرسانی سربیشه، گناوه لری، آبرسانی از محل سد کوثرآ آبرسانی آبریگون، مجتمع آبرسانی شامبراکان از جمله عمده ترین پروژه های آبرسانی در شهرستان های گچساران و باشت بود.

پاسره بیان داشت: در مجموع در زمینه آب روستایی عمدتاً بیبشتر از تعهدات عمل کردیم و فراتر از بودجه ای که بوده کار شده است.

یکی از عمده ترین نقدهای تاجگردون در این جلسه، جذب نشدن اعتبارات توسط دستگاه ها بود، فیض اله پاسره اما در این باره هم گفت: تمامی بودجه های پیش بینی شده توسط آب و فاضلاب روستایی جذب شده است و حتی توان این را نیز داریم که اگر بودجه های بیشتری برای آب و فاضلاب روستایی معین شود، در مدت زمان قابل قبولی جذب کنیم.

 

نقد تند و شدید الحن از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات

در ادامه جذب نشدن حدود ۱۹ میلیون تومان اعتبار توسط یکی از دستگاه های آبی کهگیلویه و بویراحمد، فضای جلسه را تغییر داد.

تاجگردون که به شدت از جذب نشدن این اعتبار برافروخته شد، گفت: در همه استان ها پیگیر مبالغ خیلی کمتر و ناچیز تر هستند، اینجا بودجه هست و با بیخیالی مسئولان برگشت میخورد.

غلامرضا تاجگردون در ادامه با انتقاد تند از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات، گفت: بابت کار نکردن به کسی گیر نمیدن، هر کی بیشتر کار می کند بیشتر گیر میدهند، کدام مدیر را سراغ دارید بخاطر کار نکردن مورد مؤاخذه قرار گرفته باشد؟ کار خوب بکنید تشویق نداره، یه مقدار ضعف باشد هم پدرش را در می آورند، چرا نمیان بگن چرا پول برگشت میخورد؟نهایتاً نماینده و رسانه ها خبردار شوند و اطلاع رسانی و گلایه مندی کنند.

شهرداری گچساران باعث بی بهره شدن مردم این شهر از نعمت فاضلاب شد!

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، انتقادات تندی هم به شهرداری گچساران داشت، وقتی مدیرآبفای شهری از انجام نشدن فاضلاب بخش هایی از شهر گچساران به دلیل سنگ اندازی های شهرداری گفت، تاجگردون با نقد جدی از این وضعیت گفت:  ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به دلیل جلوگیری شهرداری از عملیات آبفای شهری کار انجام نشد و مردم گچساران بی بهره از فاضلاب شدند!

 

تاجگردون در ادامه و در تحلیل جلسه ۵ ساعته خود با برخی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد، نوشت:

امروز قریب به پنج ساعت جلسه بررسی عملکرد چند دستگاه اجرایی در خصوص طرحهای عمرانی را داشتیم.
خوشبختانه حجم طرحها و پروژه ها زیادند. برخی ار دستگاهها خیلی خوب کار کرده بودند و برخی هم خیلی بد و بی تفاوت نسبت به طرحها بودند.
شاید هم آن ادارات در حد این حجم کارها نبودند. امروز یک حرف برایم بیشتر روشن شد. متاسفانه دستگاههای نظارتی کسی را برای کار نکردن زیر سوال نمیبرند و اگر کسی کار بکند همه میریزن سرش و نظارت میکنند. کار دیگر اینکه همه به هم عادت کردیم الکی قول و قرار میزاریم و حتی صورتجلسه میکنیم ولی یادمان میره چی توافق کردیم. امروز آبفای روستایی خوب بود و آب منطقه ای بد بود. نوسازی مدارس نیمه خوب و رو به جلو بود و آبفای شهری هم خوب بود و بدلیل ممانعت شهرداری از اجرای طرحها متوقف در کارها. کشاورزی هم همه چیزش به این است که آب منطقه ای کارشو جلو ببره و بدین خاطر نمیتونه کارشو نشون بده. سر جمع پنج ساعت جلسه با صرف یک افطار ساده بدون تعطیلی جلسه نسبتا رضایتبخش بود وً امیدوارم طی تا تابستان اب نازمکانها. آب پادوک. آب آبریگون. أب گناوه. مخزن و آب مجموعه روستاههای حوزه امامزاده جعفر تا آبشیرین و بی بی جان اباد. پادوک و بیدک و در مدارس هم پشه کان و فضیلت و مسکن مهر به بهره برداری برسد و دو مدرسه جدید و یک فرهنگسرا در محله سادات شروع بشه و سه مدرسه دیگر در باشت و دوگنبدان. هفتصد هکتار در لیشتر به بهره برداری برای تامین آب برسد و چندین طرح و پروژه دیگر. انشالله بقیه ادارات فردا.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *