آخرین اخبار

ضرب و شتم مامور محیط زیست در کهگیلویه و بویراحمد

اداره‌کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از ساخت و ساز در محدوده منطقه حفاظت شده دنا جلوگیری کرد.

اشتراک گذاری
19 May 2019
کد مطلب : 27968
 
 طبق آن چه که منابع آگاه در محیط زیست استان گزارش داده‌اند در کوه‌گل سی‌سخت محدوده‌ای قرار دارد که طرح مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری در محدوده منطقه حفاظت شده قرار داشته و واگذاری آن به میراث فرهنگی غیر ممکن است.
بر همین اساس محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نشستی با میراث فرهنگی استان برگزار کرد و در این نشست موافقت شد که طرح مذکور به شرکت تعاونی جهت بهره‌برداری از انتفاع واگذار شود.
طبق گفته این منبع آگاه در محیط زیست استان قرار بر این شد که شورای اسلامی سی‌سخت محوریت این کار  را به دست گرفته و با تشکیل شرکت تعاونی این طرح به تعاونی واگذار شد تا از این رهگذر مردم از سود آن منتفع شوند.
وی در همین خصوص با بیان این که هرگونه ساخت و ساز در محدوده مناطق حفاظت شده ممنوع است افزود: اما متاسفانه در حالی که خود محیط زیست پیشنهاد دهنده حضور شرکت تعاونی در این طرح بود به هشدارهای محیط زیست مبنی بر رعایت قانون و پرهیز از هرگونه ساخت و ساز توجهی نمی‌کنند و در حالی که اصرار به ساخت و ساز در این طرح داشتند محیط زیست جلوی اقدام خلاف قانون آن‌ها را گرفت هر چند که در راه صیانت از مناطق حفاظت شده و اجرای قانون همکار ما مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
این منبع آگاه در محیط زیست استان با تاکید بر این که اجازه هرگونه ساخت و ساز را در این محدوده نخواهیم داد خاطرنشان کرد: امید داشتیم که شورای شهر سی‌سخت به عنوان یک دستگاه که باید ملزم و پایبند به اجرای قانون باشد وارد چنین موضوع خلاف قانونی نشود.
وی گفت: محیط زیست استان تا ارائه جواب نهایی از سوی مرکز برای تعیین تکلیف این طرح اجازه کوچکترین ساخت و سازی را در منطقه حفاظت شده نخواهد داد و بر همین اساس به هر گونه شایعه و انتشار اخبار کذب بی‌توجهی خواهد کرد و تنها ملاک این سازمان پابیندی و اجرای قانون است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *