آخرین اخبار
اشتراک گذاری
05 آگوست 2018
کد مطلب : 19484

خبر لغو حکم شهردار دوگنبدان به سرعت در فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد، و این خبر گروه به گروه، کانال به کانال می‌چرخد و علت این کار هم هنوز مشخص نیست.
عبدالکریم عزیزی مدیرکل امور شهری و شهرداری‌های استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این باره گفت: هیچ اطلاعی از وضعیت شهردار دوگنبدان ندارم.
عزیزی گفت: مرکز(تهران) به ما اعلام کرده‌اند که حکم شهردار دوگنبدان لغو، اما در استان کهگیلویه و بویراحمد این موضوع در حال بررسی است.
مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: طی نامه‌ای که به امضاء آقای خندان‌دل معاون عمرانی وزارت کشور رسیده، آمده که حکم شهردار دوگنبدان به دلیل نداشتن سابقه اجرایی لغو است.
اما بر اساس اطلاعات رسیده، خندان‌دل معاون عمرانی وزارت کشور لغو حکم شهردار دوگنبدان را به علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد سپرده است.

ظفری: هیچ چیزی به بنده اعلام نشده است
مسعود ظفری شهردار دوگنبدان در گفتگویی اظهار کرد: هنوز هیچ چیزی به بنده اعلام نشده است.
۵ نفر از اعضای شورای شهر دوگنبدان می‌تواند حکم ظفری را لغو کنند
اگر چه واکنش‌ها به خبر لغو حکم مسعود ظفری همچنان ادامه دارد، اما هیچ منبع رسمی دولتی در این باره موضع گیری نکرده است. این در حالی است که به استناد ماده ۷۳ قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا باید دو سوم کل اعضا رأی به استیضاح و یا برکناری شهردار بدهند، تا او از ادامه فعالیت باز بماند.
اگر چه پشت پرده لغو حکم مسعود ظفری شهردار دوگنبدان نه سابقه اجرایی است و نه عدم احراز صلاحیت، چرا که او قبل از شهردار شدن تمام مراحل قانونی و اداری را گذرانده بود و حتی رزومه علمی او مورد تأیید دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گرفت و صلاحیت او برای شهردار شدن نیز احراز شد.
سابقه اجرایی یا مخالفت با زمین‌های فلکه نرگسی و فشارهای آقای (ک.م)
خندان‌دل معاون عمرانی وزارت کشور نداشتن سابقه اجرایی شهردار دوگنبدان را علت لغو حکم ظفری می‌داند و این در حالی است که ظفری الان یک سال سابقه اجرایی به عنوان شهردار دوگنبدان دارد و او الان دیگر می‌تواند این ادعا را داشته باشد که یک سال مسوولیت شهرداری دوگنبدان را بر دوش دارد.
اما همه ماجرا به سابقه اجرایی شهردار دوگنبدان که اخیراً از دست علی محمد احمدی لوح تقدیر گرفت، ختم نمی‌شود. داستان به زمین‌های فلکه نرگسی گچساران بر می‌گردد که عضوی در شورای اسلامی شهر دوگنبدان با همکاری بردارش ۴۰ قطعه زمین‌ را تغییر کاربری داد، اما «ظفری» مال حلال را به صاحبش یعنی مردم گچساران برگرداند و این زمین‌ها را به فضای سبز تبدیل کرد.
بردار عضو شورای شهر دوگنبدان پارکینگ شهرداری را یک سال بدون پرداخت ریالی اجاره کرده بود که شهردار ماجرای ما جلوی این زیاده‌خواهی‌ها را گرفت.
ماجرای احداث کانال محله سادات هم یک طرف دیگر قصه مخالف با شهردار است.
خمید تاجگردون و غلامرضا تاجگردون برای مردم شفاف سازی کنند
«حمید تاجگردون» و «غلام‍رضا تاجگردون» نیز باید در رابطه باعزل شهردار دوگنبدان توضیحاتی بدهند؟ و رابطه‌شان را با آقای (ک.م) برای مردم روشن نمایند؟
مافیای پیمانکارانی که به مسعود ظفری فشار می‌آورند چه کسانی هستند؟ و توسط چه کسانی مدیریت می‌شوند؟
رابطه بین خواسته‌های بی حد و اندازه توسط این گروه و لغو حکم شهردار دوگنبدان چیست؟
آیا خندان‌دل معاون عمرانی وزیر کشور در رابطه با لغو حکم شهردار دوگنبدان با «غلامرضا تاجگردون» نماینده گچساران و باشت هماهنگ است.
این‌ها سووالاتی است که افکار عمومی منتظر پاسخ‌های آن هستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد آیا تحت فشارهای سیاسی تن به لغو حکم شهردار دوگنبدان می‌دهد. هر چند که بر اساس قانون او باید دلیل و مستندات خود را برای مخالفت با ادامه فعالیت «ظفری» اعلام کند.
صادق خادمی از فعالین اجتماعی و سیاسی شهرستان گچساران نیز در این باره می‌گوید؛نمک روی زخم‌های گچساران نپاشید، آقای استاندار، هنوز یک ماه، از اهدای لوح تقدیر شهردار جوان گچساران، به‌عنوان شهردار نمونه، توسط حضرت‌عالی نگذشته، حالا چه شده است، تصمیم بر عزل شهردار جوان گچساران گرفته‌اید، آقای استاندار، اگر قرار است شهردار برود توسط شورای محترم گچساران که مردم انتخاب کرده‌اند عزل می‌شود نه شما.
آقای استاندار، مردم به‌اندازه کافی از دولت زخم‌دیده‌اند، نمک بر زخمشان نپاش.
سعید دارابی از جوانان فعال حوزه سیاسی شهرستان گچساران اینگونه نوشت که امروزی خبری را خواندیم عزل شهردار پاک دست توانمند شهرستان گچساران توسط استاندار مختصری در گوگل سرچ کردم که آیا استاندار می‌تواند ابلاغ شهردار بدون هیچ دلیل لغو کند تا هیچ جای کتاب قانون این اختیار را به استاندار نداده است.
روی صحبتم با شماست اعضای شورای تأمین شهرستان گچساران که از فضای شهری و قومی قبیله این شهر بهتر از استاندار غیربومی اطلاع دارید، آقای حاج رحیمی عزیز فرماندار توانمند شهرمان که دو انتخابات حساس را بدون درگیری و مشکل انجام دادید شما برای این استاندار غیربومی توضیح بدهید که این تصمیم ناصحیح لطمه بزرگی به دولت تدبیر امید و مردم خواهد زد.
آقای استاندار چند سالی نماینده مردم بودید و قانون‌گذاری برای این مملکت انجام داده‌اید آیا چنین قانونی وجود دارد؟ اگر وجود دارد پس باید شش شهردار این استان که هیچ‌گونه سابقه خدمتی ندارد را باید برکنار کنید برای شما هم یک مثال می‌زنم و آن‌هم شهردار محترم شهرستان باشت. آقای استاندار ما روزی که برای مردم در جهت حمایت دولت تدبیر امید سخن می‌گفتیم این روش کار نبود.کبنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۳ پاسخ به “پشت پرده و ماجرای عزل شهردار دوگنبدان”

  1. ناشناس گفت:

    من فقط چند نفر از حامیان ظفری و کسانی که بشدت در حال تلاش برای ماندنش هستند رو نام میبرم قضاوت با مردم . صادق خادمی سعید دارابی مصطفی خادمی امید محمدی حسام رحمانی امید قنبری بنفشه پاد

  2. ناشناس گفت:

    درود ماهم منتظر همیچین شفاف سازی هایی هستیم درود بر شرفت دکتر ظفری

  3. نگار گفت:

    الان دقیقا کی به کیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *