آخرین اخبار

خسارتی میلیاردی به بهای ۵۰میلیون

فرماندار شهرستان لنده با گلایه از وضعیت کمبود تجهیزات و امکانات در خصوص مقابله با آتش سوزی ها در جنگل ها گفت: جدال با آتش تنها با دستان خالی و همت و مسئولیت پذیری نیروها در موربید صورت گرفته است.

اشتراک گذاری
20 June 2018
کد مطلب : 18244

دارا کریمی نژاد در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده با قدردانی از زحمات همه کسانی که در مواقع بحران در کنار مردم قرار می گیرند گفت: عده ای از مسئولان و مردم در زمان بحران در کنار هم برای رفع بحران تلاش می کنند که این تلاش ستودنی است ولی عده ای نیز انتقادهای سوزنده ای می کنند که همین عامل کارشکنی خواهد بود.

وی افزود: تزریق و پمپاژ یأس و ناامیدی در مواقع بحران نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه استرس ها و القای ناامیدی در فضای بحران را دوچندان می کند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: از تلاش های خوب مجموعه سپاه و بسیج، منابع طبیعی، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت، اورژانس هوایی۱۱۵و هوانیروز ارتش و نیروهای مردمی و دوستداران طبیعت که حقیقتاً دوشا دوش همدیگر در نبرد با آتش تلاش داشتند قدردانی می کنیم.

وی تاکیدکرد: در جلسات استانی ستاد مدیریت بحران در خصوص برخی مسائل پیشگیرانه و هزینه کمتر از پنجاه میلیون تومانی در چندین نقطه از کوه سیاه، سفید، تل رش و کوه حاتم طرح و مورد بررسی قرار گرفت که اگر این هزینه از سوی استان تامین می شد امروز شاهد خسارت یک میلیارد و ۳۵۰میلیون تومانی در منطقه موربید نبودیم.

کریمی نژاد اظهارکرد: اگر هزینه پنجاه میلیونی را سرمایه تلقی می کردیم امروز شاهد خسارت میلیاردی در منطقه نبودیم.

وی خطاب به مسئولان استانی گفت: مسئولان استانی باید به مطالبات شهرستان ها توجه کافی را داشته باشند تا در مواقع بحرانی بتوانند در اسرع وقت بحران را مدیریت نمایند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده گفت: از هم اکنون تمام ادارات شهرستان لنده موظف هستند تا نسبت به جانمایی یک قطعه زمین جهت ساخت اردوگاه اضطراری اقدام نمایند تا در مواقع بحرانی دچار بحران مدیریت نباشیم.

کریمی نژاد تاکیدکرد: آموزش عمومی در خصوص چگونگی مقابله با آتش سوزی ها از جمله مواردی است که می تواند نقش مهمی در کاهش میزان خسارت ها در مراتع و جنگل ها داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *