آخرین اخبار

از ماست که برماست

به نام خداوند لوح و قلم از ماست که برماست. بعضی از ما ایرانیان،افرادی هستیم که علیرغم تجارب قبلی و نص صریح ایات قران مبنی بر درس گرفتن از حوادث گذشته،عبرت نمی گیریم. سال ۱۳۹۵با تمام تلخی و شیرینی به پایان رسید.سالی که به مراتب تلخی ان بر شیرینی اش پیشی می گرفت. اما ان […]

اشتراک گذاری
27 می 2017
کد مطلب : 9338

به نام خداوند لوح و قلم
از ماست که برماست.
بعضی از ما ایرانیان،افرادی هستیم که علیرغم تجارب قبلی و نص صریح ایات قران مبنی بر درس گرفتن از حوادث گذشته،عبرت نمی گیریم.
سال ۱۳۹۵با تمام تلخی و شیرینی به پایان رسید.سالی که به مراتب تلخی ان بر شیرینی اش پیشی می گرفت. اما ان گونه که در حال پیش رفتن هستیم،میبینیم که اری،این تلخی پایانی ندارد که ندارد.
ریزش و اتش سوزی ساختمان پلاسکو،تصادف قطار سمنان-مشهد،واژگونی اتوبوس حامل سربازان و چندین مورد ریز و درشت دیگر کافی نبود تا اینکه معدن گلستان هم فرو ریخت و اخیرا هم شاهد بودیم که کارخانه فولاد یاسوج و تعدادی از هموطنانمان در اتش بی کفایتی مدیران،مسئولین و کارفرمایان سوختند.
مگر عامل آتش سوزی پلاسکو چیزی بجز بی توجهی به ساختمان کهنه و پنجاه ساله ای بود که  نتیجه اش پرپر شدن مردم و  سرمایه ی شان و از همه مهمتر از دست دادن آتش نشانان فداکارمان بود؟
مگر مشخص نشد که عامل تصادف مرگبار دوقطار،بی دقتی و سهل انگاری مسئولین راه اهن بود؟
مگر عامل شهادت سربازان ما،راننده خاطی و اتوبوس معیوب نبود؟
جز بی کفایتی مدیران و کارفرمایان،جه چیزی می توانست عامل سقوط معدن گلستان باشد؟
تمام موارد بالا کم نبود تا بر اثر بی کفایتی و عدم توجه به تخصص در واگذاری پروژه های کلان به افرادی که فقط به فکر منافع مالی خود هستند،تعدادی از هم استانی هایمان گرفتار حریق و فولاد مذاب شوند.
کارگرانی که برای کسب لقمه ای حلال مجبور بودند تا بدون ابزار کار مناسب(لباس ضد اتش سوزی،کفش ایمنی ، دستکش و…)در حرارتی بیش از۴۵درجه سانتی گراد کار کنند،ان هم بدون بیمه(که بعضا در بعضی محافل نقل شده است.)
از گفتن این کلام شرمسارم.اما “از ماست که برماست”.چرا که زیر بار هر ظلمی می رویم.چرا که جدا از درس نگرفتن مسئولانمان،خودمان نیز از وقایع درس نمی گیریم.
کارفرمای گرامی!
مدیر عزیز!
مسئول محترم!
بیایید برای نشنیدن صدای ضجه کودک ۲ساله ای که پدر خود را از دست داده است،برای ندیدن مادر و حالا سرپرست خانواری که تنها یاورش را در کوره مذاب فولاد می بیند و برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی،به حداقل سود راضی باشید تا شب های پیش رو با وجدانی اسوده بخوابید!!!

بنده نیز به نوبه خودم و از طرف جامعه فرهنگی استان،این ضایعه سوزناک را به تمام مردم ایران،بالاخص هم استانی ها،خانواده های مجروحین و مرحومین تسلیت عرض می نمایم و از خداوند برای باقی بازماندگان طلب صبر دارم.

والسلام علی من اتبع الهدی
محمدامین محمدی
کارشناس اموزش ابتدایی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *