آخرین اخبار

سخنرانی جنجالی حسن عباسی در یاسوج

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به تشدید لغو سخنرانی‌ها در سه ماه اخیر، گفت: دوستانی که این بازی را انجام می‌دهند، نتیجه اقدامات خود را حتما سه ماه آینده در انتخابات دریافت خواهند کرد، من به دولت بابت روحیه غیرقابل انتقادپذیری‎اش تبریک می‌گویم.

اشتراک گذاری
۱۰ اسفند ۱۳۹۵
کد مطلب : 8434

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلایل نامعلوم، از سخنرانی «حسن عباسی» در سالن ترویج جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج ممانعت به عمل آمد.

علی رفعتی در حاشیه سخنرانی حسن عباسی اظهار داشت: به دلایل نامعلوم از سخنرانی «حسن عباسی» که قرار بود امشب در همایش جوان مومن انقلابی با عنوان «دست دیپلمات‌ها نمک ندارد» در یاسوج در محل سالن ترویج جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد سخنرانی کند ممانعت به عمل آمد.

وی ادامه داد: حسن عباشسی ‌دقایقی با بلندگوی دستی در جلو درب سالن ترویج جهاد کشاورزی به سخنرانی پرداخت و پس از آن برای ایراد سخنرانی به مسجد سیدالشهدای شهر یاسوج رفت.

رفعتی اضافه کرد: در حالی دانشجویان دانشگاه‌های یاسوج و حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین با درب قفل شده سالن جهاد کشاورزی ممانعت روبه رو شدند که بسیج دانشجویی این سالن را اجاره کرده بود.

حسن عباسی: به دولت بابت روحیه غیرقابل انتقادپذیری‎اش تبریک می‌گویم

حسن عباسی: به دولت بابت روحیه غیرقابل انتقادپذیری‎اش تبریک می‌گویم

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به تشدید لغو سخنرانی‌ها در سه ماه اخیر، گفت: دوستانی که این بازی را انجام می‌دهند، نتیجه اقدامات خود را حتما سه ماه آینده در انتخابات دریافت خواهند کرد، من به دولت بابت روحیه غیرقابل انتقادپذیری‎اش تبریک می‌گویم.

حسن عباسی که  قرار بود در سالن ترویج جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در جمع دانشجویان دانشگاه‌های شهر یاسوج به ایراد سخنرانی بپردازد، پس از اینکه به دلایل نامعلوم با درب بسته این سالن روبه‌رو شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کار، بر خلاف طرحی است که در فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی فرستاده شد که با کسانی که تجمعات دانشگاهی و غیردانشگاهی را بهم می‌زنند برخورد کرده و حبس و موارد دیگر را برایش در نظر گرفته بودند.

سخنرانی «حسن عباسی» رئیس اندیشکده یقین که قرار بود ساعت ۱۹/۳۰ در سالن ترویج جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود، لغو و در مسجد سید الشهدا برپا شد.
حسن عباسی در جمع دانشجویان و اقشار مختلف به لغو جلسه سخنرانی خود واکنش نشان داد و اظهار کرد: لغو اینگونه جلسات دانشجویی از برکات دولت راستگویان است. دولت به دنبال فرار به جلو است. دولت خودش بگوید در این چند سال چکار کرده است.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: شخصاً به دولتی ها، شخص روحانی و حتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد می گویم من عباسی آدمی ناشناخته ای نیستم، مردم خودشان می دانند و همه چیز را می دانند.

عباسی بیان کرد: این موضوع بدون از تدبیر است، این نشان می دهد که دولت نمی خواهد، صدا منتقدان خود را بشنود.

وی با بیان اینکه همه در کشور متوجه چنین برخوردهایی شده‌اند، افزود: اگر برنامه‌هایی مانند سخنرانی امشب با ممانعت روبرو نمی‌شود، زمینه نیز برای برخوردهای رادیکالی در جامعه ایجاد نمی‌شد.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه امسال ۱۱ بار به دادگاه فراخوانده شده و ۱۰۰ برنامه لغو شده دارم، گفت: دست دولت دست خالی بوده و به وعده‌های خود عمل نکرده است و با لغو سخنرانی‌ها می‌خواهد مانع از طرح این مسائل شود.

عباسی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما روز تنفیذ پناه بردید به خداوند که مانع از انتقادها نشوید، حالا پاسخ دهید که منطق شما در ارتباط با برخوردهایی مانند لغو سخنرانی امشب چیست؟

وی با بیان اینکه هفته گذشته ۱۳ برنامه در استان خوزرستان داشتم و فرماندار دزفول همه کارها را رها کرده و فقط مواظب من بود، ادامه داد: به کفار، جان‌کری، ملحدین، اوباما و مشرکین که می‌رسید لبخند دارید، اما به مردم و منتقدین کشور خودتان که می‌رسید برخورد دیگری انجام می‌دهید.

این فعال سیاسی خطاب به حسن روحانی بیان کرد: وزیر شما مفهوم دشمن را قبول ندارد، اما در داخل کشور برخوردتان با منتقدان‌تان مانند برخورد با دشمن است.

وی با اظهار اینکه سابقه فعالیت استراتژیک من از رئیس‌جمهور، وزیر اطلاعات و وزیر کشور بیشتر است، گفت: دولت آنچه ندارد تدبیر است، حالا که به ما احترام نمی‌گذارید، چرا به مردم احترام نمی‌گذارید؟

رئیس اندیشکده یقین ابراز کرد: چگونه است که راجع به کنسرت‌ها می‌گویید مردم انتخاب کنند، اما برای چنین برنامه‌هایی حق انتخاب را به مردم نمی‌دهید.

عباسی با بیان اینکه اگر این رویه ادامه پیدا کند دولت ضرر می‌کند، گفت: وقتی برخورد کنید، طرف مقابل‌تان لحنش تندتر می‌شود، و وقتی لحن امثال من تندتر شود برای شما بدتر است، من چیزی برای باختن ندارم، چنین برخوردهایی خلاف سیاست‌ورزی عقلانی است.

وی بیان کرد: شما ادعای روشنفکری می‌کنید و می‌گویید با هنرمند برخورد نکنیم، اما با چنین اقداماتی مانند لغو سخنرانی‌ها اوقات مردم را تلخ می‌کنید.

این فعال سیاسی با بیان اینکه جریانی در درون دولت می‌خواهد دولت را زمین بزند، عنوان کرد: اگر این سیاست‌ها را قبول ندارید، اما انجام می‌شود، چرا دولت از مطرح شدن برخی مسائل می‌ترسد.

وی بیان کرد: من انتظاری از وزیر علوم ندارم، اما وقتی وزیر علومی پزشک باشد، باید هم چنین اتفاقاتی مانند ممانعت از سخنرانی فعالان سیاسی در میان دانشجویان رخ دهد.

رئیس اندیشکده یقین گفت: کسانی آمده و می‌گویند ما لیبرال هستیم، این در حالی است که امام(ره) گفت «نمی‌گذارم کشور دست لیبرال‌ها بیفتد».

عباسی افزود: رئیس‌جمهور به مسئولان برگزاری انتخابات دستور داد با کسانی که از امکانات استفاده کنند برخورد شود، اما از بودجه عمومی استفاده می‌کنند تا برنامه‌های منتقدانشان انجام نشود.

وی با اشاره به اینکه در حال استفاده از حداکثر بیت‌المال برای تبلیغات هستند، گفت: از وزیر اطلاعات می‌خواهم که دستور بررسی حساسیت جوانان به سخنان حسن عباسی را بررسی کنند تا نتیجه را بر روی میز رئیس‌جمهور گذاشته و میزان استقبال مردم را برای او مطرح کنند تا به این سوال پاسخ بدهد که چرا سخنرانی با این استقبال باید کنسل شود.

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه لغو ۱۰۰ سخنرانی، لکه ننگی بر پیشانی دولت روحانی است، ادامه داد: ادعا می‌کردید که سایر دولت‌ها سیاست بلد نیستند و ما بلد هستیم، این در حالی است که شما هم بلد نبودید.

رئیس اندیشکده یقین بیان کرد:شما گفتید پناه می برم از قلم های شکسته و دهان های بسته؛ این چه شعاری بود که خودتان دادید و امروز آن را نهی می کنید.

وی گفت: عباسی سرش به گور، اما چرا به مردم بی احترامی می کنید.
عباسی اظهار کرد: این چه کاری است که شما می کنید. به کفار و ملحدین مانند اوباما و جان کری لبخند می زنید ولی به مردم خود خشم می گیرد.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با بیان اینکه شما گفته اید دشمن را نمی شناسیم، پس این چه دشمنی است که با مردم می کنید، عنوان کرد: آقای روحانی ما تهدید را به فرصت تبدیل می کنیم.به ما احترام نمی گذارید به مردم احترام بگذارید.
وی بیان کرد:شما برای کنسرت می گویید مردم تصمیم بگیرند ولی برای لغو اینگونه سخنرانی ها با هر ابزاری وارد می شوید.

آقای روحانی مسیر و روش شما اشتباه است

عباسی بیان کرد: کسی که می بازد شمایید نه ما، بازنده کسی است که منتقد را قبول نداشته باشد.

رئیس اندیشکده یقین گفت: آقای روحانی مسیر  و روش شما اشتباه است، با اینگونه حرکتها حسن عباسی آرام نمی گیرد بلکه زبانش گزنده تر خواهد شد و شما از آن ضرر خواهید کرد، من هیج چیزی را برای از دست دادن ندارم، شماها هستید که چند صباح دیگری باید رأی مردم را بگیرید.

وی بیان کرد: شما در جشنواره فجر نشان دادید که منتقد پذیر نیستید.

عباسی اظهار کرد: مردم و جوانان انقلابی فهمیده اند که نسل های قبلی چه بلاهایی بر سر آنها آورده اند ،چرا شما از این موضوع می ترسید.
وی بیان کرد: این تفکرات شما برای لغو کردن جلسات یک ضعف برای شماست.

عباسی گفت: وزیر بهداشتی که در طرح سلامت خودش شکست خورده است حتما نمی گذارد کسی علیه آن سخنرانی کند.
وی با اشاره به اینکه دولت همه هزینه ها را به گردن دبیر شورای امنیت گذاشته است، بیان کرد:دولت مفادی را برای خودش برای انتخابات هزینه و صدا ها را خفه می کند این همان استفاده از بودجه بیت المال است.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال گفت:دولت به دنبال فرار به جلو است. دولت خودش بگوید در این چند سال چکار کرده است.
عباسی گفت:به آقای علوی تاکید می کنم برآورد این کنسل ها را حتما به گوش آقای روحانی برسانید.

کسانی که در انقلاب به آمریکا خوش بین بودند همه ثمرات آن را دیدند.

عباسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دیپلماسی بی عرضه باعث شد که ما هیرمند، افغانستان ،تاجیکستان ، بحرین و ترکمنستان و دیگر بلادها را به غرب ببازیم، گفت:اینها همه نشان از دیپلماسی ضعف بود که نتوانستیم از خود دفاع کنیم.

با بیان اینکه کسانی که در انقلاب به آمریکا خوش بین بودند همه ثمرات آن را دیدند، بیان کرد: اقتدار ما اونجاست که سردار ما در سوریه برای انقلاب و امنیت سرش بالای نیزه می رود اما کدام مسوول می گوید دست مریضاد.
وی گفت: متاسفانه امروز برخی با ساده لوحی می گویند ما موشک را برای چه چیزی می خواهیم.

رابطه با شیطان هیچ موقع قفلش باز نمی شود

عباسی افزود:ما با دشمنی طرف هستیم که آقای ابراهیم یزدی که سلاح ها را به ایران نداد اما امروز می گوید بیایید سلاح ها راببرید و هزینه نگهداری که دهها برار آنهاست را بپردازید.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال بیان کرد: آمریکا در زمان بنی صدر رکبی دیگر به ما زد و هم گروگانها را پس گرفت و هم سلاح ها را به ما نداد.
وی تصریح کرد:آمریکا دشمن قدار است که می داند چگونه کلاه بر سر رقیب بگذارد.

عباسی گفت:کلید،این کلید را امریکا درسال ۱۳۶۷ برای ایجاد رابطه وارد قفل  کرد و از طرفی دولت ما در سال ۱۳۹۲  این کار را کرد . اما حکمت این است که رابطه با شیطان هیچ موقع قفلش باز نمی شود.

وی گفت:ما در قضیه مرک فارلین ضربه ای شدیدی خوردیم که شکار برادر زاده هاشمی یکی از آنها بود و شعار آنها هم ارتباط با بدنه اعتدالی در ایران بود.

عباسی گفت:لو رفتن عملیات شهدای غواص نشانه ای دیگر از اعتماد به آمریکا بود.

وی ابراز کرد:ضربه پنجم پذیرش قطعنامه و ضربه ششم همان جام زهری بود که امام نوشید.

عباسی گفت: ۱۲۰۰میلیارد دلار در جنگ تحمیلی ضرر کردیم که همه نشانه از اعتماد به آمریکا است.

وی گقت:امام فرمود درست است ما از دست رضا خان و پدرش خلاص شدیم اما از دست غرب گریان نه.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *