آخرین اخبار

از بین بذرپاش؛ ضرغامی؛رضایی؛جلیلی؛قالیباف و میرسلیم یک نفر رییس جمهور است

دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی گفت: آنگونه که از شواهد پیداست با حرکت معقولانه و منطقی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، به سمت انتخاب یک رئیس‌‌جمهور انقلابی پیش می‌رویم.

اشتراک گذاری
31 January 2017
کد مطلب : 7830

به گزارش ۱۹ آبان  احمد خورشیدی‌ آزاد امروز در گفت‌وگو با فارس، با بیان تحلیلی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری که در اوایل سال آینده برگزار می‌شود، اظهار کرد: تحلیلی که اکنون برای شما دارم نه با عینک حزبی و جناحی، بلکه براساس واقعیاتی است که اکنون در حرکت نیروها و جریان‌های مختلف سیاسی کشور دیده می‌شود.

وی، بابرنامه‌‌ترین حرکت انتخاباتی را مربوط به جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: در طول همه سال‌های عمر سیاسی خود چنین حرکت منطقی و معقولانه‌ای را برای حضور در صحنه انتخابات از سوی جریان‌های سیاسی کشور ندیده بودم.

این تحلیل‌گر مسائل استراتژیک عنوان کرد: نظام انتخاباتی جبهه مردمی انقلاب نسبت به اقدامات صورت گرفته در دوره‌های گذشته منطقی‌تر و علمی‌تر شده است.

وی توضیح داد: این برنامه حاکی از یک تدبیر و عقلانیت جدید است و با این حرکتی که به پیش می‌روند اگر اتفاق خاصی نیفتد یکی از نیروهای اصولگرا رئیس‌جمهور آینده است.

خورشیدی‌آزاد یادآور شد: به جهت اینکه از فرایند کار فعلی این گونه برمی‌آید که تئوری دور دوم را خوب عملیاتی می‌کنند.

وی بیان کرد: تئوری دور دوم به این شکل است که جبهه نیروهای مردمی انقلاب به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند با تعدادی از کاندیداهایی که هر کدام برنامه و نقش مختلفی دارند و هر کدام می‌توانند بخشی از جامعه را نمایندگی کنند و بخشی از آرای مردم را جلب کنند وارد میدان شده‌اند.

وی مطرح کرد: اگر نگاه کنید کاندیداهای بالقوه‌ای که الان وجود دارند آقای بذرپاش می‌تواند نماینده جوانان و دانشگاهیان باشد.

خورشیدی‌آزاد تشریح کرد: فردی مانند میرسلیم می‌تواند نماینده بازاری‌ها و تکنوکرات‌ها باشد و آقای ضرغامی نماینده هنرمندان و اصحاب رسانه و خبرنگاران باشد.

وی افزود: در این میان آقای رضایی می‌تواند بخش قابل توجهی از اقوام و رزمندگان را نمایندگی کند و آقای قالیباف هم نیروهای سنتی خودش را دارد.

این تحلیل‌گیر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: از همه مهم‌تر آقای جلیلی می‌تواند بخش قابل توجهی از متدینین و به علاوه بخشی از قشر خاکستری را با خودش همراه کند.

وی تصریح کرد: این‌ها می‌توانند اجازه ندهند که آقای روحانی و یا هر کس دیگری که از آن سو می‌آید در دور اول ۵۰ درصد به علاوه یک را کسب کند و در دور اول برنده شود.

خورشیدی‌آزاد تصریح کرد: این گونه که پیش می‌رود و با علم به این واقعیت‌ها و با توجه به اینکه تا امروز هم گروه‌های مختلف فراوانی به جمع ‌این‌ها جذب شده و اخباری که داریم، حکایت از این دارد که همایش‌های چند هزار نفری را برپا می‌کنند که در نوع خود کم‌نظیر و کمیاب است.

وی تبیین کرد: اگر این‌ها کار خودشان را انجام دهند و اصلاً کاری به طرف مقابل نداشته باشند و برنامه اداره کردن کشور و برنامه رئیس‌جمهوری را به درستی بنویسند و به خوبی به مردم ارائه دهند، شک ندارم که در انتخابات موفق خواهند بود.

این فعال سیاسی گفت: مسأله مهم این است که با اشتباهات خود باعث افزایش سازمان رأی طرف مقابل نشوند، بنابراین شک ندارم که رئیس‌جمهور آینده یک رئیس‌جمهور انقلابی خواهد بود و از بین همین نیروها یکی از آن‌ها رئیس‌جمهور خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه ترامپ سیاست‌های جنگ‌طلبانه را در رأس کار قرار داده و دیروز هم به ارتش اعلام کرده که آماده جنگ باشند، تصریح کرد: با هماهنگی‌ که با بعضی از کشورهای شیطان‌صفت منطقه انحام می‌دهد، تهدیدی که نسبت به چین و نفت خاورمیانه روا داشته و بدتر از همه کاری که ۳۸ سال هیچ رئیس‌جمهور آمریکا انجام نداد و لغو روادید کرد، حتی برای صاحبان گرین کارت، نشان می‌دهد ترامپ برای حل مشکل اقتصاد آمریکا جنگ‌طلبی را در دستور کار قرار داده است.

خورشیدی‌آزاد در پایان توضیح داد: ایران جدای از این سیاست ترامپ نیست، بنابراین وجود یک رئیس‌جمهور سازشکار در ایران به شدت برای امنیت کشور خطرناک است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

One response to “از بین بذرپاش؛ ضرغامی؛رضایی؛جلیلی؛قالیباف و میرسلیم یک نفر رییس جمهور است”

  1. ناشناس says:

    غلط کردی خورشیدی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *