آخرین اخبار

واکنش علی لاریجانی به تحریم اسکار توسط ترانه علیدوستی؛این رفتار نمونه غیرت ملی ایرانی بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام اخیر دولت جدید آمریکا در لغو صدور ویزای اتباع ایرانی گفت: این اقدام دولت آمریکا، سخافت در بینش و رفتار آن ها را بیشتر نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری
29 January 2017
کد مطلب : 7750

 

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور امروز خود، با اشاره به فرمان نژادپرستانه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که ایران را هم شامل شده است، گفت: اقدامات اخیر دولت آمریکا در لغو ویزا سخافت در بینش و رفتار آنها را بیشتر نشان داد. البته این رفتار هراس این دولت را ظاهر نمود که از سایه خود هم می ترسند.

وی تصریح کرد: این اقدام روحیه خشن و نژادپرستانه آنها را نشان داد که پشت ظاهر عوامفریبانه دموکراسی خواهی و حقوق بشر پنهان شده است. والا کشوری که از قدرت امنیتی برخوردار باشد با دلهره و اضطراب و هراس چنین تصمیماتی نمیگیرد.

لاریجانی گفت: مخصوصا ذکر نام ایران در این میان آن هم به بهانه نگرانی از اقدامات تروریستی به شوخی شباهت بیشتری دارد. برکسی

پوشیده نیست که ایران یک تنه در برابر تروریست ها در سالهای گذشته ایستاد و بعدها برخی کشورها به این جریان پیوستند. آنهم در مقابل تروریست هایی که مسئولان آمریکایی مخصوصا یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا که قبلا وزیر خارجه آن کشور بود با صراحت اعلام کرد ما داعش را بوجود آوردیم لذا دولت آمریکا امروز دچار پدیده هراس از خود و سوتفاهم با خود شده است.

رییس مجلس در ادامه به تحریم اسکار از سوی ترانه علیدوستی هم اشاره کرد و تاکید کرد: موضع هنرمند گرامی مان در تحریم حضور در جشنواره هنری آمریکا نمونه ای از غیرت ملی ملت ایران است. دولت آمریکا باید از این نمونه درس بگیرد که در مقابل یک ملت بزرگ و ریشه دار و متمدن قرار دارد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: این اقدامات آمریکایی وانگهی فلش مبارزه با تروریسم آن ها را بر ملا می‌کند که عملی مکارانه است در غیر این صورت بعید است آن ها ندانند، مصدر اصلی تروریست ها کجاست، ایران کشوری امن و متکی بر خود است و برخلاف روش نااهلانه آمریکا، زمینه مراودات اجتماعی بین ملل را به خوبی فراهم می کند و براساس ارزش های اسلامی بر هم زیستی مسالمت آمیز همه ملت‌ها با عقاید گوناگون حمایت می کند.

لاریجانی ادامه داد: همچنین جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم نیز راسخ است و دچار بازیگری‌های کودکانه برخی کشورها نمی شویم.

وی با تسلیت در پی درگذشت جمعی از آتش نشانان در حادثه پلاسکو گفت: در روزهای گذشته حادثه تاثربرانگیز فرو ریختن ساختمان پلاسکو وجدان جامعه را به شدت جریحه دار کرد حال به خانواده شهدای این حادثه، آتش نشانان عزیز و جان بر کف تسلیت عرض کرده و به ارواح مطهر آنان درود می فرستیم و از تلاش های گسترده دولت، نیروی انتظامی، اورژانس و شهرداری تهران تشکر می کنیم که شبانه روزی در این رابطه تلاش کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ساعات اولیه این حادثه کمیسیون عمران مجلس به همراه دو کمیسیون دیگر ماموریت رسیدگی به این موضوع را پیدا کرده و بررسی های متنوعی را انجام دادند و امیدوارم در اولین فرصت گزارش خود را تقدیم مجلس کنند.

لاریجانی تصریح کرد: لازم می دانم که این نکته را بگویم که گزارش مربوطه هم در ابعاد مختلف این حادثه و چرایی وقوع آن نظر روشنی را ارائه کند و هم راهکارهایی را بدهد تا از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری شود، از طرفی دیگر سیل در استان سیستان و بلوچستان خساراتی را وارد نمود که لازم است دولت و مجلس کمک های لازم را به آسیب دیدگان در اسرع وقت انجام دهند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: نمایندگان استان سیستان و بلوچستان پیگیر این موضوعات هستند و کمیسیون عمران و کمیسیون شوراها نیز تا حصول نتیجه تلاش کرده تا نتیجه نهایی را به مجلس گزارش دهند.

ترانه علیدوستی بازیگر فیلم فروشنده نامزد اسکار پیش تر در توییتر خود محدودیت‌های جدید دولت آمریکا برای صدور ویزا را نژادپرستانه دانسته و خبر داده بود که‌ در اعتراض به این اقدام درمراسم اسکار شرکت نخواهد کرد.

علیدوستی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *