آخرین اخبار

واکنش رئیس سازمان مدیریت به استخدام های مساله دار

باید سازمان برنامه‌ریزی را به شکل کارشناسی شده بررسی نکرد و نباید بر اساس حرف‌های بی‌اساس و غیرمنطقی آن را به نقد کشید.

اشتراک گذاری
01 February 2017
کد مطلب : 7861

 نشست خبری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاونین و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد در محل سالن شماره یک استانداری و با حضور خبرنگاران برگزار شد.در این نشست رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد که مورد انتقاد قرار گرفت از رسانه‌ها خواست که به صورت کارشناسی شده باید سازمان مدیریت را که سازمان تخصصی است، مورد نقد قرار داد.

نوروزی در ادامه در خصوص کارهای انجام شده در استان اظهار کرد: در خصوص نرخ بیکاری در استان، در سال ۹۲ طبق آمار نرخ بیکاری در استان ما ۱۶ درصد بود که در سال ۹۳ و به دلیل موفقیت‌ها در جذب تسهیلات این رقم به ۱۴٫۱ درصد کاهش یافت.

وی افزود: اما در سال ۹۴ به دلایل مختلف از جمله این که بین سال ۹۰ تا ۹۵ سرشماری نداشته‌ایم و آمارها به صورت برآوردی است این آمار بیکاری جهش غیرمنتظره داشت و ۱۶ درصد برآورد شد ولی در آمار رسمی تابستان سال ۹۵ این آمار و نرخ بیکاری به ۱۳٫۲ درصد رسید که نشان از کاهش چشمگیر در طول سال‌های اخیر از سال ۹۲ تاکنون دارد.

نوروزی در ادامه اظهارات خود در پاسخ به سئوالی در خصوص استخدام بدون آزمون افراد در این سازمان تصریح کرد: همه سعی خود را به کار برده‌ایم که شأن سازمان برنامه و بودجه استان حفظ شود، شعار ما در سازمان برنامه و بودجه جذب نخبگان و شایسته‌سالاری بود و در حالی که در چارت ما ۷۰ کارشناس بدون نیروهای خدماتی لحاظ شده است عملا کار را با ۳۱ نفر نیرو آغاز کردیم و با تلاش و پیگیری توانستیم مجوز جذب ۶ نفر نیرو به صورت قرارداد کار معین را بگیریم که خودم و معاونین بنده از هر فرد چند بار مصاحبه گرفتیم و از جذب این ۶ نفر به دلیل عملکردشان راضی هستم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در بخش دیگری از اظهارات خود به برخی از موفقیت‌های سازمان متبوع خود در مدت سپری شده از احیای برنامه و بودجه در استان سخن به میان آورد و گفت: یکی از افتخارات ما در این سازمان چاپ هر ماه یک کتاب است که افتخاری بزرگ برای من و همکارانم به شمار می‌رود.

نوروزی خاطرنشان کرد: در اسناد خزانه اسلامی مشکلات بسیاری داشتیم و پیمانکاران زیر بار آن نمی‌رفتند و تنها پول نقد را می‌شناختند اما امروز موفق شده‌ایم که ۹۲ درصد اسناد خزانه اسلامی از بند «ز» را جذب کنیم.

وی افزود: در این زمینه جز استان‌های اول کشور هستیم و در سایر زمینه‌ها نیز رتبه‌های بسیار خوبی داریم از جمله این که در سرشماری نفوس و مسکن در کشور هفتم شدیم و در سرشماری کشاورزی نیز در سال ۹۴ مقام دوم کشور را به خود اختصاص دادیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گفت: در جذب اعتبارات عمرانی در سال ۹۲ از همه منابع ۳۵۰ میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که الان این رقم به بیش از دو برابر افزایش یافته و ۸۷۰ میلیارد تومان شده که نشان از فعالیت مؤثر همکاران ما و البته همکاری خوب استاندار و نمایندگان و سایر ارکان استان دارد.

نوروزی گفت: باید سازمان برنامه‌ریزی را به شکل کارشناسی شده بررسی نکرد و نباید بر اساس حرف‌های بی‌اساس و غیرمنطقی آن را به نقد کشید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *