آخرین اخبار

نظر محمود احمدی‌نژاد درباره سیاست‌های ترامپ؛کار آمریکا تمام است

از روزی که پاستور را ترک گفت و جای خود را به حسن روحانی داد، هیچ‌وقت به اندازه امروز حرف‌ها و تفکرات مرموزترین مرد کابینه‌اش را بر زبان جاری نکرده بود.

اشتراک گذاری
۱۶ بهمن ۱۳۹۵
کد مطلب : 7996

از روزی که پاستور را ترک گفت و جای خود را به حسن روحانی داد، هیچ‌وقت به اندازه امروز حرف‌ها و تفکرات مرموزترین مرد کابینه‌اش را بر زبان جاری نکرده بود.

اگرچه همیشه در صحبت‌هایش ردپایی از اسفندیار دولت سابق وجود داشت اما این‌بار گویی بطور کلی حرف‌ها و نظرات اوست که از زبان احمدی‌نژاد جاری می‌شود. چهره‌های سیاسی و دولتمردان سابق ایران در روزهای سالگرد پیروزی انقلاب معمولا بیش از هر جا در حرم بنیان گذار جمهوری اسلامی دیده می‌شوند اما محمود احمدی‌نژاد این روزها خبرهایش از تخت‌جمشید و پاسارگاد مخابره می‌شود.

او به شیراز سفر کرده و در تاریخی‌ترین و باستانی‌ترین نقاط ایران حرف‌هایی را بر زبان جاری کرده که بیش از هر چیز همه را به یاد اسفندیار رحیم مشایی می‌اندازد. در صحبت‌هایش کمی محافظه‌کاری را کنار گذاشته و به همان تفکر مکتب ایرانی بازگشته است که در تخت‌جمشید و در گفت‌وگو با صدا و سیمای مرکز شیراز از عملکرد دولت خود در حوزه گردشگری حمایت می‌کند، همان حوزه‌ای که چندین سال زیرنظر اسفندیار رحیم مشایی اداره شد.

این روزها تنها اخبار مربوط به احمدی‌نژاد محدود به همین سفرهایی است که گاه و بی‌گاه انجام می‌دهد و عکس‌هایی از سلفی‌های او با مردم شهرهای مختلف که در زودتر از همه در سایت‌های حامی او منتشر می‌شود. این‌بار هم مستثنی از دفعات پیش نیست و عکس‌های زیادی از او با توریست‌هایی که در تخت‌جمشید حضور داشتند منتشر شده است.

رییس دولت سابق در جریان بازدید از تخت‌جمشید گفت: در دوره قبل در حوزه گردشگری و حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی سرمایه‌گذاری بسیار گسترده‌ای صورت گرفت. هم شناسایی هم محافظت و هم ثبت، کارهای بسیار خوبی انجام شد. در حفاظت از تخت‌جمشید و بعد هم توسعه گردشگری و زیرساخت‌ها خیلی کار شد. شاید معادل قبل از خودش تخت هتل درست شد برای استقبال از گردشگران که اگر آمار را نگاه کنید روندی صعودی طی شد که امیدوارم همین طور ادامه پیدا کند و این موقعیت فراهم شود که همه مردم دنیا در عمرشان بتوانند ایران و خصوصا تخت‌جمشید را ببینند.

در این میان اما نقل‌قول دیگری از احمدی‌نژاد را سایت‌های محلی استان فارس منتشر کرده‌اند و نوشته‌اند او در پاسخ به این سوال که آینده امریکا با سیاست‌های ترامپ را چگونه می‌بیند، گفته است: کار امریکا تمام است. رییس دولت سابق در پاسخگویی به سوالات مهم همچنان بر همان سیاق قدیم خود می‌چرخد و با همان ادبیات خاص خود سخن می‌گوید.

منبع : اعتماد

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *