آخرین اخبار

رانت برای آقای خاص؛سکوت شورای شهر یاسوج

جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج روز شنبه (۲ بهمن‌ماه ۹۵) به ریاست هدایت‌ اکبری برگزار و برای بار دوم پیرامون واگذاری شهربازی این شهر بحث و گفت‌وگو شد.

اشتراک گذاری
25 January 2017
کد مطلب : 7619

 جلسه شورای شهر یاسوج ( ۲ بهمن‌ماه ۹۵) در حالی برگزار شد که مصوبه‌ای اصلی آن تصمیم‌گیری در خصوص واگذاری شهربازی این شهر به مستأجر قبلی بود.

به گفته مرتضی فروغ‌فرد عضو شورای اسلامی شهر یاسوج، ملک هزار متری یاسوج بدون طی فرایند قانونی و اداری و بر خلاف آئین معاملات شهرداری به فردی واگذار شده است تا در آن مکان شهربازی را راه‌اندازی کند و این فرد حدود پنج سال این شهربازی را در اختیار دارد و ماهانه مبلغی را به حساب شهرداری یاسوج واریز می‌کند.
این موضوع برای چندمین بار به صحن علنی شورای شهر یاسوج آمد تا در نهایت با هفت رأی موافق و ۳ رأی مخالف بدون طی مراحل قانونی و فرایند مزایده به مستأجر قبلی واگذار شود.
سعید پایدار عضو شورای اسلامی شهر یاسوج در این نشست گفت: بر اساس مستنداتی که ارائه شده است واگذاری زمین هزار متری شهرداری یاسوج که اکنون در اختیار شهربازی قرار دارد به مزایده رفته است و باید اجازه بدهیم که فرایند قانونی آن ادامه پیدا کند.
پایدار در ادامه گفت: اگر این ملک به مزایده رفته است پس دلیلی ندارد که  قبل از برگزاری مراحل این مزایده، مجدداً با همان مستأجر قبلی قرارداد منعقد شود.
وی افزود: اعضا و شورای شهر یاسوج این روزها به دلیل حساسیت انتخابات شورای اسلامی شهر مورد نقد و اتهام هستند، پس نباید بدون انجام مراحل قانونی دو باره این ملک را به همان مستأجر قبلی واگذار کنیم و دیگران هم حق دارند در این فراخوان شرکت کنند.

پایدار تاکید کرد: این مصوبه شورای شهر یاسوج خلاف روح قوانین و آئین نامه‌های مالی شهرداری و همچنین عدالت است و به طور حتم کمیسیون تطبیق به دلیل مغایرت مصوبه شورای شهر با قانون آن را رد می‌کند.

علی علی‌پور دیگر عضو شورای اسلامی شهر یاسوج نیز با واگذاری مجدد این ملک به مستأجر قبلی مخالفت کرد و گفت: باید مراحل قانونی واگذاری این ملک انجام بگیرد و همه بتواند در این مزایده شرکت کنند.

اما تذکرات فروغ‌فرد، علی‌پور و پایدار به جایی نرسید و با رأی هفت نفر از اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج واگذاری این ملک هزار متری شهرداری بدون طی مراحل قانونی به مستأجر قبلی تصویب شد.

به گفته بعضی از شورای اسلامی شهر یاسوج، افراد زیادی برای شرکت در این مزایده فرم‌‌های مربوطه را تکمیل کرده‌اند و تحویل مسئولان مربوطه داده‌اند، اما با این تصمیم اعضای شورای شهر یاسوج در واقع جای برای طی مراحل قانونی واگذاری این ملک دیگر وجود ندارد.

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج زمین شهربازی یاسوج برای مدت سه سال دیگر به مستأجر قبلی واگذار شد و مرتضی فروغ‌فرد در این باره گفت: این کار خلاف آئین‌نامه معاملات شهرداری‌ها است و چرا اجازه نمی‌دهید که فرایند قانونی آن انجام بگیرد ولو اینکه کسی برای شرکت در این مزایده اسم ننویسد.

با رأی هدایت اکبری، محسن مفتح، سرافراز اردشیری، خدابخش امیری، زهرا زمانی و علی اکبری تبار واگذاری زمین شهربازی یاسوج بدون برگزاری مناقصه به مستاجر قبلی مصوب شد که در صورت تایید این مصوبه توسط کمیسیون تطبیق واگذاری این مکان به (س-ر) همان فرد خاص ۸ ساله می‌شود.

باید ببینیم که آیا کمیته تطبیق شهرستان بویراحمد که به ریاست محمد کاظم نظری فرماندار این شهرستان برگزار می‌شود تن به این مصوبه شورای شهر یاسوج می‌دهد و یا همانند کارخانه سنگ شکن یاسوج جلوی این کار را خواهد گرفت.
هدایت امیری غایب بزرگ این جلسه بود و از طرفی برخی از اعضای شورای اسلامی در مقابل این مصوبه سکوت کردند و حتی کلامی هم نگفتند.کبنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *