آخرین اخبار

برگزاری جشنواره بازی‌های بومی، محلی

رئیس آموزش و پرورش گچساران از برگزاری جشنواره بازی‌های بومی، محلی و توپی برای نخستین بار در سطح مدارس گچساران خبر داد.

اشتراک گذاری
04 February 2017
کد مطلب : 7984

 جشنواره بازی‌های بومی، محلی و توپی با حضور رئیس آموزش و پرورش گچساران و مسوولان شهرستان در دبستان شاهد فدک گچساران برگزار شد.

در این آیین سید ظهیرالدین پورالحسینی اظهار کرد: این جشنواره با حضور دانش‌آموزان پایه اول تا سوم در سطح مدارس گچساران برای اولین بار برگزار شده است.

وی با اشاره به پیروزی تیم فوتسال مدرسه عمار یاسر خیرآباد در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در هفته گذشته خبر خوش پیروزی تیم فوتسال مدرسه ابتدایی عمار یاسر خیرآباد در سطح استان مقام اول را کسب کرده‌اند که نشان دهنده تلاش و کوشش در بین مدارس در زمینه ورزش است.

رئس آموزش و پرورش با اشاره به ورزش کردن دانش آموزان در زمینه یادگیری مفاهیم درسی بیان کرد: عقل سالم در بدن سالم است و بدن سالم با ورزش کردن به دست می آید و بهترین راه یادگیری مفاهیم درسی انجام ورزش‌های صبحگاهی در مدارس است.

پورالحسینی با بیان اینکه ورزش کردن در جامعه ما از اهمیت زیاد برخوردار است، تصریح کرد:ورزش موجب تندرستی بدن و به وجود آمدن شور و نشاط در بین دانش‌آموزان و افراد خانواده خواهد شد.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری به ورزش کردن بسیار سفارش کرده‌اند و می‌فرمایند سه چیز در بین دانش‌آموزان بسیار مهم است آن هم تحصیل، تهذیب و ورزش.

پورالحسینی به بازی‌های محلی و بومی اشاره و خاطرنشان کرد: ما باید بازی‌ها و ورزش‌های محلی و بومی را فراموش نکنیم.

وی ادامه داد: بازی‌های محلی و ورزش‌های بومی ومحلی نشان از فرهنگ ما است و باید این بازی‌ها استمرار داشته باشد.

رئیس آموزش و پرورش گچساران بیان کرد: اگر شهرستان گچساران در زمینه گسترش بازی‌های محلی و بومی خوب فعالیت کند این بازی‌ها به ثبت ملی خواهد رسید.

پورالحسینی ابراز کرد: زنده نگاه داشتن بازی‌های محلی و بومی دراستعدادیابی دانش‌آموزان این منطقه بسیار مهم است.

وی با اشاره به ورود رایانه و بازی‌های رایانه‌ای در زندگی فرزندان گفت: با ورود رایانه و بازی‌های رایانه‌ای در زندگی فرزندان و دانش‌آموزان متاسفانه موجب کم تحرکی در بین دانش‌آموزان خصوصا در فصل تابستان شده است.

پورالحسینی ادامه داد: در این راستا آموزش و پرورش گچساران با برنامه‌های در زمینه گسترش بازی‌های محلی و بومی در سطح مدارس گچساران انجام داده است.

رئیس آموزش و پرورش گچساران خاطرنشان کرد: با احیاء بازی‌های بومی و محلی در مدارس موجب بازگشت شور و نشاط هرچه بیشتر در بین دانش‌آموزان و انتقال آن به والدین آنها است.

به گزارش فارس در آیین جشنواره مسابقه‌ طناب کشی بین کارکنان اداره آموزش وپرورش و مسوولان شهرستان برگزار شد که در این مسابقه اداره آموزش و پرورش پیروز این مسابقه شد.

گفتنی است دانش‌آموزان این مدرسه با نمایش حرکات ورزشی موجب شور نشاط در مدرسه شده است.فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *