آخرین اخبار

انتقاد شدید مردم از مسئولان دیشموک

خودروی پرایدی به دلیل نامساعد بودن وضعیت جاده ناشی از بارش برف به کانال کنار جاده سقوط کرد و بعد از گذشت ۴ ساعت به دلیل عدم حضور مسئولان و دستگاههای خدمات رسان، مردم خودشان این خودرو را از کانال بیرون کشیدند.

اشتراک گذاری
04 February 2017
کد مطلب : 7953

در شهر دیشموک شاهد سقوط خودروی پرایدی به داخل کانال بودیم که بعد از گذشت۴ساعت به دلیل عدم حضور مسئولان و دستگاههای خدمات رسان، مردم خودشان این خودرو را از کانال بیرون کشیدند.

هر چند در پشت تریبون توسط مسئولان جمله کلیدی “مردم ولی‌نعمتان این انقلاب هستند و در قبال حضور فعال مردم در عرصه‌ها و مشارکت بالا در صحنه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و دفاع از انقلاب و ارزش‌های نظام مقدس اسلامی باید هرچه بیشتر در رفع مشکلات آن‌ها تلاش کرد، ولی امروز ضعف خدمات رسانی در خدمت به ولی نعمتان بخوبی محسوس است که مردم دیشموک به ویژه راننده گان از بی توجهی مسئولان به شدت گلایه را داشتند.

البته  همین ولی نعمتان بدون کمک مسئولان به دلیل عدم حضور مسئولان، مشکل را حل کردند.

صبح امروز در شهر شاهد سقوط خودروی پرایدی به داخل کانال بودیم که بعد از گذشت ۴ ساعت به دلیل عدم حضور مسئولان و دستگاههای خدمات رسان، مردم خودشان این خودرو را از کانال بیرون کشیدند.

نقطه حادثه خیزی دقیقا در ابتدای ورودی شهر دیشموک دارای یک پیچ بسیار تند همراه با کانال های طویلی در دو طرف جاده وجود دارد.

محلی که هر ازچندگاهی سانحه ای در آنجا رخ می دهد و تاکنون چند بار شاهد سقوط و یا تصادف در این محل بوده ایم.

و اما امروز به دلیل بارش چندساعته برف شب گذشته، سانحه ای رخ داد که یقیناً باید تلنگری جدی برای مسئولان به ویژه دستگاههای متولی  دیشموک قرار بگیرد.

خودروی پرایدی به دلیل نامساعد بودن وضعیت جاده ناشی از بارش برف، به یکی از کانال های موجود در کنار جاده سقوط می کند.

در صحنه حضور یافتیم و در آنجا حاضرین در صحنه به شدت از دست مسئولان گلایه و انتقاد داشتند.

یکی از رانندگان در گفتگو با خبرنگار اظهار کرد: در صورتی که این اتفاق دقیقآ در نزدیکی ساختمان شهرداری و بخشداری رخ داده ولی با گذشت چند ساعت هنوز هیچ مسئولی به داد ما نرسید.

ع.ن تصریح کرد: با همه مسئولان شهر تماس گرفته ولی همه آنها جواب سر بالا به ما دادند.

این راننده اذعان کرد: مسئولی خرابی خودروی سازمان خود را بهانه کرده، دیگری خرابی لودر را پیش کشیده و اسفبار تر از ان، این که مسئولی به ما گفت اصلاً بر سر صحنه نمی آییم.

این شهروند دیشموکی بیان کرد: نکته عجیب آن که حتی برای صورت جلسه صحنه، دستگاه متولی اصلاً حضور نیافت.

به گزارش خبرنگار کهگیلویه حاضر در محل، از هنگام وقوع حادثه بیش از ۴ساعت گذشته ولی هیچ مسئولی از نهاد، سازمان و یا اداره ی در محل حضور نیافت.

هر چند دو نیروی پرستار و اورژانس ۱۱۵دیشموک بدون امکانات در آن منطقه بوده و اظهار کردند: کسی آسیب جانی ندیده که با امکانات حضور پیدا بکردیم.

بالاخره بعد از چند ساعت انتظار، مردم با همت والا و با استفاده از طناب خودرو را بیرون کشیدند.

حسن امیریان که حوالی ساعت ۱۱ قلبل از ظهر در منطقه حضور یافت، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از قریب ساعت ۵ صبح پیش بینی حوادث و خطرات احتمالی را کرده و در تماس با مسئولان شهرستانی، درخواست اعزام نیروهای اداره راه به دیشموک را کردم.

وی، با ابراز خرسندی از بارش برف در دیشموک، تصریح کرد: لودر شهرداری خراب بوده و به همین دلیل از خدمات رسانی خودداری کرده بود.

امیریان در خصوص انتقاد مردم از مسئولان و دستگاههای متولی خدمات رسان از جمله کلانتری به جهت عدم حضور در صحنه برای ثبت صورت جلسه و …. به خبرنگار گفت: موارد بررسی و نتیجه از طریق رسانه اعلام می شود.( این رسانه خبری ضمن تقدیر از پیگیر های بخشدار دیشموک، دلیل عدم حضور دستگاههای مختلف در محل را پیگیری می کند.)

به گزارش کهگیلویه: هیچ مسئولی حتی بدون امکانات هم حضور نیافت.

بخشدار دیشموک در جواب خبرنگار که از او پرسید، با پاشیدن نمک از احتمال وقوع چنین حادثه ای به خوبی می‌شد جلوگیری کرد؛ جواب داد: به دلیل گذر آب کانال های اطراف این جاده از مزارع کشاورزی، از پاشیدن نمک در این قسمت از جاده ورودی شهر دیشموک معذور هستیم.

هر چند بخشدار نزدیک به ساعت۱۱قبل از ظهر در منطقه حضور یافته و به سوالات خبرنگاران پاسخ داده ولی انتظار می رود موارد ذیل هر چه زودتر بررسی و نتیجه برای اطلاع عموم به این پایگاه خبری ارسال شود.

در این سانحه چند نکته باید بررسی شود.

  • چرا با وجود اینکه در شب بارش برف آغاز شده بود، ولی هیچ تدابیری اندیشیده نشد که از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود؟

  • چرا باوجود اینکه برف آن چنان سنگین نبوده و فقط سرمایی یخبندان وجود داشت و مسئولان می توانستند صبح زود با حداقل پاشیدن نمک، از احتمال رخ دادن چنین سانحه ای جلوگیری کنند، ولی ین کار را نکردند/.(جواب در متن گزارش توسط بخشدار داده شد)

  • نکته ای که باید مدنظر باشد این است که منطقه مذکور برای چندمین بار و حتی در فصل گرم تابستان هم به دلیل پیچ خطرناک و همچنین کانال های طویل، خطرآفرین بوده، چرا تاکنون در این خصوص تدبیری اندیشیده نشد؟

  • همچنین کانال های طویل در کنار این جاده به این جهت که آیا باید به همین عرض بیش از یک متر و ارتفاع زیاد، بدون پوشش بماند یا سرپوشیده که در این خصوص ضمن تقدیر از مسئول دستگاه مورد نظر از دستگاه متولی خواهشمندیم بررسی شود که اگر به همین شکل باید باشد و بدون نیاز به گاردریل، بحثی نیست ولی اگر باید اصلاح شود، لطفاً در اسرع وقت این کار انجام شود تا از این پس شاهد چنین حوادثی نباشیم.

  • نبود گاردریل در این جاده با یک پیچ تند در نقطه مورد نظر و کانال های طویل،  مسئله ای است که باید از سوی دستگاه های متولی هر چه زودتر بررسی و مشکل برطرف شود.

تصاویر تکمیلی:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *