آخرین اخبار

پاسخ تاج درباره ادعای فساد در فوتبال

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: کارگروه مقابله با فساد در فوتبال مسائل قبلی را رسیدگی می‌کند و هم اینکه اگر کسی ادعایی دارد می‌تواند آن را به این کارگروه مطرح کرده و باید ادعای فوق را اثبات کند.

اشتراک گذاری
23 December 2016
کد مطلب : 5787

فارس: همایش سالیانه هیأت‌های استانی فوتبال کشور روز گذشته در شهر مقدس مشهد و با حضور مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال از جمله مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد.

در حاشیه این مراسم بهترین فرصت دست داد تا به سراغ تاج رفته و در خصوص مسائل روز و مرتبط با فوتبال ایران و همچنین شایعات و حاشیه‌هایی که در خصوص مسائل مختلف در همین زمینه شنیده می‌شود گفت و گویی را با وی انجام دهیم که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

درخصوص میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال ابتدا صحبت کرده و چقدر احتمال می‌دهید ایران میزبان این رقابت‌ها شود؟

با وجود تلاش‌های بسیار زیاد ۷ وزارتخانه فرم‌های مربوطه را امضا نکرده بودند که سلطانی‌فر این موضوع را شخصا در دولت مطرح و موضوع را پیگیری کرد و الان در پروسه جمع کردن امضاها هستیم و ان‌شالله تا فردا، پس فردا این فرم‌ها کامل شده و برای فیفا ارسال خواهد شد.

برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چقدر امیدوارید؟

فعلا تمرکزمان روی گرفتن میزبانی جام جهانی فوتسال است.

تیم ملی برای چهارمین سال پیاپی بهترین تیم اسیا شد و در سال ۲۰۱۶ نیز بهترین تیم جهان از لحاظ آماری به کشورمان رسید.

از این موضوع خیلی خوشحالیم. این موفقیت را باید به کی‌روش و تیمش تبریک گفت که برای چهارمین سال این افتخار برای فوتبال ایران به دست آمد. البته باید سعی کنیم نقایص سخت‌افزاری از جمله مشکلات مربوط به کمپ تیم‌های ملی را برای این تیم در آینده رفع کنیم. در همین زمینه زیرسازی لازم برای زمین شماره ۲ کمپ تیم‌های ملی انجام شده و به زودی مراحل کاشت چمن تا دو سه ماه آینده آغاز خواهد شد تا زمین به بهره‌برداری لازم برسد. در همین زمینه سال آینده و پس از قطعی شدن حضور تیم ملی در جام جهانی و صعود به این رقابت‌ها، تا آماده شدن کامل زمین کمپ تیم ملی، تیم ملی فوتبال ایران اردوهای خود را در نیمه اول سال در کشور ارمنستان برگزار خواهد کرد.

برای برپایی اردوی امارات، کی‌روش به ایران می‌آید یا مستقیم راهی امارات خواهد شد؟

کی‌روش احتمالاً مستقیم به امارات می‌رود. اردوی تیم ملی نیز بعد از پایان نیم فصل اول رقابت‌ها آغاز خواهد شد.

برای پرونده فساد در فوتبال یک کارگروه تشکیل شده است. با تشکیل این کارگروه چقدر به حل شدن فساد در فوتبال امیدوار هستید؟

برای پرونده فساد در فوتبال یک کارگروه تشکیل شده که از این بابت بسیار خوشحالم. در این کارگروه ۳ نفر نیز از فدراسیون فوتبال حضور دارند. بنده به نوبه خودم بسیار خوشحالم که این اتفاق رخ داده و این یک کار بسیار درست است. این کارگروه هم مسائل قبلی را رسیدگی می‌کند و هم اینکه اگر کسی ادعایی دارد می‌تواند آن را به این کارگروه مطرح کرده و باید ادعای فوق را اثبات کند. اگر کسی هم چیزی می‌داند باید به این کارگروه این مسائل را بیان کند. در حال حاضر نیز کمیته اخلاق به این موضوعات ورود کرده و در حال رسیدگی به این پرونده‌هاست. ضمن اینکه دستگاه‌های ذیربط همگی در حال کمک به این موضوع هستند. قبلا هم گفته بودم که باید به گونه‌‌ای مسئولان ذیربط جمع شوند که الحمدالله این امر محقق شده است.

در خصوص بحث کمیته اخلاق در استان‌های مختلف گویا شایعاتی مطرح شده بود؟

کمیته اخلاق در هیچ استانی وجود ندارد و فقط در فدراسیون فوتبال مستقر است. البته استان‌ها می‌توانند کمیته انضباطی داشته باشند اما کمیته اخلاق فقط یک جا و آن هم فقط در فدراسیون فوتبال است. البته این کمیته با برخی دستگاه‌‌های نظارتی ارتباط دارند. یعنی برخی پرونده‌ها از شهرستان‌ها از طریق همین دستگاه‌ها برای کمیته اخلاق ارجاع داده می‌شود.

پول‌های بلوکه شده فدراسیون فوتبال به کجا رسید؟

هنوز در این زمینه هیچ پولی به دست ما نرسیده اما پروسه کاری به خوبی در حال پیشرفت است. احتمالا این پول‌ها طی همین ماه جاری آزاد خواهد شد. ما حدود ۵ و نیم میلیون دلار از فیفا و AFC طلب داریم که اگر همه آن را دریافت کنیم می‌توانیم همه مشکلاتمان را برطرف کنیم. ما دنبال این موضوع هستیم و قرار شده است تا در چند قسمت این پول‌ها را برای ما واریز کنند. در همین راستا قرار شده است یک میلیون دلار از سوی AFC برای ما واریز شود که با پیگیری‌های لازم این کار به سرعت در حال انجام است.

بازی با هلند و سایر موارد تفاهم نامه با هلندی ها به کجا رسید؟

فعلاً بحث بازی دوستانه مطرح نیست اما از هلندی‌ها یک مربی بانوان برای تیم‌های پایه درخواست کرده‌ایم.

دادکان در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود تاج مدارک من را برای حضور در انتخابات AFC با خودش برد اما دولت وقت این موضوع را قبول نکرد.

دادکان چهره قابل قبولی است. اگر ایشان آمادگی لازم را داشته باشد ما اقدام لازم را برای وی به عمل می‌‌آوریم. با این حال در این خصوص من اطلاع خاصی ندارم.

در مورد بازنشسته‌ها گویا در فدراسیون فوتبال مماشات می‌شود و گفته می‌شود عده‌ای مثل کفاشیان را بازنشسته نمی‌کنید.

خیر این طور نیست. بازنشسته‌ها در همه وزارتخانه‌ها وجود دارند. فکر می‌‌کنم یکی از بهترین جاهایی که درباره بازنشسته‌ها عمل کرده سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است.

اگر صحبت خاصی باقی مانده …

ابتدا باید از میزبانی خراسان رضوی برای برپایی این همایش تشکر کنم. فوتبال خراسان رو به رشد است و به نظرم وضعیت خوبی دارد. در حال حاضر نیز در این استان تفاهم و هماهنگی خیلی خوبی بین هیأت استان و اداره کل ورزش وجود دارد و هیچ مشکلی بین آنها نیست. همین موضوع نیز مایه توسعه و رشد فوتبال خراسان است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *