آخرین اخبار

وضعیت شاخص مرگ و میر کودکان در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص‌های مرگ و میر کودکان و نوزادان این استان از متوسط کشوری کمتر است.

اشتراک گذاری
28 دسامبر 2016
کد مطلب : 6108

 

رضا چمن در آئین تکریم و معارفه رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد اظهار داشت: علم و هنر بکارگیری و جذب منابع در جهت نیل به اهداف سازمانی از جمله شاخص‌های یک مدیر توانمند بوده که در نظام سلامت که اهداف حیاتی و تعیین کننده سلامت جامعه بوده باید با دقت و ظرافت تغییرات مدیریتی صورت گیرد.وی با بیان اینکه نظام دانشگاهی را باید بر مدار علمی هدایت و از حواشی فرسایشی بی‌حاصل پرهیز کرد عنوان کرد: پایش و نظام ارزشیابی در نظام سلامت تعریف شده و بر اساس اصول و مبنا استوار است.

چمن تصریح کرد: در نظام سلامت سطح بندی خدمات تعریف شده و باید بر اساس شاخص بیان شود و شاخص‌های بهداشتی را باید بر اساس استاندارد مورد انتظار ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه باید با ابتکار، خلاقیت، نوآوری و انعطاف پذیری در انتخاب راه حل با رویکرد حل مسأله پیش برویم، ادامه داد: باید نقطه ضعف‌ها را ارزیابی، تحلیل و اولویت بندی کرد و برنامه عملیاتی مداخله طراحی و آن را اجرا کرد.

چمن با تاکید بر اینکه انتظاری که از مدیران دانشگاه و مراکز بهداشتی می‌رود این است که پاسخگوی شاخص‌ها باشند بیان کرد: شاخص‌های سلامت استان از بهترین شاخص‌های دانشگاه‌های هم تیپ است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص شاخص‌های سلامت، عنوان کرد: شاخص‌های سلامت استان از بهترین شاخص‌های دانشگاه‌های هم تیپ است و حتی شاخص‌های مرگ و میر کودکان و نوزادان از متوسط کشوری نیز کمتر است.

چمن ادامه داد: در برنامه تحول سلامت، وزارت بهداشت از هفت برنامه تحول سلامت بعد از ارزیابی مشخص نمود که دانشگاه علوم پزشکی استان در بین دانشگاه‌های هم تیپ، بالا‌تر از استان‌های دیگر قرار دارد و همچنین در ۵ شاخص‌ بهتر از متوسط کشوری عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌ها این است که بتوانیم دردی را از مردم درمان کنیم و این توفیقی است که خداوند به ما ارزانی داشته تا بتوانیم در عرصه سلامت نقش آفرینی کنیم.

به گزارش تسنیم، در این آئین از خدمات محمدرضا محمدی مدیر سابق مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد تقدیر و محسن مرادی به عنوان رئیس جدید این مرکز معرفی شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *