آخرین اخبار

واکنش جالب هادی غفاری به احتمال گزینش حداد عادل به ریاست مجمع

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام تاکید کرد: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باید فردی باشد که مورد تأیید همه جناح‌های سیاسی باشد و در دعواهای سیاسی نباید برچسب داشته باشد. حجت‌الاسلام والمسلمین هادی غفاری در گفت‌وگو با  ایلنا درباره گزینه‌هایی که این روزها بعد از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای ریاست مجمع تشخیص […]

اشتراک گذاری
15 January 2017
کد مطلب : 7129
عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام تاکید کرد: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باید فردی باشد که مورد تأیید همه جناح‌های سیاسی باشد و در دعواهای سیاسی نباید برچسب داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی غفاری در گفت‌وگو با  ایلنا درباره گزینه‌هایی که این روزها بعد از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح می‌شوند، گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مناسب است. او شخصی است معتدل و از همه مهم‌تر متهم به باندبازی و گروه‌گرایی نیست.

او در ادامه افزود: ناطق نوری دارای سوابق انقلابی است. او مورد توجه امام بود و رهبری نیز به وی اعتماد دارد. ناطق نوری شخص شایسته و با سوادی است که می‌توان گفت بهترین گزینه است.

رییس موسسهٔ الهادی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا این احتمال وجود دارد که رهبری تا اسفند ماه که موعد قانونی انتخاب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است فردی را انتخاب نکنند؟ اظهار داشت: فکر نمی‌کنم چنین چیزی اتفاق بیفتد  و رهبری تکلیف را روشن خواهند کرد.

غفاری با اشاره به این‌که آیت‌الله هاشمی با مدیریت خود هیچ‌گاه اجاز نداد دعواهای سیاسی به مجمع تشخیص مصلحت کشیده شود، گفت: جریان حقوقی باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود داشته باشد زیرا خطوط کلی کشور را ترسیم می‌کند. نفس این مجمع برای مواردی است که بین مجلس و شورای نگهبان اختلاف نظر وجود دارد.

او در پاسخ به اینکه چقدر احتمال ریاست حداد عادل بر مجمع گفت: حداد عادل هیچ سابقه‌ای در انقلاب ندارد و به هیچ وجه مورد قبول احزاب و جریان‌های موجود در کشور نیست، دیدیم که در انتخابات مجلس با تمامی امکاناتی که داشت رأی نیاورد و قطعا رهبری او را انتخاب نخواهند کرد.

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی شخصی آزاده بود و شاهد بودیم که چگونه عمل کرد، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باید فردی باشد که مورد تأیید همه جناح‌های سیاسی باشد و در دعواهای سیاسی نباید برچسب داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *