آخرین اخبار

«موحد» بیانیه صادر کرد

این روزها برخی مباحث کلامی یا اظهار نظرهای مکتوب در فضای مجازی یا نوشتاری ، این جامعه را بیش از گذشته به سوی چند دستگی سوق می دهد

اشتراک گذاری
01 January 2017
کد مطلب : 6363

حجت الاسلام موحد در یادداشتی خطاب به مردم کهگیلویه،چرام،لنده و بهمئی آورده است:
با سلام و صلوات بر حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی و اهلبیت معصومبن ( ع ) وبا آرزوی طول عمر باعزت افزون برای مقام معظم رهبری و مسئولین و خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی وهمچنین عرض ادب به پیشگاه مردم شریف استان کهکیلویه و بویراحمد بالاخص شهرستانهای کهکیلویه ، بهمئی ، لنده و چرام .
شاید بدلیل جمیع حوادث و اتفاقاتی که بر حقیر طی مدت اخیر گذشت ، کمتر توفیق حاصل شد که با شما مردم شریف و بزرگمنش بصورت رو در رو همکلام شده باشم ، هرچند از هر فرصتی برای عرض ارادت نهایت استفاده را برده ام.
اما در این اوضاع و احوال بدلیل شرایط حساس ملی، منطقه ای و جهانی که قطعا منطقه ی محروممان کهگیلویه ی بزرگ نیز متاثر از آن خواهد بود، لازم دیدم از طریق رسانه های مکتوب و فضای مجازی مطالبی را به عرض عموم همشهریان و عزیزان برسانم .
آنانکه سالهای بیشتری از عمر گرانقدر خود راسپری کرده و شاید گرد سفیدی بر موهایشان نشسته باشد شرایط عمومی کهگیلویه همیشه سربلند را در سه یا چهار دهه گذشته بهتر بیاد دارند . شرایط و محرومیتی بر منطقه حاکم بود که شاید تصورش برای نسل جوانتر، غیرقابل باور باشد . در زمانه ایکه حتی مراکز اندک شهری، بخشها و روستاها از ابتدائی ترین راههای دسترسی محروم بودند، اندک مراکز درمانی را پزشکان هندی و پاکستانی پوشش میدادند . از برق و آب آشامیدنی اصلا خبری نبود چه برسد به مخابرات و وسایل ارتباطی و رسانه ای . .
بیشتر دانش آموزان مستعد بعد از پایان دوره ابتدایی بعلت نداشتن امکان مهاجرت جهت ادامه تحصیل ناچار به ترک تحصیل می شدند .
حرف از گازرسانی در حالیکه اولین و بزرگترین خط لوله سراسری دل منطقه ما را می شکافت خواسته ای بزرگ و به ظاهر دست نیافتنی بود و قص علی هذا .. .
از نبود حداقل امکانات هرچه گفته شود باز کاهی است در مقابل آن کوه بلند بی عدالتی و نداشتن ها، اما به لطف خدا و رهبری امام (ره) و همدلی و شور وصف ناپذیر مردم ، انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید و با وجود تحمیل اتفاقات اولیه انقلاب و جنگ هشت ساله , کم کم قدم هایی برداشته شد که در این مسیر صعب و پردردسر ، فرزندان رشید دیارمان اندک اندک پله های رشد و ترقی را طی کردند .
امروز هرچند باکمال مطلوب صدها فرسنگ فاصله داریم ولی بحمدالله تقریبا دیگر همه جای این دیار از حداقل امکانات معیشتی و زندگی متعارف برخوردار است , با اینحال امروز مسئله اشتغال دغدغه همه مسئولین می باشد .
اگر فقط چهاردهه پیش برای استخدام یک کارگزار معمولی ناچار به استخدام غیربومی های مدرک دار می شدند اما امروز به لطف امکانات نظام مقدس جمهوری اسلامی درتمامی دوره ها و استعدادهای درخشان و برجسته فرزندان این دیار هزاران فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی و بالاتر را در این منطقه داریم که برای عملی نمودن دانسته های علمی خود حاضر به خدمت در دورترین نقاط کشور و در سخت ترین شرایط هم می شوند . بطوریکه آمارهای غیر رسمی حاکی از آن است که در ۱۰ سال گذشته چندین هزارنفر از کهگیلویه بزرگ برای اشتغال در دستگاههای مختلف عازم سایر نقاط میهن اسلامیمان نیز شده اند .
جهت جلوگیری از اطاله ی کلام ، مختصرا لازم می دانم به عرض برسانم که در این شرایط خاص و در این برهه زمانی، شخصا معتقد و متعهدم که مصلحت منطقه را در ارائه نقدها، تخریب ها، تهمت ها، چند دستگی ها و تفرقه ها آنهم با رنگ و بوهای سیاسی، جناحی، قومی و قبیله ای نمی بینم .
این حقیر سخت بر این باورم که این روزها برخی مباحث کلامی یا اظهار نظرهای مکتوب در فضای مجازی یا نوشتاری ، این جامعه را بیش از گذشته به سوی چند دستگی سوق می دهد
اما خالصانه و از روی صدق عقیده کما فی السابق بر این باور پای می فشارم که جامعه ی بالغ، تحصیل کرده ،متخصص و صد البته متعهد این منطقه باید تمام سعی و تلاش خود را درجهت وحدت و یگانگی آحاد مردم از هر طیف و جناح سیاسی و یا گروه های قومی و قبیله ای مبذول فرمایند .
شما مردم شریف این دیار زجر کشیده و محروم ، خادم همیشگی خود را با توجه به الطاف و محبت های بی نظیرتان چهار دوره با آرای بالا به عنوان نماینده و خدمتگزار راهی مجلس شورای اسلامی نموده و مسؤلیتی خطیر بردوشم نهادید .
این بار نیز همچون گذشته و در همه ی سنوات بر این عقیده راسخ بوده و خواهم ماند که آنچه به عنوان ماحصل انتخاب مردم از درون صندوق های رای بیرون آمد و به تایید مراجع اجرایی و نظارتی رسیده باشد باید مورد احترام همه ما باشد واولویت اول ، پیشرفت همه جانبه منطقه واستان باشد و تاکید دارم همانگونه که پس از تایید انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط نهادهای ذیربط رسما اعلام نمودم برای اعتلا و پیشرفت منطقه آمادگی ارائه هرگونه همکاری را دارم اکنون نیز یادآور میشوم همه تجربیات سالهای خدمتگزاری خود در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و دستگاههای قضایی را در صورت درخواست ، باکمال افتخار در اختیار

مدیران ارشد و نمایندگان استان در مجلس قرار میدهم تا سهمی در ادامه شکوفایی و پویایی منطقه داشته باشم ، باشد که در کنار هم و دست دردست یکدیگر به هدف نهایی که همانا رسیدن به کهکیلویه و بویراحمد در شان این مردمان شریف هست برسیم .
خاطر نشان می سازم لازمه رسیدن به این هدف ، پرهیز از بیان و رفتارهایی است که آرامش روحی و روانی جامعه را نشانه میرود . پیشنهاد میدهم نخبگان ، دانشگاهیان ، اندیشمندان و همه آنانی که احساس میکنند میتوانند گامی برای نیل به اهداف مذکور بردارند دست بقلم برده و در این راه پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه دهند . نبش قبر کردن اتفاقات و رویدادهای انتخاباتی و تحولات سیاسی جز ایجاد کدورت در بین آحاد جامعه رهاوردی نداشته و مدیران ، مسئولین و صاحبنظران را بجای تفکر بر اولویتها ، درگیر مسائل فرعی می نماید . بسهم خود اعلام میدارم هر مطلب و نوشتاری در حمایت یا در جواب نقدهای منتشره در رابطه با اینجانب و یا خدای ناکرده در تخریب هر یک از مسئولین ونمایندگان استان در رسانه ها و فضای مجازی درج میگردد صرفا نظر شخصی نگارنده می باشد و از هر مطلب و بیانی که سبب ایجاد یاس و فاصله گرفتن از راه اصلی ( که همانا پیشرفت و آبادانی منطقه هست ) گردد اعلام برائت می نمایم ، شدیدا محکوم میکنم و خلاف اخلاق و آموزه های دینی میدانم ، لذا از همه عزیزانی که به هرشکلی به اینجانب لطفی دارند تقاضامندم از نوشتن جوابیه به افرادی که حتی به بنده هتاکی هم بنمایند بپرهیزند.
خدایا آن ده که آن به
سید محمد موحد
۱۱ دیماه ۱۳۹۵

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *