آخرین اخبار

زمان بهره برداری پتروشیمی دهدشت

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی دهدشت تا ۳.۵ سال آینده به بهره برداری می رسد.

اشتراک گذاری
17 January 2017
کد مطلب : 7267

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی دهدشت تا ۳.۵ سال آینده به بهره برداری می رسد.

عدل هاشمی پور صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طبق زمانبندی انجام شده از سوی هلدینگ خلیج فارس ظرف مدت ۳.۵ سال آینده سال آینده پتروشیمی دهدشت به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس اظهار داشت: با اتمام پروژه برای بیش از ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه خط اتیلن از گچساران تا دهدشت در دولت متقبل شده است افزود: این خط انتقال در بودجه ۹۶ پیش بینی شده است.

هاشمی پور تصریح کرد: در حال حاضر نخستین گام اجرایی پروژه با خاکبرداری و آماده سازی و تسطیح زمین در حال انجام است.

به گزارش مهر، کلنگ احداث پتروشیمی دهدشت با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین در ۲۰ فروردین ۸۶ توسط محمدرضا باهنر نایب رئیس وقت مجلس شورای اسلامی به زمین زده شد و در تاریخ ۲۸ فروردین‌ همان سال نیز به صورت سهامی خاص تاسیس و ثبت شد در سوم بهمن ماه ۸۸ شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت به صورت سهامی عام تاسیس و ۱۰۰ درصد سهام شرکت پلیمر دهدشت به این شرکت منتقل شد.

این شرکت مجری احداث یک واحد تولید پلی اتیلن سنگین در شهرستان کهگیلویه بوده و هدف از اجرای آن در مرحله اول تولید مواد اولیه پلی اتیلن سنگین برای تامین نیاز بازارهای داخلی و تغذیه صنایع پایین دستی و در مرحله بعد صادرات محصول به بازارهای جهانی است. با مطالعات انجام شده توسط مشاور جهت مکان‌یابی و پس از انتخاب مکان مناسب، زمین طرح به مساحت ۱۰۲ هکتار در منطقه صحرای کلاچو خریداری شد.مهر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *