آخرین اخبار

زمان برگزاری کنگره بین‌المللی بی‌بی حکیمه(س) مشخص شد

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان گچساران از برگزاری کنگره بین‌المللی بی‌بی حکیمه(س) در سال آینده خبر داد.

اشتراک گذاری
03 January 2017
کد مطلب : 6559

 

فرزین بهمنی‎‌آزاد  اظهار کرد: مرقد بی‌بی حکیمه خاتون(ُس) به عنوان یکی از شاخص‌ترین امام‌زاده‌ها در جنوب کشور است.

وی ادامه داد: در سال گذشته کنگره ملی حضرت بی‌بی حکیمه (س) با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات کشوری در گچساران و در مرقد مطهر با شکوه خاصی برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران افزود: با توجه به دستور معاونت فرهنگی سازمان اوقاف کشور کارهای مقدماتی و زیربنایی جهت برگزاری کنگره بین‌المللی در دستور کار اداره اوقاف و امور خیریه و مسوولان استانی و شهرستانی قرار گرفته است.

بهمنی آزاد با بیان اینکه این کنگره در دهه کرامت سال آینده در شهرستان گچساران برگزار می‌شود، عنوان کرد: با توجه به نزدیکی به ایام عید نوروز انتظار می‌رود که جلسات مقدماتی و هماهنگی کنگره از هم اکنون در سطح شهرستان گچساران و استان برگزار شود.

وی اذعان کرد: از آنجا که انتظار است این کنگره بزرگ در محل مرقد مطهر بی‌بی حکیمه(س) برگزار شود، اداره اوقاف و امور خیریه اولویت کار خود را تکمیل کارهای عمرانی حرم قرار داده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران ابراز کرد: در حال حاضر کارهای کاشی‌کاری، سردرب اصلی، گنبد امام‌زاده و کتیبه داخل حرم در دست اقدام است که با توجه به وجود زائرین در ایام نوروز تا اسفند ماه سال جاری کار آن به اتمام خواهد رسید.

بهمنی‌آزاد خاطرنشان کرد: با مکاتباتی که با شرکت نفت گچساران داشته‌ایم قول همکاری و مشارکت را داده‌اند که از طریق دستگاه‌‌های سنگین و راهداری نسبت به ایجاد پارکینگ اقدامات لازم را انجام دهند.

بهمنی آزاد افزود: انتظار می‌رود این کنگره در شهرستان گچساران برگزار شود و از مسوولان انتظار داریم اعتبارات ویژ‌ه‌ای جهت تکمیل طرح جامع حرم صورت دهند.فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *