آخرین اخبار

رسایی: دادگاه شکایت مهدی هاشمی از بنده شروع نشده پایان یافت!

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در صفحه شخصی خود مطلبی درباره شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از وی منتشر کرد

اشتراک گذاری
۰۱ دی ۱۳۹۵
کد مطلب : 5627

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در صفحه شخصی خود مطلبی درباره شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از وی منتشر کرد که به شرح زیر است:

دادگاه شکایت مهدی هاشمی از حمید رسایی شروع نشده، پایان یافت!

دیروز برای شرکت در دومین جلسه دادگاه شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی همراه با کلی اسناد و مدارک به دادگاه ویژه روحانیت رفتم. جلسه اول چند ماه قبل برگزار شده بود که به درخواست وکیل خانوادگی مهدی هاشمی (علیزاده طباطبایی) از آنجا که مهدی اصرار داشت شخصا در این دادگاه حاضر شود، جلسه دادگاه به ۳۰ آذر (دیروز) موکول شده بود.

قبل از شروع دادگاه، پوشه های اسنادی که دستم بود را به مهدی هاشمی و وکیلش نشان دادم و گفتم هر چه در ۹ دی نوشته شده مستند بوده و شما هم بر همین اساس بعدا محاکمه و در حبس شدی. آقایان هم بنده را حواله به تقوا و ترس از خدا دادند. یاد این بیت عبید زاکانی افتادم «مژدگانی که گربه تائب شد.»

دادگاه آغاز شد و قاضی قصد داشت توصیه به تقوا و سازش کند که مهدی هاشمی گفت: «نیازی نیست. من همین که توانستم به بهانه این دادگاه، سه روز مرخصی بگیرم، برایم کافی است. از شکایتم صرف نظر کردم و برگه رضایتش را امضا کرد.»

هر چند از نظر قاضی با رضایت شاکی پرونده بسته شده بود، اما بنده هم گفتم: «هر آنچه در شماره ۷۱ هفته نامه ۹ دی در سال ۹۱ درباره تخلفات مالی، سیاسی و امنیتی مهدی هاشمی نوشته شده بود، مستند است و اسناد آن الان قابل ارائه به قاضی و اعضای هیأت منصفه است. مهدی هاشمی بعدها به خاطر همین اتهامات، محاکمه و مجازات شده است.»

علاوه بر این تأکید کردم: «اگر به جای هفته نامه ۹دی که علی رغم مشکلات بسیار منتشر می شود، روزنامه‌ای داشتم، به جای این که در آن روزنامه برای سران فتنه جشن تولّد بگیرم (مثل روزنامه اطلاعات) هر روز در آن به ماهیت کودتاگران سال ۸۸ می پرداختم و از ظلمی که فتنه گران در حق این نظام کردند، می نوشتم.»

جلسه دادگاه تمام شد و مهدی هاشمی برای گذراندن شب یلدا رفت

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *