آخرین اخبار

دزدی میلیاردی همزمان با جشن تولد دختر مالباخته/ سرایدار مورد اعتماد سارق از آب درآمد+تصاویر

راز سرقت میلیاردی در شب جشن تولد دختر مالباخته با دستگیری سرایدار جوان فاش شد.

اشتراک گذاری
22 December 2016
کد مطلب : 5698
در مورخه ۲۳/۰۷/۱۳۹۵ وقوع یک فقره سرقت منزل در فرمانیه – خیابان فروردین به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد ؛ با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص که سارق یا سارقین ، در زمان غیبت صاحبخانه و اعضای خانواده اش اقدام به سرقت مقادیر متنابهی طلا و جواهرات ، سکه های طلا و دیگر اموال باارزش داخل خانه به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان نموده و از محل متواری شدند .
پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
بررسی صحنه سرقت :
با حضور تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی در محل سرقت ، کارآگاهان با بررسی دقیق محل سرقت اطلاع پیدا کردند که درب ورودی منزل مالباخته از نوع ضد سرقت بوده اما سارق یا سارقین بدون هرگونه تخریب وارد ساختمان شده و به احتمال بسیار زیاد با اطلاع دقیق از محل نگهداری اموال باارزش مالباخته ، اقدام به سرقت آنها کرده اند .
دزدی میلیاردی همزمان با جشن تولد دختر مالباخته/ سرایه دار مورد اعتماد سارق از آب درآمد+تصاویر
همزمانی سرقت با جشن تولد دختر مالباخته :
در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که زمان سرقت همزمان بوده با برگزاری جشن تولد دختر مالباخته در یکی از رستوران های شمال تهران ؛ لذا با توجه به نوع سرقت مبنی بر داخلی بودن سرقت ( با توجه به عدم تخریب درب ضد سرقت منزل ) ، کارآگاهان با در نظر گرفتن این فرضیه که احتمالا یکی از اعضای گروه سارقین می بایست همزمان با زمان سرقت در مراسم جشن تولد حضور و یا از آن اطلاع داشته باشد ، به بررسی و تحقیق در خصوص افراد حاضر در جشن تولد و افراد مرتبط با مالباخته و خانواده اش پرداختند .
دزدی میلیاردی همزمان با جشن تولد دختر مالباخته/ سرایه دار مورد اعتماد سارق از آب درآمد+تصاویر
حضور در جشن تولد آنهم بدون دعوت :
در تحقیقات بعمل آمده ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از افراد حاضر در جشن تولد بنام “ابوالفضل . ب” ، بدون هرگونه دعوت از سوی مالباخته در مراسن جشن تولد دختر مالباخته حضور داشته ؛همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که “ابوالفضل” ( ۲۷ ساله ) به عنوان سرایه دار در ساختمان محل سکونت مالباخته مشغول بکار است و علاوه بر آن به عنوان فرد مورد اعتماد مالباخته نیز در شرکت متعلق به مالباخته مشغول بکار می باشد و به همین علت از تمامی جزئیات زندگی مالباخته و اعضای خانواده ی مالباخته ، میزان درآمد مالباخته و … اطلاعات دقیقی دارد و بنا بر اظهارات مالباخته به راحتی به منزل آنها تردد داشته است .
تهیه فیلم از محل سرقت :
با توجه به احتمال مشارکت “ابوالفضل . ب” در سرقت ، کارآگاهان تحقیقات از وی را در دستور کار خود قرار دادند .ابوالفضل در تحقیقات اولیه منکر هرگونه مشارکت خود در سرقت شده اما در ادامه  تحقیقات و با بدست آمدن فیلم ضبط شده از داخل منزل مالباخته از وی ، به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که پیشنهاد و طراحی سرقت توسط اوصورت گرفته و سرقت نیز توسط عموی وی و چند تن دیگر از دوستان عمویش انجام شده است .
دستگیری اعضای گروه سارقین و کشف اموال :
با شناسایی عموی ابوالفضل بنام “یحیی” ( ۴۱ ساله ) به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین ، وی توسط کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی دستگیر ، پس از انتقال به پلیس آگاهی صراحتا به انجام سرقت با بهره یگری از فیلم تهیه شده از منزل مالباخته و آموزش های داده شده به او و همدستانش بنام های “روح الله . ع” ( ۳۵ ساله ) و “هادی . گ” ( ۲۸ ساله ) از سوی ابوالفضل به عنوان طراح سرقت ، اعتراف کرد .
با شناسایی مخفیگاه روح الله و هادی در شهرستان نیشابور ، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام ، ضمن دستگیری دو متهم دیگر پرونده و در بازرسی از منزل متهمین مقادیری از اموال مالباخته کشف و توقیف شد ؛ در ادامه و با شناسایی محل فروش قسمتی از طلاو جواهرات مسروقه ، کارآگاهان موفق به کشف و توقیف مقادیر دیگری از اموال مالباخته شدند ؛ در ادامه وبا کشف سوئیچ یدک متعلق به خودرو شخصی مالباخته مشخص شد که سارقین قصد داشته اند که در مرحله ی بعدی سرقت خود و با استفاده از کلید یدک خودرو ، پس از گذشت مدتی اقدام به سرقت خودرو مالباخته نیز نمایند .
متهمین پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهارات خود صراحتا به مشارکت خود در سرقت منزل مالباخته اعتراف کرده و عنوان داشتند : ” ابوالفضل با نمایش فیلم تهیه شده از داخل منزل و ترسیم دقیق نقشه منزل ، کوچک ترین جزئیات داخل خانه را به ما نشان داد ؛ طی چندین روز آموزش از سوی ابوالفضل ، دقیقا اطلاع داشتیم که اموال بارزش در کدام قسمت منزل قرار دارد و نهایتا با استفاده از کلید تهیه شده از منزل مالباخته و با وجود ضد سرقت بودن درب منزل ، بدون هیچگونه مشکلی وارد خانه شده و سرقت خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام و از محل خارج شدیم “.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ،با اشاره به نگهداری بیش از اندازه ی اموال بارزش در محل سکونت افراد ، عنوان داشت : ” متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که گروهی از شهروندان بدون در نظر گرفتن هشدارهای پلیسی مبنی بر عدم نگهداری بیش از اندازه اموال باارزش در داخل منازل ، با نگهداری اموال باارزش خود در داخل منزل زمینه سرقت آسان آنها را توسط سارقین با دست خودشان فراهم می آورند بگونه ای که متأسفانه در بسیاری از سرقت های منازل شاهد سرقت های چند ده میلیون طلا ، جواهرات ، وجوهات نقد و دیگر اموال باارزش از داخل منازل شهروندان هستیم ” .
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، در پایان این خبر اعلام داشت : “متهمین پرونده با صدو قرار قانونی روانه زندان شده و اموال کشف شده از سارقین نیز برابر دستور مقام قضایی به مالباخته تحویل داده شد ” .

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *