آخرین اخبار

آموزش و پرورش گچساران میزبان دوره‌های آموزشی هنرآموزان استان

مدیر آموزش و پرورش گچساران گفت: از ۱۵ دی‌ماه به مدت سه روز گچساران میزبان دوره‌های آموزشی هنرآموزان عمران و معماری کهگیلویه و بویراحمد است.

اشتراک گذاری
31 December 2016
کد مطلب : 6348

سید ظهیر‌الدین پورالحسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دوره آموزشی ویژه هنرآموزان عمران و معماری به صورت قطبی ویژه هنرآموزان شهرستان‌های باشت، بهمئی و گچساران به میزبانی آموزش و پرورش گچساران از ۱۵ دی‌ماه به مدت سه روز در هنرستان طالقانی برگزار می‌شود.

پورالحسینی افزود: در این دوره کتب جدیدالتألیف پایه دهم نیز مورد بررسی و نتایج آن به دبیرخانه عمران و معماری کشور ارسال می‌شود.

وی با اشاره به طرح تحویل بنیادین وزارت آموزش و پرورش و تغییر نظام آموزشی در هنرستان‌ها گفت: با توجه به تغییر محتوای کتب درسی و در حال اجرا بودن پایه دهم برای اولین سال در هنرستان‌ها برگزاری دوره‌های آموزشی یک ضرورت است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران کیفیت‌بخشی آموزشی را در پیشبرد اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای گامی مهم و اساسی در ارتقاء کیفیت آموزشی و بروز کردن اطلاعات تخصصی معلمان است.

پورالحسینی در ادامه با اشاره به اهمیت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اظهار کرد: مهارت‌آموزی و آماده‌سازی دانش‌آموزان برای ورود به بازار کار از مهم‌ترین اهداف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش است که در این زمینه حرکت می‌کنیم.

وی تجربیات کشورهای موفق در زمینه آموزش‌های مهارتی را یادآور شد و اظهار داشت: کشورهایی توانسته‌اند چرخه تولید و اشتغال را خوب جلو ببرند که سیستم فنی و حرفه‌ای خوبی دارند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران افزود: در پایان این دوره آموزشی برای هنرآموزانی شرکت‌کننده ساعت ضمن خدمت مذکور در سامانه ثبت و صادر می‌شود.فارس

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *