آخرین اخبار

پایان سکوت/افکارعمومی تشنه پاسخ مسئولانه مقام عالی استان

زریر حجتی خویشاوندسالاری در سیستم اداری کهگیلویه و بویراحمد بدل از شایسته‌سالاری مورد توصیه ائمه معصوم صلوات الله علیهم اجمعین گردیده است. این هنجارشکنی تمامیت آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سایه تعامل دوسویه و نامطلوب نمایندگان مجلس نشانه رفته است. مطالبه گری افکارعمومی به کابوس دهشتناکی برای مدیران خویشاوندسالار مبدل شده است. استاندار […]

اشتراک گذاری
۰۸ آذر ۱۳۹۵
کد مطلب : 4080

زریر حجتی

خویشاوندسالاری در سیستم اداری کهگیلویه و بویراحمد بدل از شایسته‌سالاری مورد توصیه ائمه معصوم صلوات الله علیهم اجمعین گردیده است.

این هنجارشکنی تمامیت آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سایه تعامل دوسویه و نامطلوب نمایندگان مجلس نشانه رفته است. مطالبه گری افکارعمومی به کابوس دهشتناکی برای مدیران خویشاوندسالار مبدل شده است.

استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد در جایگاه نماینده عالی دولت در قبال مطالبه گری افکارعمومی مکلف به پاسخگویی مسئولانه از چگونگی رابطه بازی و ضابطه گریزی در زیرمجموعه خویش است. وی اکنون در مظان اتهام به‌عنوان مدیر ارشد استان است زیرا این هنجارشکنی در لوای قوه مجریه استان و تحت مدیریت وی به وقوع پیوسته است که شائبه بسیاری را در اذهان عمومی ایجاد و دو حالت برای آن متصور است. در حالت اول ناشی از عدم اشرافیت بر زیرمجموعه است که بیانگر ضعف مدیریتی است که ان‌شاء الله این گونه نباشد و در حالت دوم شائبه عزم و اراده سیاسی وی را در فرآیند پارتی‌بازی، قوم‌گرایی، تبعیض و بی‌عدالتی به‌عنوان یک فساد مذموم به ذهن متبادر می‌نماید که در هر دو حالت به صلاح جایگاه سیاسی ایشان نیست و متهم ردیف اول قانون ستیزی و هنجارشکنی در افکار عمومی است.

امروزه پنهان‌کاری در عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات به پدیده‌ای خنثی مبدل شده است و وارونه‌های رسانه‌ای و فضاسازی کاذب جواب نمی‌دهد. در این مدار، نظاره‌گری مردم اصالت یافته و خود شاهد و ناظر بر عملکرد مسئولان در هرگونه قوم‌گرایی منفی با اوج تعهد به‌نظام اسلامی و آرمان‌های والای آن می‌باشند.

مطالبه گری در این خصوص به مفهوم نادیده گرفتن سایر خدمات استاندار محترم دولت تدبیر و امید نیست زیرا مردم به این باور رسیده‌اند که سایه ننگین سیرت خویشاوندسالاری مدیرانی بی تعهد و ظلم پیشه بر سیمای سیاه جناح‌گرایی نیز سیلی نواخته و آنچه در شعارهای دولتمردان جلوه گری کرده اینک در قامت زشت عوام‌فریبی پوست‌اندازی نموده است.

شایسته نیست تعصبات خشک و بی روح جناح بازی و قوم گرایی، باورمندان به نظام شیعی را از محور حق گرایی، انصاف، عدالت و انسانیت خارج کند. در محضر خداوند متعال به تبیین حقایق مسئولیت دارند زیرا بی اعتنایی میز و صندلی به اربابان خود به بلندای عبرت های تاریخ است. امروزه صف آرایی اصولگرا و اصلاح طلب منسوج گشته و مرزبندی‌های جدید به انقلابی و غیرانقلابی قامت افراشته است.

سئوال این است که آیا این گونه اقدامات خویشاوندسالاری مورد تنفر عامه مردم در قاب وجدان و خاستگاه انقلاب می گنجد و بر خلاف مشی انقلاب، نظام و آرمان هایی که شهدا برای ما ترسیم کرده اند، نمی باشد؟

اگر قرار بر این است که بی عدالتی، تبعیض و خویشاوندسالاری نهادینه شود، پس این همه هزینه هایی که مردم و نظام اسلامی داده اند، چگونه تعبیر و تفسیر می گردد؟

آنچه محرز گردیده، این است که فامیل سالاری سوای جریان سالاری، در سایه مدیریت برخی مدیران دولت لانه کرده و این عین ستم پیشگی است که در قالب خاستگاه انقلاب یعنی حق محوری و عدالت، شایسته سالاری و ضابطه مندی نمی گنجد.

به همین دلیل و دیگر دلایل ناگفته، استاندار در مظان اتهام قرار گرفته که از باب جایگاه مسئولیتی و شئون حکومتی باید پاسخگو باشند. رسانه ها به عنوان نماینده افکارعمومی که تشنه این پاسخگویی مسئولانه اند، در انتظار اقدام مناسب سیدموسی خادمی در راستای تنویر افکار عمومی هستند.

مردم انقلابی همواره با وجود همه کاستی‌ها پشت سر رهبری و آرمان‌های والای نظام ایستاده‌اند ولی این به منزله سکوت و بی تفاوتی در برابر ارزش ستیزی ها نیستند بلکه در این قبیل موارد، مطالبه گر بوده و حتی از استحاله مدعیان حزب اللهی و اصولگرایی دیروز در زیر چتر جریانات سیاسی دیگر متحیر و شگفت‌زده نمی‌شوند زیرا مولایمان علی «ع» در خطبه شقشقیه به توصیف حال آنان در فراز و نشیب روزگار پرداخته است. بنابراین خویشاوندسالاری توجیهی در افکار عمومی نداشته و در صورت مسئله قوم گرایی هیچ تغییری به وجود نمی‌آورد. فرجام آنکه همه کسانی که مسئولیت دارند، مسئول به پاسخ گویی در برابر عطش سیری ناپذیر افکارعمومی هستند که از این منظر منتظر پاسخ استاندار محترم هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *