آخرین اخبار

رونمایی از دکور ذخایر انقلاب/واکنش تند پرویز پرستویی به مطلب کیهان و حسین شریعتمداری/انتشار یک فایل صوتی از وزیر کشور در صحن مجلس/هدیه جالب هاشمی به شجریان و همسرش/جرم آملی لاریجانی ایستادن در مقابل رفع حصر است

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد

اشتراک گذاری
07 December 2016
کد مطلب : 4762

انتشار یک فایل صوتی از وزیر کشور در صحن مجلس

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، در نطق میان دستورش در جلسه علنی روز چهارشنبه-۱۷ آذر- خود زمانی که سخن به حوزه انتخابیه اش رسید، با منتشر کردن فایل صوتی از وزیر کشور سخنانش را ادامه داد.وی افزود: به گفته آمار دولت، مردم استان ما فقیرترین مردم کشور هستند. در استان ما فقر به حدی است که در حاشیه شهر زاهدان که مرکز استان است، دانش آموزان سر کلاس درس دچار ضعف شده و فقر شدید غذایی دارند. بعد انتظار داریم هزینه تامین نفت مورد نیاز برای بخاری مدرسه را نیز آنها تأمین کنند. شهریاری گفت که «آقای وزیر کشور حرفی زدند که شاید این ننگی برای ما باشد. من صدای خود ایشان را پخش میکنم.»این نماینده مجلس که از نبود امکانات در حوزه انتخابیه اش گله داشت، فایل صوتی وزیر کشور در مورد روستاهای اطراف زاهدان در صحن علنی مجلس منتشر کرد. وزیر کشور در این فایل صوتی می‌گوید: اگر از شهر زاهدان با مسافت ۱۰ دقیقه فاصله بگیرید و بروید. مردمی هستند که واقعا شرایط زندگیشان دقیقا به ۶۰ تا ۱۰۰ سال قبل برمی‌گردند. این افراد با امکانات و استانداردهای ۱۰۰ سال پیش زندگی  می‌کنند.پس از پایان یافتن این فایل صوتی، شهریاری تصریح کرد: باید بگوییم که آقای وزیر کشور این ننگی برای تمام دولتمردان است. که چنین عمل کردند که شما میگویید صد سال عقب هستند.

تفاهم نامه شل و شرکت ملی نفت با حضور سفیر انگلیس امضا شد

عصر امروز با حضور «علی کاردر» مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، «غلامرضا منوچهری» معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران، «سید نورالدین شهنازی زاده» مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران، «هانس نایکمپ» معاون شرکت شل، سفیر انگلیس در ایران و معاون سفارت هلند در ایران، تفاهم نامه ای بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت انگلیسی – هلندی شل به امضا رسید. بر مبنای این تفاهم‎نامه همکاری مقرر شد شرکت شل، مطالعات توسعه ای میدان‎های نفتی آزادگان، یادآوران و میدان گازی کیش را انجام داده و نتایج مطالعات خود را به شرکت ملی نفت ایران ارائه کند. تسنیم این خبر را منتشر کرد.

گزینه موتلفه برای انتخابات مشخص شد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: گزینه‌های حزب موتلفه مشخص شده‌ و طی هفته‌‎های آتی معرفی می‌شوند. اسدالله بادامچیان با اشاره به موضوع وحدت اصولگرایان اظهار داشت: اصولگرایان در حال بررسی گزینه های خود برای انتخابات ریاست جمهوری هستند و بسیار امیدواریم که بتوانیم به فرد نهایی و مشترک برسیم. وی با تأکید مجدد بر دستیابی اصولگرایان به گزینه مشترک تصریح کرد: اگر همه اصولگرایان با توجه به شرایط روز تصمیم گرفته و وحدت را سرلوحه کار خود قرار دهند، رسیدن به گزینه‌ای مشترک برای انتخابات دور از ذهن نیست؛ ما به این مسأله کاملا امید داریم.عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره گزینه‌های حزب موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: گزینه‌های حزب موتلفه مشخص شده‌ و طی هفته‌‎های آتی معرفی می‌شوند.

پرویز پرستویی: آقای شریعتمداری بس کنید

روزنامه کیهان در شماره روز سه‌شنبه شانزدهم آذرماه از برگزاری جشنواره‌ای با عنوان بهرام بیضایی انتقاد و برخی نکات را به این نویسنده و کارگردان نسبت داده بود که این اقدام واکنش برخی از هنرمندان را به همراه داشته است. از جمله سینماگرانی که نسبت به این قضیه موضع‌گیری کرده می‌توان به پرویز پرستویی اشاره کرد. تینا پاکروان بازیگر و کارگردان سینما نیز دیگر هنرمندی است که در این زمینه نظر خود را بیان کرده و از رویکرد روزنامه کیهان انتقاد کرده است. پرستویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آقای شریعتمداری! شما می‌دانید راجع به چه کسی حرف می‌زنید؟ واقعا چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که در مورداستاد مسلم عرصه ادبیات و نمایش و مدافع فرهنگ پارسی، استاد بهرام بیضایی حرفی بزنید؟شما بهتره به همان کار اصلی خودتان بپردازید.بس کنید. شما با اسم بردن ازاستاد بیضایی بزرگ نمی‌شوید.وبنده هم قرارنیست ،ایشان را به کسی بشناسانم. چون همه ملت ایران،چه مردم عوام،وچه فرهنگیان واهل ادب و نمایش،وکسانی که دلشان برای ایران زمین می تپد،اورا خوب می‌شناسند.فقط به شما یادآورمیشوم واز یک اثر از ستاد نام می برم،فیلم نامه،فیلم سینمایی (روزواقعه)غیر از سینما،یکی از افتخارات صداوسیمای ایران است،که هرساله در ایام دهه محرم ،بمناسبت شهادت امام حسین(ع)نشان می دهد.استاد بیضایی هر مرام مسلکی دارد ،بدانید از شما بهتر اسلام رامی شناسد.ازخدای بزرگ خواهانم که سایه استاد بیضایی را از سر فرهنگ و هنر ایران زمین کم نکند.

رونمایی از دکور ذخایر انقلاب

در جریان مراسم روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر

واکنش تند پرویز پرستویی به مطلب کیهان و حسین شریعتمداری/هدیه جالب هاشمی به شجریان و همسرش/

اصلاح‌طلبان مجلس دهم نمی‌خواهند مجلس ششم تکرار شود

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت دفاع از حقوق نمایندگان و جایگاه مجلس در عین حال گفت که اصلاح‌طلبان مجلس دهم هیچ‌گاه نمی‌خواهند مجلس ششم تکرار شود.مصطفی کواکبیان در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس، اظهار کرد: من تعجب می‌کنم چرا به من وقت تذکر داده شد. ما توهم توطئه نداریم اما سه روز است تذکرات شفاهی را عقب انداخته‌اند. امروز هم از صبح تا حالا من در نوبت بوده‌ام و علی آقای مطهری برای اینکه خیلی دموکرات باشد بالأخره به ما وقت ندادند. همچنین علیه یکی از همکاران ما، آقای صادقی حرف نادرستی زده شد.وی افزود: برخی در فضای مجازی نسبت به عملکرد اصلاح‌طلبان مجلس دهم و فراکسیون امید حرف و حدیث‌هایی مطرح می‌کنند که من به عنوان کوچکترین این مجموعه عرض می‌کنم ما قطعاً در زمینی که دیگران برای ما طراحی کنند بازی نخواهیم کرد و قطعاً از حقوق نمایندگان و جایگاه مجلس دفاع می‌کنیم اما هیچ‌گاه نمی‌خواهیم مجلس ششم تکرار شود.

مجلس پرونده محمود صادقی را به قوه قضائیه واگذار کرد

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از تصمیم این هیات برای واگذاری موضوع شکایت از صادقی درباره اظهارات وی درخصوص یاشار سلطانی به قوه قضاییه خبرداد. محمدجواد جمالی نوبندگانی در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه امروز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اظهار داشت: یکشنبه هفته جاری جلسه این هیأت برگزار شد که صرفا مربوط به بررسی موضوعاتی که پیرامون محمود صادقی بود، تشکیل شد. وی ادامه داد: امروز چهارشنبه ما میزبان یکی از مسئولان قضایی استان تهران بودیم و همچنین محمود صادقی نیز در این هیئت حضور یافت. ابتدا میزبان آقای قطبی بودیم از دادستانی تهران که مباحث ایشان حول محور تعامل قوه قضائیه و مجلس در زمینه نظارت بر رفتار نمایندگان بود. جمالی نوبندگانی ادامه داد: تعیین مصادیق مجرمانه بر عهده قاضی است و تعیین اینکه چه مسائلی در حیطه ایفای نقش نمایندگی است نیز در این جلسه بررسی شد. برای تعامل بیشتر و ارتباطات بهتر و تسریع  در رسیدگی پرونده ها با حفظ حرمت هر دو قوه، مسائلی مطرح شد. سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای قطبی توضیحاتی در مورد سخنانی که آقای صادقی در گذشته داشته است، مطرح کرد مربوط به سخنرانی نماینده تهران در پردیس دانشگاه تهران پیرامون پرونده یاشار سلطانی، ارائه دیدگاه کرد و با خروج وی از جلسه پذیرای محمود صادقی نماینده تهران بودیم. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پس از ارائه توضیحات محمود صادقی و جمع بندی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان به این نتیجه رسیدیم که برای بررسی بهتر و قانونی، این موضوع هم به قوه قضائیه واگذار شود تا آن را مورد بررسی قرار دهد.خانه ملت این خبر را منتشر کرد.

تدابیر لازم برای واکنش متناسب به اقدامات آمریکا تصویب شد

در جلسه هیئت نظارت بر اجرای برجام، اعضا با توجه به رفتار غیرقابل توجیه آمریکا در رابطه با تعهدات این کشور در برجام،‌ اجرایی شدن این قانون را نقض ‏فاحش برجام دانستند و پیشنهادهای مطرح شده در واکنش به اقدامات آمریکا را مورد بررسی و تصویب قرار دادند و با توجه به ‏سناریوهای محتمل در آینده، برای هرگونه اقدام تصمیمات لازم را اتخاذ کردند. ‏ براساس این تصمیمات، اقدام دولت آمریکا بطور دقیق رصد خواهد شد و براساس تدابیر متخذه، متناسب با اقدام طرف مقابل، ‏واکنش لازم طبق مصوبات اجرایی خواهد گردید.‏ هیأت نظارت، برای پیگیری موضوع، هفته آینده نیز تشکیل جلسه خواهد داد.‏ تسنیم این خبر را منتشر کرد.

اگر در گذشته عده‌ای دلواپس بودند الان همه دلواپسند

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با مدیران دفاتر ستادی آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه امروز تذکرات و هشدارهای رهبری معظم انقلاب اسلامی درباره غیرقابل اعتماد بودن استکبار بر همه ثابت شده است، خاطرنشان کرد: آن نکاتی که ابتدای انقلاب امام خمینی(ره) خروش آنها را بر آوردند و رهبری معظم سال‌هاست نسبت به آنها تذکر و هشدار می‌دهند، امروز در عرصه عمل اثبات شده، اگر دیروز تنها عده‌ای دلواپس بودند، با اتفاقات اخیر دیگر همه دلواپس هستند.تسنیم این خبر را منتشر کرد.

روحانی یگانه کاندیدای اصلاح‌طلبان نیست

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا شامگاه سه‌شنبه در جلسه بزرگداشت روز دانشجو که در دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد با اشاره به وظایف جنبش دانشجویی اظهار داشت: جنبش دانشجویی باید هر روز پرشورتر از قبل حرکت کند و با روحیه نقد در کنار بیان دستاوردها انتخابات را به سیر گزینشگری بهترین راه هدایت کند زیرا دانشجویان باید همواره احساس تحول آفرینی و تغییر را در وجود خود تقویت کنند و با قدرت در راستای تحقق اهداف عالیه خود حرکت کنند. قائم‌مقام حزب اعتماد ملی اضافه کرد: برای دوره آینده باید مذاکره و بحث کنیم و بعد از روحانی حمایت می‌کنیم، من هم مانند شما عرض کردم نقد دارم زیرا روحانی بخشی از مطالبات مردم را محقق نکرده است و با هم هم‌عقیده‌ایم که روحانی تنها و یگانه کاندیدای اصلاح‌طلبان نیست. قائم‌مقام حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: من اصلاح‌طلب هستم اما معتقدم اصلاح‌طلبان اشتباه کرده و می‌کنند و در دوره ۸ساله اصلاحات اصلاح‌طلبان مرتکب اشتباهات بزرگی شدند که در دوره‌ای اصلاح‌طلبان به‌سبب اشتباهات قوه مقننه و مجریه را از دست دادند.

جرم آیت‌الله لاریجانی ایستادن در مقابل رفع حصر است

جواد کریمی قدوسی پیش از ظهر امروز در مسجد اعظم اهواز و در جمع طلاب این شهرستان با اشاره به موضوع حساب‌های قوه قضائیه و اتهامات وارده شده به رئیس این قوه خاطرنشان کرد: ما حساب‌های قوه قضاییه را بررسی کرده‌ایم و به طور مطلق ادعای مذکور دروغ بوده است، جرم آیت‌الله لاریجانی ایستادن در مقابل رفع حصر است. فارس این خبر را منتشر کرد.

اموال پهلوی،خاوری و بابک زنجانی به ایران برمی گردد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد از پیگیری برای بازگرداندن اموال مسروقه ملی در پرونده های مختلف از جمله پهلوی، زنجانی و خاوری خبر داد. علاوه بر اعاده اموال ناشی از فساد دوران پهلوی، به دنبال این هستیم که عواید ناشی از فساد افراد دیگر از جمله «بابک زنجانی»، «علی عیاشی» و غیره نیز به کشور مسترد شود. متاسفانه در کارنامه خاوری، عواید ناشی از فساد دیده می شود به همین منظور، اعاده اموال این فرد به کشور در اولویت است. مهر این خبر را منتشر کرد.

آخرین وضعیت پرونده‌ شکایت از شریعتمداری

محمود علیزاده‌طباطبایی در گفت و گو با ایسنا، درباره شکایت فاطمه راکعی (فعال سیاسی) از حسین شریعتمداری (مدیرمسئول روزنامه کیهان) گفت: آنگونه که بازپرس به من گفت آخرین دفاع از مدیرمسئول روزنامه کیهان گرفته شد. ما منتظر صدور کیفرخواست هستیم.

طلافروشان تهرانی طعمه کیلاگرها شدند

رئیس پلیس فتا تهران گفت: غفلت و عدم اطلاعات کافی، طلا فروشان تهرانی را در دام کیلاگرها انداخته بود. متمهان این پرونده با انتقال بدافزار کیلاگر به سیستم‌های طلافروشان تهرانی موفق شدند بیش از ۹۰ سیستم رایانه‌ای طلا فروشی در تهران را آلوده کنند. شگرد این متهمان این بود که با مراجعه به طلا فروشی و بهانه اینکه تصویر طلایی بر روی فلش دارند و می‌خواهند آنها این تصویر را ببیند سیستم رایانه‌ای طلا فروشی‌ها را آلوده به بد‌افزار کیلاگر می‌کردند. با نصب بد‌افزار کیلاگر علاوه بر سرقت اطلاعات موجود در سیستم‌های رایانه‌ای طلافروشان اطلاعات عملیات بانکی آنها نیز برای متهمان ارسال می‌شد. متمهان فقط توانسته‌اند ۳۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان برداشت غیر مجاز از حساب طلافروشان انجام دهند. خوشبختانه متهمان این پرونده با طرح اولین شکایت طلافروشان از سوی پلیس فتا دستگیر شدند. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

هدیه هاشمی رفسنجانی به شجریان

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابلاغ سلام و آرزوی بهبودی و سلامت استاد شجریان، دو حلقه انگشتری زنانه و مردانه را برای استاد شجریان و همسرش که نگین آن سنگ قبر حضرت امام حسین(ع) است، تقدیم کرد. غلامعلی رجایی به نمایندگی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور در منزل نسرین شجریان خواهر استاد شجریان، در جریان آخرین شرایط و روند درمانی استاد قرار گرفت. آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در هامش یکی از کتاب‌های اهدایی خاطرات خود نوشت: استاد شجریان شخصیت هنری نامدار در کشور هستند که عاشقان زیادی دارند. وی خطاب به این استاد آواز و موسیقی گفت: آثاری که آفریده‌اید، هیچ وقت فراموش نمی‌شوند. نسرین شجریان هم با تشکر از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: خدا شما را حفظ کند که باعث تقویت روحی ما می‌شوید. روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، این خبر را منتشر کرد.

دایی: من هم از عکسهایی مثل رحمتی دارم

سرمربی نفت تهران درباره قضایای مربوط به مهدی رحمتی گفت: ما وظیفه داریم با طرفداران‌مان عکس بگیریم و شرایط را بسنجیم. این اتفاق در کشور خارجی و با قانون آنها پیش آمده است. مهدی رحمتی مگر می‌تواند بگوید عکس نمی‌گیرم؟ من اگر بیایم و در محیط بسته عکس بگیرم مشکل دارد ولی عکس گرفتن در جای عمومی با مردم هیچ ایرادی ندارد. گناه من چیست اگر یک نفر خودش را به من نزدیک کرده و با من عکس بگیرد. کسی که عکس را پخش می‌کند مقصر است نه فوتبالیست. ما هم در دوران خودمان از این عکس‌ها گرفته‌ایم. مسئولان باید مشکلات بزرگ را حل کنند. اقتصاد آنلای این خبر را منتشر کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *