آخرین اخبار

باجی به اندازه یک بسته کاغذ A4

تعداد کمی مدارس غیر دولتی وجود دارد و ترافیک زیاد جمعیت در موقع ثبت نام در مدارس دولتی وجود دارد،نشان دهنده این است که مردم توان پرداخت هزینه دانش آموزان خود در مدارس غیر دولتی را ندارد.

اشتراک گذاری
14 December 2016
کد مطلب : 5203

دانش آموزان مقطع ابتدایی در کهگیلویه از سوی مدیران مدارس مجبور به خرید یک بسته کاغذ A4 شدند که با توجه به سطح معیشتی مردم این شهرستان که اکثرا در وضعیت نامطلوب قرار دارند باعث شده تا اولیا دانش آموزان در مضیقه قرار گیرند.

از آنجا که بیشتر مدارس کهگیلویه دولتی هستند و تعداد کمی مدارس غیر دولتی وجود دارد و ترافیک زیاد جمعیت در موقع ثبت نام در مدارس دولتی وجود دارد،نشان دهنده این است که مردم توان پرداخت هزینه دانش آموزان خود در مدارس غیر دولتی را ندارد.

در این چند سال اخیر شاهد طرحی بنام کمک به مدارس بودیم که از سوی وزارت آوزش و پرورش در مدارس دولتی راه افتاد که مردم هم به توان خود در این طرح شرکت و کمک های خود را به مدارس با دادن فیش هایی که از سوی مدارس به دانش آموزان داده می شد ، پرداخت می کردند.

از آنجا که به گفته رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه بحث کمک به مدارس باید در نشست با اولیا دانش آموزان باید مقدار پول کمک به مدرسه با نظر اولیاتعیین شود و مصوب شود اما انگار در بعضی از مدارس به این شکل نبوده و حتی هر دانش باید ماژیک خریده و برای کمک به مدرسه بیاورد و اگر قرار باشد هر در هر مدرسه هر دانش آموز یک ماژیک به همراه یک بسته کاغذ A4 باخودبه مدرسه بیاورد.

قطعا این مدرسه می تواند برای سال بعد ذخیره داشته باشدو تنها کسی که این بین متضرر می شود اولیا دانش آموزان در این شهرستان محروم هستند که بیشتر این قشر کارگر هستند و باید بخش زیادی از عرق ریختن خود را برای تهیه کاغذ و ماژیک مدارس جهت تهیه اوراق مصرفی در مدارس، بریزد که با توجه به رکود اقتصادی جامعه، اولیا محترم نمی دانند بفکر خرج روزانه خانواده و پوشاک دانش آموزان باشند یا اینکه کم و کسری بودجه های مدارس دولتی را بگیرند.

حال چند وقتی است که نماینده محترم شهرستان های کهگیلویه با تلاش فراوان و دعوت خیرین مدرسه ساز در نقاط محروم در شهرستان اقدام به نصب چند مدرسه پیش ساخته کردند که باعث شدتا بخشی زیادی از نونهالان این مناطق محروم از تحصیل باز نماند اما ای کاش این صدا به نماینده محترم برسد که ما در درون بخش مرکزی کهگیلویه مدارس ما در تهیه اوراق مصرفی و حتی ماژیک ناتوان هستند و اگر می شود با دعوت خیرین مدرسه ساز و با عرض پوزش از مقام شامخ آنها درخواست کنند که بجای مدارس پیش ساخته یک محموله کاغذ A4 برای مدارس ما بیاورند.

*چند سوال از رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه*
آیا مدارس در کهگیلویه نمی توانند اوراق مصرفی خود را تهیه کنند؟ و شاخص آموزش و پرورش برای اختصاص سرانه چیست؟
آیا به اندازه ای که بحث کمک به مدرسه از سوی مدیران مدارس پیگیری می شود، به همان به کیفیت آوزشی فکر می شود؟
کمک دواطلبانه به مدارس امری پسندیده در آئین ماست اما در فشار قرار گرفتن اولیا دانش آموزان چه ارزشی دارد؟
جواب جیب خالی پدران کارگری که در تهیه اقلام کمکی به مدارس برای فرزندشان تهیه می کنند، چه کسی می دهد؟

خبر: مجتبی خوش رفتار  منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

این مطلب بدون برچسب می باشد.

One response to “باجی به اندازه یک بسته کاغذ A4”

  1. بی نام says:

    چرا گچساران نمیگید که از هرسال به دانش آموزان ابتدایی میگن یک بسته کاغذ بیارن چرا نمیگید مدارس نفری ۴هزار تومان از دانش آموز میگیره که ۲ت بده به ارگ زن و ۲ت بده به شعبده باز حالا بگو ۴۰۰نفر هر نفر ۴هزار تومان چقدر میشه؟چرا نمیگید کلاس فوق العاده در گچساران اجباریست و نامه دادن شرکت در کلاس اجباری و هر نفر ۹۰هزار تومان ،گچساران که واقعا آموزش و پرورش گند زده،چرا نمیگید اداره آموزش و پرورش مدیر خدمات نداره و چرا های دیگر که متاسفانه سرمون کردیم زیر برفی که نباریده ……..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *