آخرین اخبار

اداره کلی در کهگیلویه و بویراحمد که قربانی جنگ مدیریت ها شده است

اداره کلی در استان کهگیلویه و بویراحمد که این روزها حال و روز خوشی ندارد که تحلیل‌ها نشان می‌دهد رقابت برای کسب ریاست بر آن بیش از هر چیز مشکل‌ساز شده است

اشتراک گذاری
04 December 2016
کد مطلب : 4518

در حالی روز گذشته نشست شورای ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که در این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان حضور نداشت.

این در حالی است که مدیرکل ورزش و جوانان هر استانی دبیر نشست شورای ورزش همان استان به شمار می‌رود و بعد از استاندار به عنوان رئیس شورا دومین فرد اثرگذار در نشست شورای ورزش شخص مدیرکل ورزش و جوانان استان است.

در سال‌های اخیر و در طول دولت کنونی ریاست و مدیریت ورزش استان به مدیرکلی غیر بومی سپرده شد تا ورزش کهگیلویه و بویراحمد که با این نوع از مدیریت با سایر استان‌های کشور رقابت کند.

 

تیم سپاهان یاسوج که این روزها با مشکلات زیادی روبه‌رو است

 

کسانی که با عرصه ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد آشنایی دارند نیک می‌دانند که حاشیه‌ها در این عرصه همواره بر متن غلبه داشته و یکی از دلایل رکود و رخوت در ورزش کهگیلویه و بویراحمد همین حواشی مخرب است.

در طول دوره‌های گذشته خوب به یاد داریم که با مدیریت توانمند مدیر بومی که اکنون ریاست فدراسیون اسکی را بر عهده دارد تا اندازه زیادی بر حواشی غلبه کردیم و به همین خاطر شکی نیست که توانمندی مدیریتی یکی از اهرم‌های لازم برای مهار حاشیه‌ها در ورزش کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیران غیر بومی ورزش در کهگیلویه و بویراحمد قبل از این که باید به کمبودها و مشکلات حرفه‌ای ورزش مقابله کرده و برای آن راه چاره‌ای بیندیشند مجبورند برای بقای خود مقابله با حاشیه‌ها را در اولویت برنامه کاری قرار دهند.

 

تیم فوتبال زاگرس یاسوج

 

در همه سال‌هایی که مدیران بومی بر ورزش کهگیلویه و بویراحمد مدیریت کرده‌اند رقیب اصلی آن‌ها معاونان آن‌ها و افرادی در بیرون از گود ورزش بوده‌اند که داعیه مدیریت‌ها را داشته‌اند.

البته همین است که در این بین گاهی حق با چنین افرادی باشد که خود را در حوزه ورزش توانمندتر از مدیر غیر بومی دانسته و معتقدند باید مدیریت ورزش به بومی‌ها سپرده شود که زبان ورزشکاران و درها و مشکلات آن‌ها را از مدیران غیر بومی بهتر می‌فهمند.

اما در هنگامه‌ای که مدیریت کلان ورزش کشور به این نتیجه رسیده‌اند که ورزش یک استان باید با مدیریت غیر بومی‌ها گردانده شود لازم است برای ایجاد ثبات و جلوگیری از وارد شدن لطمه به ورزش به جنگ مدیریتی دامن زده نشود.

طی سه سال اخیر آن گونه که از گوشه و کنار و از خوب مجموعه ورزش و جوانان استان شنیده‌ایم جنگ مدیریتی بالا کشیده است و همین موجب شده که تیم‌ها و رشته‌های ورزشی و هیأت‌ها با مشکلات زیادی مواجه شوند.

این جنگ مدیریتی چنان بالا کشیده که به وضوح می‌توان به بی‌رغبتی مسؤولان ورزش استان پی برد و همین موجب شده که ورزش این روزها با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کند.

 

اعزام تیم فوتبال لیگ برتری نونهالان سپاهان یاسوج با وانت‌بار

 

مشکلات ورزش به دلیل جنگ مدیریتی به قدری زیاد شده که داد سامان پاکباز نایب قهرمان پارالمپیک ریو را هم درآورده؛ زیرا مسؤولان به دلیل همین کشمکش‌ها توجهی به قهرمانان ورزش ندارند زیرا حاشیه‌های مربوط به جنگ قدرت در ورزش استان جای متن را با حاشیه عوض کرده است.

جنگ مدیریتی در ورزش استان به قدری بالا کشیده که مسؤولان از تیم‌های موفق ورزشی همچون سپاهان اصفهان در لیگ برتر نونهالان غافل شده‌اند و بقیه تیم‌ها در لیگ‌های معتبر کشوری وضعیتی به همین شکل دارند.

شکی نیست که یکی از دلایل بی‌رغبتی جهانبخش ایزدپور مدیرکل ورزش استان مشکلاتی است که در عرصه جنگ مدیریتی ایجاد شده و توان و رغبت کار را از مدیرکل کنونی و ورزشکار دوچرخه سوار سابق کشور گرفته است.فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *