آخرین اخبار

احداث زائرسرای ویژه کهگیلویه و بویراحمد در مشهد

شهردار مشهد از کمک ۷ میلیارد تومانی شهرداری مشهد برای ساخت زائرسرای کهگیلویه و بویراحمد در این شهر مقدس خبر داد.

اشتراک گذاری
07 December 2016
کد مطلب : 4694

سید صولت مرتضوی در برنامه شبکه استانی دنا که با حضور آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و همچنین مدیرعامل بنیاد زائر استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد با بیان اینکه همه مردم ایران به خصوص مردم محروم باید بتوانند برای زیارت امام هشتم(ع) به شهر مقدس مشهد سفر کنند، اظهار کرد: برای همین زائرسراها و ساخت آن‌ها برای اسکان مردم محروم با قوت و جدیت در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی نیز در این زمینه اقدامات مؤثری را در دستور کار قرار داده است، افزود: کار ساخت یک زائرشهر و یک زائرسرا توسط استان قدس رضوی در دستور کار قرار گرفته است.
این مسؤول گفت: همه استان‌های کشور و به خصوص استان‌های محروم را مورد توجه قرار داده‌ایم و با ‌آن‌ها همکاری در راستای ساخت زائرسرا داریم.
مرتضوی گفت: تا به امروز چندین هکتار زمین در اختیار استان‌های کشور قرار گرفته است و برای تعداد ۳۸ سازمان ملی و استان تاکنون واگذاری زمین داشته‌ایم.
شهردار شهر مقدس مشهد در ادامه گفت: متراژ این زمین‌ها از ۵۰۰ تا هزار و ۲۰۰ متر مربع بوده که پروانه آن‌ها هم صادر شده است.
مرتضوی بیان کرد: زمینی و پروانه‌ای که در اختیار مردم استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته ارزشی معادل ۷ میلیارد تومان دارد که برای ساخت این زائرسرا مردم استان همت لازم را خواهند داشت و با کمک‌های خود به تسریع در ساخت آن کمک خواهند کرد./فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *