آخرین اخبار

آغاز قرعه‌کشی “وام ضروری” ۳ میلیونی بازنشستگان، فردا

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: قرعه کشی وام‌های ضروری بازنشستگان فردا با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام خواهد شد و ۲۵۰ هزار نفر وام قرض‌الحسنه سه میلیون تومانی دریافت می‌کنند

اشتراک گذاری
18 December 2016
کد مطلب : 5428

به گزارش «نسیم آنلاین»، عباس رشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که صندوق بازنشستگی به عنوان دومین سیستم بیمه‌ای کشور رسالت و وظایف مهمی برعهده دارد اظهار کرد: در کنار وظایف اصلی چون پرداخت حقوق، برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مختلفی ترتیب داده‌ایم که پرداخت وام ضروری از جمله آنهاست.

وی افزود: وام‌های ضروری از سال ۷۷ کلید خورد ولی اعتبارات تخصیصی مربوط به آن اندک بود. در سال ۷۷، به ۳۰ هزار نفر وام ۳۱۸ هزار تومانی تعلق گرفت و پس از آن سالانه افزایش یافت.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سال ۹۲، ۴۰ هزار نفر از وام استفاده کردند و اعتبار تخصیصی ۴۰ میلیارد تومان بود گفت: سال ۱۳۹۳ این اعتبار به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید. سال گذشته این اعتبار به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و ۲۵۰ هزار نفر از وام استفاده کردند.

رشیدی ادامه داد: امسال با رشد ۵۰ درصدی اعتبارات، این میزان به ۷۵۰ میلیارد تومان رسید و مبلغ وام به ۳ میلیون تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی یک ماهه ۴۱۰ هزار نفر از طریق سامانه ثبت نام کردند که آماری بی‌سابقه محسوب می‌شود عنوان کرد: از ۳۰ آبان برنامه‌ریزی برای انجام قرعه کشی صورت گرفته بود، اما موانعی از سوی بانک عامل وجود داشت که برطرف شده و فردا مراسم قرعه کشی با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام می شود و ۲۵۰ هزار نفر از این وام استفاده می کنند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه پس از قرعه کشی در ۱۰ روز اول دی ماه مرحله اول پرداخت ها انجام می شود گفت: تامین اعتبار وام در شش مرحله با بازه زمانی دوماهه انجام می شود.

به گفته وی اقساط این وام ۹۰ هزار تومان و ۳۶ ماهه است و کارمزد آن چهاردرصد خواهد بود.

رشیدی با بیان اینکه قریب به یک میلیون نفر تا کنون از این وام استفاده کرده اند گفت: طبیعی است بازنشستگانی که در سال ۹۳ و ۹۴ وام دریافت کرده اند مشمول نخواهند شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *