آخرین اخبار

کتاب معلم نابینای گچسارانی منتشر شد

مسئول روابط عمومی اداره بهزیستی گچساران گفت که کتاب ‘آوردگاه دستان’رضا آریانی نویسنده معلم نابینای این شهرستان منتشر شد. افشین بدخشان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کتاب آوردگاه دستان این نویسنده دانش آموخته کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی با موضوع شرح گزارش انتقادی برزو نامه و جمشیدنامه از […]

اشتراک گذاری
۰۲ آبان ۱۳۹۵
کد مطلب : 2318
مسئول روابط عمومی اداره بهزیستی گچساران گفت که کتاب ‘آوردگاه دستان’رضا آریانی نویسنده معلم نابینای این شهرستان منتشر شد.

افشین بدخشان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کتاب آوردگاه دستان این نویسنده دانش آموخته کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی با موضوع شرح گزارش انتقادی برزو نامه و جمشیدنامه از ملحقات داستانهای شاهنامه به زبان شیوای امروزی به چاپ رسیده است.
وی گفت: این اثر شامل ۳۸۴ صفحه به شمارگان ۱۲۰۰جلد از سوی انتشارات فرهنگ مانا منتشر شد.
بدخشان بیان کرد: کتاب آوردگاه دستان با تایید اساتید دانشگاههای شیراز و یاسوج به مرحله چاپ رسیده است.
مسئول روابط عمومی اداره بهزیستی گچساران بیان کرد: مضامین این اثر شامل مقدمه ای تفسیری و تجزیه و تحلیل کتب حماسی بخصوص شاهنامه و رویاروی رستم و برزو پهلوانان شاهنامه، معنی بیت ها، صنایع ادبی با اشعار برجسته، دستور تاریخی و لغت نامه کتاب است.
رضا آریانی که به علت بیماری مادرزادی در سن ۲۰ سالگی کم بینا و به تدریج در ۲۸ سالگی نابینا شد هیچ گاه دست از تلاش برنداشت به گونه ای که در سال های ۸۶ و ۸۷ معلم نمونه کهگیلویه و بویراحمد شد.
این روشندل عنوان معلم نمونه در سالهای ۸۶ و ۸۷ و سرودن ۲ دفتر شعر را در کارنامه های موفقیت های خود دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *