آخرین اخبار

وضعیت نگران کننده دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد

مهدوی مطلق با ابراز گلایه از وضعیت برخی دانشگاه‌های استان گفت: علی‌رغم تلاشی که می‌شود در بعضی از دانشگاه‌های استان وضعیت نگران‌کننده است که مسؤولان و نهادهایی که وظیفه دارند باید این موضوع را جدی بگیرند.

اشتراک گذاری
28 October 2016
کد مطلب : 2458

3-5

شهرام مهدوی مطلق مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان در جلسه تودیع و معارفه مسئولین پایگاه های بسیج دانشجویی مراکز علمی و کاربردی کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان اینکه در برخی از دانشگاه ها پیاده کردن برنامه ها و کارهای بسیج دانشجویی به دلیل عدم همکاری مسئولان دانشگاه با مشکل مواجه است، گفت: در دانشگاه علمی کاربردی نه تنها تا الان مشکلی نبوده است بلکه بیشتر رفع مشکلات توسط خود مسئولان دانشگاه بود.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت های بالایی را در مهارت آموزی و مهارت آفرینی دارد، افزود: دانشجویان مراکز علمی و کاربردی در بخش اقتصاد مقاومتی و تولید قدم های بزرگی برداشته اند و نمونه های از این دانشجویان که می توانند الگوی سایرین باشند را ما می شناسیم و کسانی هستند که از وام های طرح اقتصاد مقاومتی بسیج استفاده کرده اند.

 

مهدوی مطلق با اشاره به اینکه اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان در بسیج دانشجویی عضویت دارند و ما باید توان برنامه ریزی و به کارگیری این دانشجویان در زمینه های مختلف را داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از شواهد این ادعا حضور بیش از ۵۰۰ مسئول بسیج دانشجویی در نشست مسئولان بسیج دانشجویی استان است که از فردا به مدت سه روز در گچساران برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه دانشجو باید مطالبه گر باشد و دغدغه مند، گفت: از مسئولان مراکز خود در جلساتی که با هم دارید بخواهید و مطالبه کنید که البته این مطالبه باید با برنامه ریزی، خلاقانه و منسجم باشد تا مسئولین متوجه حضور شما به عنوان یک قشر آگاه و مطالبه گر بشوند.

 

همچنین عباس ظریفی، رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی کهگیلویه و بویراحمد، در این جلسه ضمن تشکر از مسئول فعلی و پیشین بسیج دانشجویی مراکز علمی و کاربردی استان گفت: بسیجیان باید در تمام زمینه ها سرآمد و الگوی سایرین باشند و این باید در فضای علمی بیشتر به چشم بخورد.

وی بیان کرد: از نظر بودجه و تامین هزینه مشکلی وجود ندارد مشروط بر اینکه با برنامه ریزی و هدفمند پیش برویم.

 

ظریفی افزود: باید برنامه ها به گونه ای باشد که دانشجویان با سلایق متفاوت را جذب کند و این نیازمند دقت و خلاقیت است.

 

در این مراسم امین اله محمدی به عنوان جانشین حوزه بسیج دانشجویی مراکز علمی و کاربردی استان و خانم بیگدلی به عنوان جانشین وی در حوزه خواهران معرفی شدند.

 

همچنین سید حسین راضیان به عنوان مسئول پایگاه بسیج دانشجویی مرکز علمی و کاربردی بهزیستی و خانم آبرومند به عنوان جانشین وی در حوزه خواهران پایگاه، حسن پیشخورد به عنوان مسئول پایگاه بسیج دانشجویی مرکز علمی و کاربردی یاسوج (۱) و خانم کاظمی به عنوان جانشین وی در حوزه خواهران پایگاه، کرامت یزدانپناه به عنوان مسئول پایگاه بسیج دانشجویی مرکز علمی و کاربردی هلال احمر و خانم روشن به عنوان جانشین وی در حوزه خواهران پایگاه و خانم پازش به عنوان جانشین خواهر پایگاه بسیج دانشجویی مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی معرفی شدند.

****************

شهرام مهدوی‌مطلق در نشست تشکیلاتی بسیج دانشجویان استان کهگیلویه و بویراحمد که به میزبانی دانشگاه آزاد گچساران برگزار شد، اظهار کرد: این حضور پرشور و تجمع شورآفرین و امیدآفرین نشان می‌دهد که اکثریت دانشجویان و دانشگاهیان ایران اسلامی بسیجی، ولایی و متدین هستند.

۳

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: وجود این دانشجویان نشانی از ظرفیت عظیم دانشجویان در عرصه‌های مختلف علمی، آموزشی و فناوری و مدیریتی در دانشگاه‌های استان است.

مهدوی‌مطلق گفت: نمونه این ظرفیت را می‌توان در وجود ۴۵۰ نفر دانشجوی ولایی که مسؤولیت تشکیلاتی در دانشگاه‌های استان دارد مشاهده کرد.

این مسؤول تصریح کرد: امروز این دانشجویان به نمایندگی از هزاران دانشجوی دیگر در دانشگاه‌های استان، شعارشان این است که ما عاشورایی می‌مانیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این نشست در هفته استکبار ستیزی برگزار می‌شود با محوریت انسجام تشکیلاتی و مطالبه‌گری هوشمندانه و تخصصی به مدت ۳ روز در شهرستان گچساران برگزار می‌شود.

مهدوی‌مطلق خاطرنشان ساخت: هدف از این نشست برنامه‌ریزی برای سال تحصیلی در بسیج دانشجویی استان، تشکیل کمیسیون‌های تخصصی، موضوعی و دانشگاهی است.

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: هر کس با شاخصه‌های انقلاب حرکت کند یک انقلابی است و ما هر چه داریم از همین اسلام انقلابی است.

وی ادامه داد: جوان امروز به عنوان عمارهای انقلاب و افسران جنگ نرم در کنار فرماندهان جنگ نرم با تعامل با مسوولان دانشگاهان استان این نشست را برگزار کردند.

مهدوی مطلق با ابراز گلایه از وضعیت برخی دانشگاه‌های استان گفت: علی‌رغم تلاشی که می‌شود در بعضی از دانشگاه‌های استان وضعیت نگران‌کننده است که مسؤولان و نهادهایی که وظیفه دارند باید این موضوع را جدی بگیرند.

این مسؤول در ادامه افزود: امروز جمع شده‌ایم تا بگویم انقلاب یک رود جاری است و هر کسی در طول تاریخ با شاخصه‌های انقلابی‌گری حرکت کند یک انقلابی است و نباید فراموش کنیم که ما هر چه داریم از اسلام  انقلابی است.

وی اظهار کرد: امروز دانشجویان انقلابی و بسیجی به عنوان نمونه‌ای از عمارهای نسل چهارم با الهام از تبیین گفتمان و مطالبات رهبر معظم انقلاب از دانشجویان بسیجی در حوزه‌های جهادی، اقتصاد مقاومتی و مطالبه‌گری پیاده‌سازی آن را بر عهده دارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *