آخرین اخبار

نظر هدایت خواه در مورد تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد

در تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد باید به خردجمعی احترام گذاشت و اگر مردم استان خواستار این تغییر هستند مسوولان نیز باید همان کار را انجام دهند.

اشتراک گذاری
15 November 2016
کد مطلب : 3217

نماینده بویراحمد و دنا در مجالس هفتم و هشتم شورای اسلامی تاکید کرد که با تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد با رعایت نمودن برخی شرایط موافق است.

” ستار هدایتخواه ”  گفت: در دوران استاندارسابق ” آقای نوذری ” در نامه ای به وی نوشتم که من بعنوان وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی با رعایت نمودن برخی شرایط معتقد به تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد هستم.

وی بسترسازی اجتماعی برای تغییر نام ، توجه به خواسته های مردم در این ارتباط و جلوگیری از ورود مسائل حاشیه ای و سیاسی به این موضوع را از مهمترین شرایط مورد نظر خود برای تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس هشتم شورای اسلامی افزود: از سویی نمی بایست اینگونه بیان شود که وجود نام کهگیلویه و بویراحمد مهمترین عامل توسعه نیافتگی این استان است.

هدایتخواه با تشریح برخی نظرسنجی های صورت گرفته از سوی دستگاههای مرتبط ، اظهارداشت: در سال ۸۲- ۸۱ نظرسنجی هایی شکل گرفت که اغلب شرکت کنندگان با تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد موافق بودند.

مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم شورای اسلامی گفت: در آن نظرسنجی ها جوانان و تحصیلکردگان بیشترین قشری بودند که خواستار و موافق تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد شدند.

هدایتخواه تاکید کرد که در تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد باید به خردجمعی احترام گذاشت و اگر مردم استان خواستار این تغییر هستند مسوولان نیز باید همان کار را انجام دهند.

این استاد دانشگاه افزود: در جایگزینی نام هم باید رعایت دقت صورت گرفت و نامی را جایگزین نام کهگیلویه و بویراحمد نمود که مردم خواستار آن بوده و هستند.

وی در پاسخ به این سوال که اسم پیشنهادی شما در این ارتباط چیست؟ خاطرنشان کرد: من نظر خاصی در این ارتباط ندارم اما معتقدم باید به نظر جمعی احترام گذاشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۲ responses to “نظر هدایت خواه در مورد تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد”

  1. دوور لــــــــــر says:

    لطفا از جانب مردم بویراحمد حرف نزنین..ما راضی به تغیر ناممان نیستیم.کو مردان غیور بویراحمد را ک ادم های بی هویتی دست به چنین کاری میخواهند بزنند..این نام تا زمانی که غیرت بر دوش مردان این شهر است باقی میماند و بــــــــــس…

  2. استان زاگرس says:

    با توجه امتداد رشته کوه زاگرس در این استان بهترین گزینه بنظر می رسه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *