آخرین اخبار

زور استاندار و نمایندگان به کدام مدیرکل نمی رسد!

وضعیت مدیران دولت یازدهم در ستان کهگیلویه و بویراحمد روزهای پر چالشی را سپری می کند.

اشتراک گذاری
11 November 2016
کد مطلب : 2946

 در حالی که انتقادات از بسیاری مدیران به اوج رسیده است و بعید نیست در روزهای آتی شاهد تغییر و تحولاتی باشیم اما گویا کسی زورش به یکی از مدیران کل در کهگیلویه و بویراحمد نمی رسد و وی هم بی محابا راه خودش را می رود.

حوزه ورزش و جوانان که سال های ناخوشی را در کهگیلویه و بویراحمد سپری می کند این روزها یکی از پرانتقادترین حوزه های مدیریتی استان است.

چند روز پیش در پی بی توجهی مدیرکل ورزش و جوانان به جلسات استانداری و عدم ارائه برنامه های خواسته شده، استاندار در جلسه عذر معاونش را هم خواست و گفت که مدیرکل را به جلسات راه نمی دهد.

این اولین باری نبود که ایزدپور جلسات استانداری را بی اهمیت می کند و توجهی به آن نشان نمی دهد و سال گذشته نیز مشابه چنین اتفاقی افتاد و خادمی از ایزدپور به عنوان غایب ترین مدیر در جلسات یاد کرد و به وی تذکر داد و همین خط و نشان ها را کشید.

از طرفی نمایندگان که عوامل اصلی یا به تعبیری متهمین ردیف اول انتصابات هستند نیز از ایزدپور دلخوشی ندارند.

غلامرضا تاج گردون چند روز پیش بشدت از استفاده زمین چمن مصنوعی برا پینت بال انتقاد کرد و ضمن اینکه به مسئولین ورزشی تذکر داد، خواستار رسیدگی به این موضوع شد. عزل یکی از نیروهای نزدیک به تاج گردون که گفته می شد رویای مدیرکلی در سر داشت، در روزهای گذشته بنوعی زهرچشم ایزدپور برای نماینده باشت و گچساران بود هرچند با انتصاب یک فرد دیگر منتسب به تاج گردون ایزدپور تلاش کرد تا عذرموجه برای عزل معاون سابق داشته باشد.

غلام محمد زارعی هم از منتقدین ایزدپور است هر چند وی توانست از مل اعتبارات نفت بودجه خوبی برای توسعه زمین های ورزشی در بویراحمد و دنا بگیرد اما عملکرد ورزش و جوانان در این زمینه باعث شد تا این اقدامات آنچنان که انتظار داشت دیده نشود و البته وی هیچگاه از ایزدپور ابراز رضایت نکرد.

عدل هاشمی پور نیز زمانی که به مجلس راه یافت تاکنون با توقعات جدی در حوزه ورزش و جوانان مواجه است و اتفاقات دو سال گذشته در حوزه ورزش و جوانان که در چهار شهرستان حوزه انتخابیه اش رخ داده باعث شد تا نارضایتی های مردمی، فشار بر نماینده کهیگلویه، بهمئی، چرام و لنده را بیشتر کند و البته توقع میدان دادن به آنها در بحث انتصابات نیز در لیست درخواست هایشان است.

فرمانداران نیز دلخوشی از این حوزه ندارند و در دو سال گذشته تقریبا هر چند وقت یکبار یکی از فرمانداران به مدیریت ورزش و جوانان می تازد. در جدیدترین مورد فرماندار بویراحمد ایزدپور را به باد انتقاد گرفت و بخاطر کلاهی که سر مسئولان گذاشت از وی بشدت انتقاد کرد.

موضوع این بود که سال گذشته ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج با سر و صدای زیادی و با حضور وزیر ورزش وقت و البته بنرهای خاطره انگیز “ایزدپور خداقوت – ایزدپور متشکریم – ایزدپور خسته نباشی” افتتاح شد و مدیری که کمترین نقش را در ساخت این مجموعه داشت همه چیز را به نام خود سند زد؛ اما غافل از اینکه این ورزشگاه هنوز قابلیت برگزاری مسابقات را ندارد و عملا ورزشگاهی که تکمیل نشده بود، افتتاح شد که همان حکایت عکس گرفتن اخراجی ها در جبهه بود!

این موضوعات البته به مسئولان بر می گردد و بعید نیست با یک نشست مدیرکل با این افراد، صورت مسئله پاک شود و همه چیز به روال قبلی بازگردد اما درد آنجاست که این مدیر “دروغ” می گوید، آنرا رسانه ای می کند و ورزشکاران که دل آزرده ای از این حوزه دارند بخاطر این دروغ ها بیش از هر زمان دیگری برنجند.

سامان پاکباز که با دست خالی و هزینه شخصی تا پارالمپیک رفت و نایب قهرمان شد و اتفاقا اولین مدال کاروان ایران را نیز کسب کرد، بارها چه قبل از کسب مدال و چه بعد از این اتفاق بزرگ از بی توجهی مسئولان استان و عدم کوچکترین حمایتی شکوه کرد ولی چند روز پیش در پی انتشار خبری که که ایزدپور گفته بود ۲۷ میلیون تومان از سوی اداره کل ورزش و جوانان به وی پرداخت شده است، فقط گفت “شوکه شدم”و حتی افشا کرد که قول ۱۰ میلیون تومان به وی داه بودند اما با هزار مکافات فقط ۵ میلیون گرفت!

همه اینها برای مدیری که با دستور مستقیم وزیر از ریاست شهرستان عزل شد، در انتخابات در ستاد رقیب اصلی رئیس جمهور فعال بود و در تریبون های سازمانش را به جولانگاه مخالفان دولت تبدیل کرده است، ایرادی نیست چون که گفته می شود وی از نسبت فامیلی با وزیر مستعفی ورزش داشت.

شاید چند نمونه از دست گل های ایزدپور در چندسال گذشته در مدیریت ورزش کهگیلویه و بویراحمد لازم به یادآوری باشد که بصورت تیروار مرور کنیم:

 – ورزشگاه تختی گچساران بقدری وضعیت اسفباری داشت که تاج گردون به وزیر نامه زد.

 – سالن اسفندان دهدشت برای چندمین بار با شیشه های شکسته افتتاح شد.

 – سال گذشته مدیرکل ورزش و جوانان در طول چندماه هیچ جلسه ای شرکت نکرد. (سخن معاون استاندار در جلسه)

 – مرگ مربی و دو نوجوان کونگ فو کار که به علت بی توجهی اداره کل ورزش و جوانان با خودروی شخصی به مسابقات رفتند.

 – نصب بنر و تبلیغات گسترده با پول بیت المال برای مدیرکل ورزش و جوانان که فقط ۴ درصد از ورزشگاه در زمان وی کار شد که اکنون مشخص شد گویا همان ۴ درصد هم کار نشده بود.

 – دروغ رسانه ای مدیر برتر شدن بخاطر لوح تقدیری که وزیر ورزش و جوان برای ۱۵ استان ارسال کرده بود!

 – بدرقه و بازگشت غریبانه ورزشکاران استان به مسابقات جهانی

 – خبر تصویب سند تحول و تعالی و آینده نگری ورزش همگانی در استان به نقل از ایزدپور در حالی که وی اصلا چنین سندی را فراموش کرده بود به جلسه مربوط در استانداری ببرد.

 – تغییر نام ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج!

1

3

2

ورزش

ورزش 2

حال باید دید در آینده چه بر سر جوانان و ورزش کهگیلویه و بویراحمد خواهد آمد …

بویر نیوز

این مطلب بدون برچسب می باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *