آخرین اخبار

حاشیه شهرها بر شهر غالب خواهد شد

غلامرضا تاجگردون در سومین همایش روز ملی روستا و عشایر که امروز با حضور رئیس جمهور، وزرای جهاد کشاورزی و نیرو و نمایندگان روستاهای کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد

اشتراک گذاری
۰۲ آبان ۱۳۹۵
کد مطلب : 2292

غلامرضا تاجگردون در سومین همایش روز ملی روستا و عشایر که امروز با حضور رئیس جمهور، وزرای جهاد کشاورزی و نیرو و نمایندگان روستاهای کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به اینکه سهم مالیات بر ارزش افزوده کلانشهرها از ۲۰ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافت، افزود: ۸ درصد از سهم مالیات بر ارزش افزوده کلانشهرها کاهش یافت و ۵ درصد این سهم براساس مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به توسعه روستایی و عشایری اختصاص یافت.

tajgardounrostaaaaaa

وی گفت: این میزان بسیار قابل توجه است و چند هزار میلیارد تومان از اعتبارات کلانشهرها به روستاها منتقل می شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه همچنان شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها و حاشیه شهرها هستیم بطوری که بزودی حاشیه شهرها بر شهر غالب خواهد شد و معضلات بسیاری مناطق روستایی و شهری را تهدید می کند.

تاجگردون گفت : حدود ۵۰ درصد جمعیت روستاها در مراکز استان و مناطق شهری مستقر هستند و روستاها از جمعیت فعال و جوان خالی می شود.

وی تصریح کرد: شرایط عشایر و مناطق عشایری حتی از روستاها نیز بدتر است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تغییرکاربری مسیرهای عشایر و مراتع و واگذاری این مناطق به بخش های دیگر که حتی متولی تولید نیستند، ظلم بزرگی به جامعه مولد عشایری است.

تاجگردون افزود: روزانه دهها مورد اختلاف بین عشایر و دیگر بهره برداران در زمینه تغییرکاربری اراضی محدوده فعالیت اقتصادی عشایر وجود دارد که باید به این موارد توجه شود.

وی گفت: به گفته مسئولان سازمان امور عشایر اراضی روستایی و قلمرو عشایر نقشه برداری شده است و بزودی اسناد مالکیت صادر خواهد شد

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *