آخرین اخبار

توصیه ها و هشدارهای آیت الله ملک حسینی درباره استخدام افراد

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: فضای لازم برای برخورد شدید با تهمت زنندگان در جامعه باید فراهم و با آنان برخورد قانونی شود.

اشتراک گذاری
۰۷ آبان ۱۳۹۵
کد مطلب : 2464

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی روز پنجشنبه در همایش مدیران هسته های گزینش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: باید با اقتدار مقابل تهمت زننده ایستاد و اجازه افترا به وی را برای بار دوم نداد.
وی یادآور شد: برخی الزام ها، بایدها و نبایدها در امر گزینش وجود دارد که گزینش گران نیز باید نسبت به رعایت آنها اهتمام ورزند.
آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: تحقیر، تخریب و بردن آبرو و حیثیت افراد هنگام گزینش یکی از نبایدهایی است که در نخستین گام باید مورد توجه و اهتمام گزینش گران واقع شود.
وی یادآور شد: دقت، حساسیت و ظرافت در انجام این وظیفه مهم باید به گونه ای باشد که اتفاق های دور از انتظار و انسانیت رخ ندهد.
نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: بومی گزینی، قومیت گرایی، جناح بندی ها و حزبی گری ها از جمله مواردی است که نباید در نگاه و معیارهای گزینشی گزینش گران قرار گیرد.
آیت الله ملک حسینی تاکید کرد: البته چنین اتفاق های ناگواری به وفور در کشور رخ داده و این موضوع می تواند پیامدهای سوء و ناگواری متوجه خانواده ها و بسیاری از افراد جامعه شود.
وی سکوت در گفتن حق را از دیگر موارد مهم و آفت های فرارو در امر گزینش افراد دانست و گفت: کتمان حقیقت به حدی زشت و طرد از منظر دین خدا و انسانیت است که گناهی بزرگتر و بدتر از دروغ برای آن قایل شده اند.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی نامه های بی هویت افزود: گزینش گران باید مراقب چنین نامه های بدون امضا و یا امضاهای بی هویت با انبوهی از اطلاعات واهی از سوی برخی تهمت زنندگان و تخریب گران باشند.
وی تصریح کرد: نکته جالب توجه در این راستا این است که نمی توان شکایت و یا اعتراضی نسبت به این نامه های بدون امضا و شایعه پراکنی های بی هویت داشت.
آیت الله ملک حسینی افزود: چنانچه معیارهای دینی حاکم باشد چنین حرکت های زشت و دور از شان انسانیت نیز ملاک و معیارگزینش برای افراد قرار نخواهد گرفت.
وی نسبت دادن خطاها و بروز برخی فسادهای رخ داده از سوی بستگان و نزدیکان یک فرد به شخص گزینش شونده را از جمله آفت ها و آسیب های جدی در این راستا دانست.
آیت الله ملک حسینی تاکید کرد: بارها اتفاق افتاده که برای گزینش شخصی نامه هایی با امضاهای مبهم و تراکمی از پرونده های بی پایه علیه وی جمع آوری شده است.
وی تصریح کرد: بدون شک گزینش گران نیز نباید به چنین نامه ها و کاغذهایی که به دروغ و بی پایه علیه آن فرد جمع آوری شده اعتنا کنند و یک نامه از میان آن نامه ها را بررسی و مابقی را نیز باید آتش زد و دور ریخت.
آیت الله ملک حسینی تعهد در کنار تخصص، علم، دین، دانش و ارزش را از مهمترین معیارهای قابل سنجش در گزینش افراد در یک نظام دینی، الهی و انسانی دانست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *