آخرین اخبار

تعطیلی فرودگاه یاسوج

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: از اول آبان سال جاری حدود ۲۵ روز برای اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت پرواز های این فرودگاه لغو خواهد شد.

اشتراک گذاری
16 اکتبر 2016
کد مطلب : 2006

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پروازهای این فرودگاه از اول آبان سال جاری حدود ۲۵ روز برای اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت لغو خواهد شد.

علی محسنیان افزود: هماهنگی ها و تدابیر لازم در این راستا نیز انجام شده و ممکن است تعطیلی این فرودگاه به دلیل طول کشیدن طرح، تمدید شود.

وی با اشاره به طرح توسعه باند فرودگاه یاسوج بیان کرد: این طرح هم اینک بالای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عوامل اجرایی به صورت ۲۴ ساعت و در سه نوبت کاری مشغول فعالیت هستند.

محسنیان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری این طرح را نیز افزون بر ۲۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تأمین ۵۰ درصد این اعتبار سهم شرکت هواپیمایی و ناوبری هوایی جمهوری اسلامی ایران و ۵۰ درصد دیگر نیز سهم استانداری کهگیلویه و بویراحمد است.
وی تصریح کرد: تاکنون نیز افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
مدیر فرودگاه یاسوج حجم عملیات این طرح را شامل یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی، ۴۰ هزار متر مکعب خاک برداری و احداث کانال به طول ۴۰۰ متر برای عبور آب های سطحی اعلام کرد.
وی عنوان کرد: با افزایش طول باند علاوه بر فراهم کردن مسیرهای پروازی جدید زمینه حضور هواپیما با قابلیت حمل مسافر با ظرفیت بیشتر نیز فراهم خواهد شد.
محسنیان یادآور شد: اکنون باند فعلی فرودگاه تنها پذیرای هواپیمای ATR 72 است که با تطویل و روکش باند امکان پذیرش هواپیماهایی با بدنه متوسط همچون فوکر ۱۰۰ و ایرباس ۳۲۰ نیز فراهم می شود.
محسنیان با بیان اینکه با بهره برداری طرح توسعه ای، سطح خدمات نیز ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت، افزود: ظرفیت هر پرواز در روز از ۶۰ مسافر به ۱۰۰ نفر افزایش می یابد.
وی ادامه داد: طول باند فعلی فرودگاه یاسوج هم اینک حدود ۲ هزار و ۶۰۰ متر است که طی عملیات توسعه سطوح پروازی مقرر شده ۶۰۰ متر به آن اضافه شود.
فرودگاه یاسوج یکی از دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۳ به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج تا قبل از شروع دولت یازدهم تنها ۲ روز در هفته بود، که با تلاش و پیگیری مسئولان امر اکنون شمار پروازهای این فرودگاه هفتگی شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *