آخرین اخبار

برای تکلیف کار کنیم نه رفع تکلیف

مدیر سابق شرکت نفت کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسائل قومی و طایفه ای در کهگیلویه و بویراحمد بیداد می کند.

اشتراک گذاری
۲۷ مهر ۱۳۹۵
کد مطلب : 2151

ابوالفضل روح اللهی قبل از ظهر امروز در مراسم تودیع خود از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یک مدیر موفق حتماً یاران خوبی دارد، اظهار کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد تجاربی دارم و بازگو می‌کنم، شاید بدرد بخورد، ادعا داریم این استان دارای طبیعت منحصر به فرد، هفت درصد جنگل کشور مطلق به کهگیلویه و بویرحامد است اما چه استفاده‌ای از این داشته‌ها می‌کنیم؟

وی با طرح سئوال‌های گفت: ۱۰ درصد منابع آبی کشور را کهگیلویه و بویراحمد تامین می‌کند، خوب تاثیر آن در استان چیست؟، جایگاه استان در اقتصاد مقاومتی کجاست؟، چرا استان جز سی امین کشور ایران است؟

مدیرعامل سابق شرکت نفت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ما باید برای تکلیف کار کنیم نه رفع تکلیف، افزود: این منابع، اعتبارات و وقت برای این است که مسئولین برای رشد و توسعه استان کار کنند، نه فقط زمان را بگذریم و برویم، فردا باید جوابگوی خون شهدا باشیم. مسئولیت‌ها فرصتی است که ذخیره قبر و قیامت می‌شود در بدو ورودم به استان توصیه‌هایی داشتم، ما همه می‌رویم و شما می‌مانید.

روح اللهی با بیان اینکه تحبیب، تطمیع، تهدید و تخریب عواملی است که دامن انسان را می‌گیرد و دیگران با این عوامل به انسان نفوذ می‌کند، افزود: باید مراقب باشیم با این عوامل شما را از راه به در نکنند.

وی افزود: یکی از مسائلی که در استان خیلی به آن توجه می‌شود، بحث قومی است، قومیت خیلی خوب است، ولی قبل از اینکه از فردی پرسیده شود، چی برای عرضه کردن داری، می‌پرسند از کدام طایفه‌ای؟ یکی از عواملی که در استان کهگیلویه و بویراحمد متاسفانه رایج هست، همین موضوع است.

مدیرعامل سابق شرکت نفت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه چون وظیفه‌ی شرعی من است این حرف‌ها را بازگو می‌کنم، گفت: باید در کهگیلویه و بویراحمد وقتی می‌خواهیم به کسی مسئولیت دهیم، اول بپرسیم این چه کسی هست؟ بچه انقلاب! رزمنده بوده! خانواده‌اش کیست! آیا تعهدی نسبت به انقلاب دارد! یا التزام به ولایت فقیه دارد! و یا اینکه می‌خواهد مدیر اجرایی شود، اصلا التزام به ولی فقیه جمهوری اسلامی دارد، باید هفت خوان رستم را بگذرانیم! نه اینکه بپرسند طایقه‌ای فلان است و باید بیاید اینجا و چند نفر هم پشتیبانیش کند تا مدیر شود. این گونه مدیریت‌ها می‌گذرد و می‌رود،‌ام اباعث عقب افتادگی استان می‌شود.

وی افزود: در متن کار کنید در حاشیه نباشید، حاشیه چیزی جز غیبت و تهمت نیست، من هیچ وقت وارد حاشیه نمی‌شوم و هیچوقت دنبال کسی صحبت نمی‌کنم و اجازه به خودم نمی‌دهم که دروغ بگوییم.

این مسئول بیان کرد: مدیر باید سه خصلت داشته باشد؛ شجاع، با اقتدار و صمیمیت. من با همه دوست بودم و از هیچکس گلایه‌مند نیستم و همه را هم حلال می‌کنم و می‌خواهم همه من را هم حلال کنند.

روح اللهی افزود: من اگر کاری کرذم، اگر مطالباتی به دوستان رساندم بر اساس شایستگی‌های کاریشان بود. آنهایی که کار کردند، نوش جان، آن افرادی که هم مثل من تعلل کردند و زیر کار در رفتند بروند دعا کنند تا خداوند آن‌ها را ببخشند.

مدیرعامل سابق شرکت نفت کهگیلویه و بویراحمد گفت: خدای بزرگ را شاکرم، که ۱۱ ماه زمان مسئولیتم در شرکت نفت گذشت، آزمایشی بود که از آن سربلند بیرون آمدم. به ولله برای آمدن به اینجا به هیچ امام زاده‌ای آویزان نشدم و نیز برای رفتن به آذربایجان شرقی که بزرگ‌ترین استان قطب سیاسی کشور است این کار را نکردم.

روح اللهی گفت: وقتی به بنده حقیر که از استان کهگیلویه و بویراحمد هستم، می گویند بروید به تبریز برای من افتخار نیست، بلکه افتخاری است برای شما، یعنی یک مدیر کهگیلویه و بویراحمدی وقتی می‌خواهد، برود، می‌گویند؛ نهایتاً برود شیراز، ولی به بنده حقیر، پا برهنه و بسیجی، می‌گویند، بروید تبریز. به خداوندی خدا برای پست جدید من هیچکس را ندیده ام، نه به استاندار و نه به کسی آویزان نشده ام.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *